Skocz do zawartości

yamaha r-n602s plus kolumny stereo


Sebastian.k.lodz

Recommended Posts

Witam Was. 

To mój pierwszy post tutaj. 

Jak w temacie mam w/w yamaha r-n602s. W tym momencie podpięte są altus 110 (wiem, prawie jak profanacja). Chciałbym kupić zestaw do max 3000 PLN. Opcja druga poczekać i odłożyć pieniądze na Altus 300 lub cos ambitniejszego. Nie chcę używanych. Chciałem kupić nowe. 

http://www.tonsilproducent.pl/pl/zestawy-stereo/altus-300

Trochę mam sentymentu do tonsila. 

 

Myślałem o pylon audio pearl 25 i czytałem sporo. Ktoś napisał, że charczą przy głośniejszej muzyce. I to mi zburzylo zakupy... 

Przeglądajac internet ktoś powiedział że lepiej zagra zestaw taki jak poniżej z Yamaha. 

https://allegro.pl/oferta/klipsch-reference-base-r-610f-r-100sw-zestaw-2-1-7821603272?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Ktoś z Was ma doświadczenie? 

Sporo poleceń było na Melodike. 

Czego słucham? Marillion, głównie Script for a jester's tears, fugazi. Queen, pink Floyd. Źródło to flac lub tidal. 

 

Salon ok 35 m2 pół otwarty. Co trochę rozprasza dźwięk. Odległość od głośników ok 6m. Yamaha z nowymi głośnikami zastąpią przetwornik audio video Pioneer z jbl balboa 5.1. Częściej słucham muzyki niż oglądam filmy. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Miłego wieczoru. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Zastanawiam się też nad Heco. Porównując z Pearl 25 czy bl40 wypadają zdecydowanie lepiej. Czytałem liczne komentarze że grają ciepło co mi będzie odpowiadać. W tym momencie mam słuchawki Sennheizera HD 4.5 i muszę przyznać że lepiej się słucha muzyki na nich niż na jbl Balboa z pioneer VSX-1019AH-K. 

 

Chyba stanie na Heco... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

 

-Pylon Pearl 28

Nie mogę takich znaleźć... Czy nie piszesz o Diamond? 

 

Byłem na odsłuchu heco ale z nadem. Nad gra inaczej niż yamaha. Ale jako droższa alternatywa dostałem do odsłuchu Kef q750. Ależ fajnie grały...

 

Zapomniałem napisać ważnej rzeczy. Dostałem pozwolenie od kierownika salonu (żona) że zaakceptuje kolumny białe lub lakier czerwony. Będzie pasować do salonu. 

 

Więc melodika i Indiana odpadają... 

 

Na Kefa będę jeszcze poczekać i odłożyć kasę. Ale pytanie do Was ekspertów czy Kef i Yamaha zagra dobrze? 

 

Spokojnego weekendu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian.k.lodz napisał:

Na Kefa będę jeszcze poczekać i odłożyć kasę. Ale pytanie do Was ekspertów czy Kef i Yamaha zagra dobrze? 

 

Jest to bardzo dobre polaczenie, bo wzajemnie sie uzupelniaja (Yamaha-dobra gora i dol, a Kef-melodyjnosc). Na pewno warto poczekac i odlozyc pieniadze, bo to jest najlepsza propozycja z podanych kolumn jak dla mnie oczywiscie. Tylko nie mozesz tez oczekiwac, ze zagra to jak z Nadem. Z jakim modelem tego sluchales?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Jest to bardzo dobre polaczenie, bo wzajemnie sie uzupelniaja (Yamaha-dobra gora i dol, a Kef-melodyjnosc). Na pewno warto poczekac i odlozyc pieniadze, bo to jest najlepsza propozycja z podanych kolumn jak dla mnie oczywiscie. Tylko nie mozesz tez oczekiwac, ze zagra to jak z Nadem. Z jakim modelem tego sluchales?

Nad c388. 

Więc to dwa trzy rzędy lepszy sprzęt niz moja yamaha. 

Kefy grają pięknie... Heco tez mi się bardzo podoba i jest w zasięgu finansowym... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie dziwi, ze jestes pod wrazeniem jak graly te Kefy. Przede wszystkim to jest wzmak i w dodatku najmocniejszy w tej serii, a do tej Yamahy tj. przepasc. Szkoda, ze nie puscili Ci tych kolumn z czyms na poziomie Yamahy. Swojego zdania co kolumn nie zmieniam, ale proponuje poczytac testow przez Ciebie odsluchiwanych modeli Nad i Yamaha:

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2856-nad-c388

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian.k.lodz napisał:

Ale pytanie do Was ekspertów czy Kef i Yamaha zagra dobrze? 

Mam od prawie dwu lat Kefy Q750 w połączeniu z Yamahą RN803D a  od 3 miesięcy słucham ich z Nadem 368. Kolumny zgrywają się na tyle fajnie z obydwoma sprzętami, ze mam dylemat który sprzedać... albo sprzedam obydwa i zmienię na kolejny... tylko co w tedy? kusi żeby zmienić kolumny :)

Yamaha ma więcej wykopu, scena trochę szersza i więcej szczegółów. W Nad'zie trochę lepszy środek, scena trochę węższa ale za to głębsza. 

Słuchałem wcześniej RN602 i obawiam się, że nie rozwiną potencjału Kefów.

Edytowano przez ksi3zyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ksi3zyc napisał:

Słuchałem wcześniej RN602 i obawiam się, że nie rozwiną potencjału Kefów.

Według mnie każdy mocniejszy wzmacniacz swobodniej zagra daną kolumnę. Moim zdaniem najbardziej będzie słychać ten zapas mocy przy dość cichym słuchaniu. Po moim Cyrusie zauważyłem grając na R900 że po dołożeniu dwóch końcówek zagrało swobodniej. A ten Nad 388 był na moim celowniku podczas wyboru wzmacniacza, fajny sprzęt tyle że trzeba słuchać go z konkretnymi kolumnami. Raz słuchałem z BW i nie trafiło to połączenie w mój gust. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ksi3zyc napisał:

Mam od prawie dwu lat Kefy Q750 w połączeniu z Yamahą RN803D a  od 3 miesięcy słucham ich z Nadem 368. Kolumny zgrywają się na tyle fajnie z obydwoma sprzętami, ze mam dylemat który sprzedać... albo sprzedam obydwa i zmienię na kolejny... tylko co w tedy? kusi żeby zmienić kolumny :)

 

Jak widzisz z doswiadczenia kolegi widac, ze potwierdza sie to wczesniej napisalem. Jego modele Yamaha R-N803D i Nad C368 sa porownywalne mocowo i sam ma problem co lepsze. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2790-nad-c368

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-yamaha-r-n803d

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Według mnie każdy mocniejszy wzmacniacz swobodniej zagra daną kolumnę. Moim zdaniem najbardziej będzie słychać ten zapas mocy przy dość cichym słuchaniu. Po moim Cyrusie zauważyłem grając na R900 że po dołożeniu dwóch końcówek zagrało swobodniej. A ten Nad 388 był na moim celowniku podczas wyboru wzmacniacza, fajny sprzęt tyle że trzeba słuchać go z konkretnymi kolumnami. Raz słuchałem z BW i nie trafiło to połączenie w mój gust. 

Ten Nad C388 gra fajnie i rzeczywiscie chyba nie trafiles z kolumnami, ale ja tez nie jestem fanem B&W. Potwierdzam, ze bedzie to lepiej gralo z mocniejszym wzmacniaczem. Przy cichym sluchaniu, ale rowniez przy glosnym graniu pozniej pojawia sie znieksztalcenia. Niech MOC bedzie z NAMI!!!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2019 o 17:33, ksi3zyc napisał:

Słuchałem wcześniej RN602 i obawiam się, że nie rozwiną potencjału Kefów.

Właśnie mam takie same przemyślenia. Kefy są z półki wyżej. To tak kupienie super sportowych opon do dużego Fiata. 

Heco i yamaha są z podobnej półki. 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie heco. 

Jak one sprawdzają się w kinie domowym (przy rozbudowie do 7.1)? 

Następnie chciałbym kupić Heco subwoofer. 

Zamówiłem dzisiaj wstępnie heco. Prawdopodobnie odbiór będzie za 1,5 tyg.

Podzielę się z Wami odczuciami. 

Jeszcze będę musiał kupić bi-wire żeby to połączyć.

Dziękuję Wam za komentarze. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam że piszę pod swoim postem.

Wrażenia z odsłuchu. 

Po pierwsze basy. Ktoś napisał że mają mało basu. Mam wrażenie że jest bardzo dużo. Może to kwestia bass refleksu. Daje strasznego kopa. 

W niektórych momentach zmniejszam na wzmacniaczu. 

Scena świetna. Grają szeroko i równo jak na moje ucho. 

 

Kompletnie nie nadają się do kina domowego. Próbowałem oglądać coś z Netflix. Lepiej słuchać już na telewizorze. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

S4home , Sebastian A może Jeszce ktoś kto jest w temacie...

to jak wytłumaczyć, że polecana na forum y602, która jest na poziomie onkyo 8270 gra na tyle słabo z tv że już lepsze są głośniki w tv (!)

Przecież to burzy cały budowany tu podgląd, że ampli stereo taki jak 602, dra800 czy onkyo 8270 zawsze zagra lepiej niż soundbar...

A powiedzmy szczerze, każdy dobry sounbar(3000 pln) zagra sygnał z tv nieporównywalnie lepiej niż wbudowane głośniki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba . Może nie zrozumiale to napisalem, już się poprawiam. 

Chodzi mi o to że każdy soundbar za koło 3000pln (pomijam te najtańsze) zagra lepiej po podłączeniu do telewizora niż jego głośniki telewizyjne.

 

A po testach yamahy 602 czyli amplitunera stereo Sebastain.k.lodz napisał :

Dnia 30.09.2019 o 18:30, Sebastian.k.lodz napisał:

Kompletnie nie nadają się do kina domowego. Próbowałem oglądać coś z Netflix. Lepiej słuchać już na telewizorze. 

 

 

 ,,Kompletnie,, rozumiem, nie że bardziej odpowiadał by mu inny dźwięk, ale już nawet dźwięk z 2 małych głośniczków w tv .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fiedek14 napisał:

S4home , Sebastian A może Jeszce ktoś kto jest w temacie...

to jak wytłumaczyć, że polecana na forum y602, która jest na poziomie onkyo 8270 gra na tyle słabo z tv że już lepsze są głośniki w tv (!)

Przecież to burzy cały budowany tu podgląd, że ampli stereo taki jak 602, dra800 czy onkyo 8270 zawsze zagra lepiej niż soundbar...

A powiedzmy szczerze, każdy dobry sounbar(3000 pln) zagra sygnał z tv nieporównywalnie lepiej niż wbudowane głośniki

Moim zdaniem to gadulstwo. Po prostu. Rozumiem że dźwięk przy połączeniu optykiem może być nie zadawalajacy względem tidala czy Spotify ale soundbar lepszy to już pogwałcenie praw 😛

no chyba że kolumny kiepskie. 

albo ktoś lubi soundbarowe boom boom cyk cyk. To że soundbar za 3k może mieć wiecej basu to akurat zrozumiałe na przykład. 

ja puszczę na forum info że lepiej się jeździ solarisem Urbino 12 niż Mercedesem S i co? Będziemy szukać przyczyny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...