Skocz do zawartości

Co sądzicie o takim zestawie?


Koluś

Recommended Posts

Witam.

Zamierzam kupić swój pierwszy zestaw kina domowego. Mój budżet wynosi 4000 zł. Co powiecie o niżej wymienionym zestawie? Bardzo często będę słuchał muzyki różnego gatunku (najczęściej hip-hop, rap, trap, klubowa) i trochę rzadziej oglądał filmy.

  • YAMAHA MUSICCAST RX-V483
  • TAGA HARMONY TAV-606 V.3
  • TAGA HARMONY TSW-90 V.4

Jakie kabelki polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu dużo stracisz kolego idąc w zestaw KD do słuchania muzyki - warto, żebyś miał tego świadomość przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

W tym budżecie, który podałeś i w oparciu o konkretny zestaw, jaki przytoczyłeś, będziesz miał budżetowe kino, a muzyka z tego będzie jeszcze słabsza. A za 4k mógłbyś zmontować już całkiem spoko stereo.

W każdym razie, jeżeli uprzesz się na podany przez Ciebie zestaw KD, to wymieniłbym tylko sub'a na inny. Ampli i zestaw kolumn w tym budżecie są spoko wyborem, natomiast z sub'a wybierz raczej 302a od Magnata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby połączyć amplituner ze wzmacniaczem i nie bawić się w przepinanie kabli, amplituner musi posiadać wyjście pre out a wzmacniacz dobrze gdyby miał wejście main in/by pass (chociaż to nie jest warunek konieczny). Dlatego zabawę lepiej zacząć od wzmacniacza stereo a potem jeśli będzie to za mało, rozbudować o amplituner i pozostałe kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stereo to myślę że sprawdziłby się zestaw Pioneer A-40AE i kolumny Magnat Shadow 207 lub Melodika BL-40 MK3. Podany wzmacniacz ma wejście optyczne dzięki któremu możesz podłączyć TV oraz możliwość pracy jako końcówka mocy (co sprawdziłby się w momencie rozbudowy zestawu o amplituner kina domowego) a kolumny powinny fajnie zgrać się ze słuchanymi przez Ciebie gatunkami muzyki.

 

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne pomieszczenie odsłuchowe ma około 12 m2, ale za rok przeprowadzam się i wtedy będzie jakieś 25 m2.

Co do wyżej wymienionych komponentów wyczytałem, że kolumny Magnat Shadow 207 schodzą do 22 Hz. Faktycznie tak jest? Jeśli tak to sub raczej nie będzie potrzebny, nawet przy późniejszej rozbudowie. Gdyby jednak brakowało mi niskich tonów to da radę go podłączyć do tego wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Koluś napisał:

Co do wyżej wymienionych komponentów wyczytałem, że kolumny Magnat Shadow 207 schodzą do 22 Hz. Faktycznie tak jest? 

Jeśli to wyczytałeś w danych technicznych, albo na forum, to jest to informacja bezwartościowa. Jedynym wiarygodnym źródłem informacji na ten temat są pomiary testowe robione przez redakcje (np. naszego Audio). Zauważ też, że dolną granicę pasma określa się zawsze przy jakimś spadku względem poziomu średniego (np. -3dB, - 6 dB). Nie jest tak, że kolumny określone na 40 Hz (np. przy - 6 dB) nie zagrają dźwięków 38 Hz, czy 30 Hz. Zagrają je, tylko trochę ciszej. Moim zdaniem w ogóle się tym parametrem nie przejmuj. Większość kolumn, które mamy w domach ma umowną dolną granicę pasma przenoszenia (-6 dB względem poziomu średniego) przy około 35-45 Hz. I ludzie są zadowoleni. Inna sprawa, że to pomiary laboratoryjne. W mieszkaniu granica się przesunie w dół ponieważ ściany trochę wspomogą bas (czasami nawet aż za bardzo).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koluś napisał:

Co do wyżej wymienionych komponentów wyczytałem, że kolumny Magnat Shadow 207 schodzą do 22 Hz. Faktycznie tak jest? Jeśli tak to sub raczej nie będzie potrzebny, nawet przy późniejszej rozbudowie. Gdyby jednak brakowało mi niskich tonów to da radę go podłączyć do tego wzmacniacza?

Może schodzą ,ale przy spadku dB takim ,że tego nie doświadczysz , subwoofer w inny sposób przekazuje niskie tony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to całkiem przyzwoity zestaw za te pieniądze. Posłuchaj go jeśli możesz w jakimś salonie albo wypożycz, z któregoś z zaprzyjaźnionych salonów. Ale na pewno nie idź bezmyślnie w kino domowe, które w stereo zagra tak sobie. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie chłopakowi w głowie bo znowu wróci do amplitunera z pierwszego postu :) . Może niech najpierw sprawdzi czy 2 kolumny frontowe wystarczą mu do oglądania filmów - jesli tak to wydatki zakonczą sie na ok 3000 PLN. Jesli nie to wtedy niech mysli o ampli AV z wyjsciem pre out co już troszkę powiększy budżet :) . A kable do takiego systemu - solidne najtansze.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...