Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adam Mudolo

Kino Domowe - dobra jakość do streamingu

Recommended Posts

Cześć,

Pod koniec roku będę się wprowadzał do nowego mieszkania, wszyscy mnie uczulają przemyśl przyszłościowo jak ogarniesz gniazdka od razu poprowadź kable w ścianach jak chcesz mieć głośniki itd.

Tutaj link do rozkładu salonu M10-03 https://zapodaj.net/e7bbdaf239802.png.html

Przede wszystkim do czego?

Źródła dzwięku: Streaming Spotify//Koncerty z YT//Netflix itd. więc nie ma co się oszukiwać tu nigdy plik FLAC nie zagra i to proszę mieć na uwadze nie chce przepłacać za sprzęt którego możliwości nie wykorzystam, bluetooth z aptx.

Jakie wymagania?

Sprzęt ma być wystarczająco dobry zarówno do wiernego odtwarzania muzyki i wszystkich częstotliwości jak i brzmieć przestrzennie w filmach.

Nowoczesny design głośników frontowych, jakby były białe to już w ogóle super.

Nastawienie na jakość dźwięku, nie głośność lobię ciepłe brzmienie i dobrą separacje, bas niekoniecznie głośny ale schodzący mega nisko i dobrze odzwierciedlający niskie częstotliwości. 

Jaki pomysł?

Myślałem o hybrydzie, kinie domowym ale z monitorami studyjnymi zamiast głośników przednich.

Tzn kupić  na początku ładne białe monitory typu Yamaha HS-5 W i Amplituner (nie wiem czy interfejs audio jest jeszcze pośrednio potrzebny czy jakoś mogę je bezpośrednio podłączyć do amplitunera)

Później sobie rozbudować o surround i subwoofer.

Zawsze chciałem mieć i spróbować monitorów do słuchania muzyki ale nie jestem pewien czy w tym zastosowaniu je wykorzystam i czy po prostu dwie kolumny z ampli zapewnią mi te same doznania muzyczne i mniej komplikacji.

Jaki budżet?

2-2,5k zł na same 2 kolumny stereo i jednostkę centralną która ma już bluetooth lub można łatwo przez RCA podłączyć do czegoś takiego. 

Sprzęt używany wchodzi w gre o ile jest w miare popularny i nie trzeba go szukać pół roku bo akurat nie ma ofert.

https://www.gotronik.pl/sanwu-xpecial-odbiornik-bluetooth-do-audio-p-4383.html

Szczerze?

To mam wrażenie że czytałeś fora różnego rodzaju audio domowego i studyjnego, gazetki i jakieś dziwne opinie.

Zrobiłeś sobie mało wartościowy zlepek.

Streaming to źródło. Jeśli takowego Chromecasta Audio za stówkę podłączysz cyfrowo to w podstawowym budżecie wystarczy.

Kolumny aktywne? Ok. Ale musisz się liczyć z dobrym, ba, bardzo dobrym procesorem kina!

Jaki masz budżet na całość? I czego ty finalnie chcesz?