Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do salonu do 1000PLN


ST-44

Recommended Posts

Witam

poszukuję budżetowych kolumn podłogowych do mojego salonu o powierzchni 35m2. Teraz kilka faktów zebranych w punktach:

- powierzchnia 35m2 szkic w załączniku (wysokość 2,7m)

- posiadam wzmacniacz Pioneer A-Z560 + procesor dźwięku SP-Z560 i do tego tuner, CD i gramofon (wszystko Pioneer)

- słuchana muzyka ja: rock, metal czasami klasyczna, żona: POP, dance, elektroniczna R&B

- obecnie posiadam kolumny Skart 80 ale były wcześniej przez kogoś modyfikowane i praktycznie nie ma basów.

 

Teraz na czym mi zależy, muzyki słucham w zaciszu domowym ale czasami lubię posłuchać głośniej "razem z sąsiadami". Chciałbym aby bas był soczysty, tony średnie wyraziste a tony wysokie nie piszczały. Tak tak wiem wiele wymagań a budżet malutki.

Z tego co na chwilę obecna wpadło mi w oko to:

Magnat Monitor Supreme 1002

Magnat Monitor Supreme 2002

Magnat Monitor Supreme 802

 

Proszę o pomoc i wasze propozycje

 

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam przecztac test kolumn Magnat Monitor Supreme 2002:

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/259-magnat-monitor-2000

Spojrz jeszcze na kolumny Polk Audio T50 sa drozsze od Twojego budzetu, ale warto je brac pod uwage i teraz sa przecenione:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź.

faktycznie z opusu Magnata 2002 wynika, że nie są najlepsze. Od początku skłaniałem się do serii 1000.

Do tych które zaproponowałeś to jednak wychodzą poza mój budżet niestety.

Sam już nie wiem im więcej czytam tym mam większy mętlik. Może ktoś z  Śląska ma jakieś fajne kolumny na sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ST-44 napisał:

Ale z tego co podaję producent to wspomniane przeze mnie Magnat Monitor Supreme 1002 mają pasmo 19-40.000Hz.

Magnat Monitor Supreme 2002 ma pasmo przenoszenia od 18Hz i tak jak wyzej napisal kolega strach sie bac. Jezeli Ci sie podoba taki bass to ok Twoj wybor i nic nam do tego. Zrob moze tak idz do Media Markt lub Media Expert, bo maja te kolumny i Polk Audio T50. Posluchaj i porownaj te dwie wybrane kolumny. Wycene od branzy bedziesz mial na Polki i zobaczysz czy warto je kupic.

A tu test Polk Audio T50:

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/583-polk-audio-t50

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.08.2019 o 16:04, lysyrafal napisał:

Magnat Monitor Supreme 2002 ma pasmo przenoszenia od 18Hz

Pasmo przenoszenia podaje się przy określonym spadku charakterystyki, zwykle jest to -3dB. Ale jeśli producent się uprze i za granicę pasma przyjmuje spadek -9dB, to może i nic mu nie zrobimy. A szersze pasmo wygląda lepiej w papierach. Nie twierdzę, że ten Magnat tak ma, ale trzeba mieć tego świadomość i zachować czujność.

Na portalu audio.com.pl przetestowano Magnat Monitor 2000 zbliżone konstrukcyjnie i pasmo przenoszenia wygląda tak:

obraz.png.3cb1a0210332f3d68179d6d0ba164df0.png

Jeśli model 2002 jest zbliżony, to widać wielkie podbicie na basie (co najmniej 6dB dla 70Hz), a jeśli przyjąć zmierzoną efektywność 86dB, ta spadek charakterystyki przy 20Hz wynosi ponad 20dB.
Dla modelu 2000 producent podaje efektywność 92dB i pasmo przenoszenia od 20Hz. Jak widać te dane nie wytrzymują zderzenia z wynikami pomiarów (dla spadku -3dB pasmo kończy się około 40Hz). Obawiam się, że dla modelu 2002 będzie podobnie.

Pozostają tylko odsłuchy.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...