Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.4/ 7.1.2/4 - wybór głośników


still_aimless

Recommended Posts

Witam! Od początku śledzę tego posta i jestem ciekawy kto Ci doradził tak duży ekran. Na początku planowaleś 135 cali i to mógł być złoty środek. Fronty z boku ekranu na podstawkach a central na szafkę i było by bardzo dobrze. Wiem że okresliłeś się jako "laik" ale wiecznie nim nie będziesz( nauczysz się słuchać) i dźwięk z "podłogi" zacznie Ci przeszkadzać i nie pomoże tu za bardzo ustawianie pod kątem itp. A z subem będzie podobnie, też usłyszysz że gra z tyłu chyba że dokupisz drugi i dasz go z przodu wtedy po problemie.Chociaż jak byś oba dał na przód to do starego ustawienia już nie wrócisz 😀. Podsumowując- ten sprzęt ma potencjał trzeba mu tylko pomóc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 10:57, still_aimless napisał:

Przy 450cm - tyle mam do głośników z sofy, kąt fali z głośnika wysokotonowego w porównaniu do tradycyjnej podłogówki to 7 stopni odchylenia od poziomu. Podnosząc lekko głośniki mogę go jeszcze obniżyć do 6 stopni - ta różnica, przynajmniej dla mojego ucha jest niezauważalna. Mogę je zamontować wyżej, kosztem nie dokońca otwierająch się drzwi, ale wtedy dysproporcja w wysokości między głośnikami bocznymi a centralnym będzie bardziej zauważalna niż ich umiejscowienie pod ekranem. 

Głośnik LFE w tej wnęce to był strzał w 10. Wiedziałem, że niskie tony są wielokierunkowe, i że ucho nie będzie w stanie wychwycić dokładnej pozycji subwoofera. Nie dość, że rzeczywiście bas jest "wszędzie" to na dodatek bliskość do sofy powoduje spotęgowanie efektów LF. Drugi sub stanie tam gdzie mi wyjdzie po kalibracji w REW. Na pewno mam dziury w basie w obecnej konfiguracji, więc priorytetem będzie wypłaszczenie krzywej między 18 a 80Hz. 

 

 

Rozumiem. 

A gdzie wtedy wyląduje drugi sub? Bo jednak dobrze by było aby miały podobne warunki pracy. System bardzo ładny. Gratulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...