Skocz do zawartości

Pomoc w doborze mini stereo


kenaya89

Recommended Posts

Witam ;)

Posiadam 5 letni zestaw Denon RCD-M39 + SC M39, który zaczyna mi powoli szwankować - zdarza się, że płyty się zacinają, a ponadto szuflada szwankuje. Planuję zamienić go na coś innego. Budżet jakim dysponuję to 2000 zł. Pomieszczenie ma 25 m. Od razu przyznaję, że jestem zielona w tym temacie, zależy mi po prostu na dobrej jakości dźwięku przy cięższych brzmieniach. Mam na oku dwa produkty:

Kruger & Matz KM1598D

 

YAMAHA PianoCraft E730.

Co o nich myślicie? Byłabym wdzięczna za wszelkie rady tudzież inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych propozycji ktore przedstawilas Yamaha bedzie jeszcze slabsza od Twojego starego Denona, a Kruger & Matz nie sluchalem. Z miniwiez polecam Panasonic sa dosc mocne, ale najlepiej isc do sklepu i posluchac. Te dwa modele ktore przedstawilem graja tak samo, ale roznia sie mozliwoscia polaczen i nie wiem czy warto wydawac 500zl wiecej. Mysle, ze warto dokupic troszke lepsze kable glosnikowe niz te oryginalne z zestawu, ale nie za grube.

 https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx92egs.bhtml

https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx150egs-srebrny.bhtml

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lysyrafal napisał:

Z tych propozycji ktore przedstawilas Yamaha bedzie jeszcze slabsza od Twojego starego Denona, a Kruger & Matz nie sluchalem. Z miniwiez polecam Panasonic sa dosc mocne, ale najlepiej isc do sklepu i posluchac. Te dwa modele ktore przedstawilem graja tak samo, ale roznia sie mozliwoscia polaczen i nie wiem czy warto wydawac 500zl wiecej. Mysle, ze warto dokupic troszke lepsze kable glosnikowe niz te oryginalne z zestawu, ale nie za grube.

 https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx92egs.bhtml

https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx150egs-srebrny.bhtml

Dzięki wielkie. Ten Kruger spodobał mi się ze względu na wzmacniacz lampowy, który na moje ucho faktycznie pogłębia dźwięk. A jakie kable polecasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz sa dwie firmy do odsluchu z miniwiez Kruger i Panasonic. Kable nie grubsze niz 2x1,5mm i najlepiej cale miedziane nie posrebrzane. Konkretnie to Ci nie powiem bo nie ma sensu brac kabla za 50zl za metr do miniwiezy, a jeszcze nie nie wiem ile go potrzebujesz na dwie kolumny. W sklepie musisz zapytac sprzedawce o kable i policzyc ile Cie to bedzie kosztowac.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie wieżę Panasonic PMX80. Jak nie jestem fanem tych nowych sprzętów to akurat ten zestaw zagrał bardzo dobrze (jak na swój rozmiar). Masz regulację dźwięku bass/treble (jak w starych wzmacniaczach tylko że cyfrowo), BT i USB. Kiedyś można wymienić kolumny, jak przestaną Ci wystarczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz jakości dźwięku, to niestety żaden K&M nie wchodzi w rachubę, niestety także żaden system mini nie nagłośni Ci dobrze salonu 25m2. Jeśli chcesz kupić system na lata, który będzie sprawiał Ci dużo przyjemności z słuchania, poszukaj dobry amplituner sieciowy i dobierz optymalne kolumny. Trochę przekroczysz budżet, ale możesz przecież wspomóc się ratami 0%. Przemyśl temat, spójrz sobie na ofertę zestawów promocyjnych. Oczywiscie zapraszam na odsłuchy oraz służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kenaya89 napisał:

Posiadam 5 letni zestaw Denon RCD-M39 + SC M39, który zaczyna mi powoli szwankować - zdarza się, że płyty się zacinają, a ponadto szuflada szwankuje. Planuję zamienić go na coś innego. Budżet jakim dysponuję to 2000 zł. 

Kenaya89,

wg mnie warto by było przeczyścić laser i nasmarować prowadnice tacki lub dać Twojego Denona do konserwacji (przeczyszczenia) oraz trochę dozbierać i zgodnie z sugestią Q21 kupić coś mocniejszego...

Czy masz możliwość postawienia w pokoju większych kolumn-podłogowych? Jakich funkcji potrzebujesz oprócz odtwarzania płyt? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie pomyślę nad konserwacją. Kolumny podłogowe niestety nie wchodzą w grę. Oprócz odtwarzania płyt fajnie by było podłączyć kolumny pod tv, a także korzystać z bluetooth. Zauważyłam też, że mój denon gorzej odtwarza płyty o cięższych brzmieniach. Dźwięk jest jest gorszy niż na początku, bawiłam się już w ustawienia, ale jednak to nie to samo, co kiedyś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze ciezko bedzie o dobre naglosnienie tak duzo pomieszczenia w tym budzecie. Najlepszy bylby dobry wzmak, odtwarzacz cd i podlogowki, ale nie miejsca na to i kasy. Jesli chodzi o podlaczenie pod TV to najlepiej przez cyfrowe zlacze optyczne. Ten Kruger ktory wybralas nie ma takiego zlacza, ale ma je model wyzszy i drozszy ponad 2000zl. W przypadku Panasonica ten nizszy model ma takie zlacze, a wyzszy nie ma. Przewod optyczny dostaniesz w kazdym markecie, tylko znowu musisz pamietac o dlugosci (jak daleko bedzie sprzet ustawiony od TV). Bluetooth jest we wszystkich podanych modelach. Sprawdzalem i te dwie firmy sa tylko do posluchania tylko w EURO RTV i AGD, bo chyba tam bedziesz kupowac swoja miniwieze. Wracajac do przewodow glosnikowych sa w EURO takie o przekroju 2x1,5mm i w sklepie trzeba sprawdzic czy nie beda za grube do gniazd w sprzecie. I tu tez przypominam o dlugosci przewodow to zalezy gdzie beda ustawione kolumny gdzies na meblach czy caly zestaw razem w jednym miejscu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...