Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze kina.


danielortega

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc przy wyborze kina domowego  mam na oku takie podzespoły sory za pismo.

Pioneer VSX-LX504 

lub

Denon AVR X4500H

do tego kulumny 

monitor audio silver 8 + do tego 

Klipsch R-112SW 

mój pokoj to 20 m2  budżet około 12 tys oglądam 50% i 50 % muzyka zaznacze lubie wysoke tony może ktoś doradzi czy dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To już są całkiem fajne zestawy. Zaznaczam, że SIlver 8 nie są już produkowane więc rozumiem, że chodzi o tzw. drugą rękę. Wydaje mi się, że Denon X4500 brzmieniowo będzie pasował bardziej dla tych kolumn za sprawą łagodniejszego, cieplejszego brzmienia niż Pioneer. Można jeszcze ewentualnie pomyśleć o Onkyo RZ840. To bardzo wydajny prądowo amplituner, który radzi sobie dobrze nie tylko w kinie domowym ale i w stereo. Koniecznie wybierz się do dobrego salonu audio gdyż budżet pozwala na złożenie naprawdę fajnego zestawu. Jeśli nowe kolumny to choćby Dali Oberon, Kef Q750 czy Monitor Audio Bronze lub nowy Silver.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw Denon X4500 + Monitor Audio Bronze 6, w kinie naprawdę super :) Bronzy mają sporo basu i soczystą średnicę, która w kinie naprawdę daje czadu. W muzyce nie jest juz tak fajnie, zależy jakie brzmienie lubisz, Bronzy maja bas na pierwszym planie i on (mnie osobiście) nieco przeszkadza w muzyce (w połączeniu z Denonem). Da się go zmniejszyć, lub jeśli będziesz miał sub to problem z głowy, bo wrzucisz 2.1 na stereo. Natomiast maja rewelacyjną scenę :) Ostatnio wypożyczyłem od S4Home Magnata Mr780, pięknie gra z Bronzami, naprawdę w stereo rewelacyjny komfort odsłuchu, bas mieciutki, wokale bardziej uwypuklone na pierwszym planie, plastyka brzmienia, więc te kolumny potrafią fajnie grać :)

MA Silver to już nieco inne granie, mniej basu, mniej średnicy, natomiat góra jest bardzo mocna i wokale pięknie wyeksponowane i czyste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wszytkie odpowiedzi bardzo przydatne sa  jestem prawie zdecydowany na Denon AVR-X4500H lub Onkyo TX-RZ840 i do tego głośniki monitor audio silver 8 do tego Klipsch R-112SW bo niechce już większych problemów z siadami niż mam hihihi mysle ze wystarczy do filmów i muzyki prawdo podobnie pomysle tez o wzamaku jeszcze raz dzięki  i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...