Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz?


Czaju Zalej

Recommended Posts

Witaj,

Do tych kolumn sugerowałbym wzmacniacz grający barwnie i muzykalnie bez podbijania skrajów pasma aby zachowując dynamikę JBL-a nie stracić barwy i nasycenia na średnich tonach.  Myślę tutaj np. o kultowym wzmacniaczu Nad C326. Fajnym połączeniem może być również hybrydowy wzmacniacz Yaqin VK-2100. Jeśli brzmienie trochę bardziej ożywione na skrajach pasma ale jeszcze bez efekciarstwa to warto pomyśleć o Marantz PM6006. Zachęcam do skorzystania z możliwości odsłuchu.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Czaju Zalej u mnie te kolumny grały z  Yamahą rn602, Onkyo 9130, 9150 i z Nad C326. 

Z Yamahą fajnie ale trochę efekciarsko. 

Z obydwoma Onkyo fajnie  ( może nawet z tańszym 9130 fajniej )

Z NAD to trzeba lubić to NAD-owe granie. Fajne do rocka i muzyki koncertowej ale sam wzmacniacz mi nie podszedł. Ja bym ich posłuchał z Marantzem PM6006

Musisz też pomyśleć jak to podpiąć ( obstawiam, że optykiem ) Swoją drogą bardzo fajne duże kolumny a nie doceniane u nas wcale.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba padnie na Maranzta niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnego wzmacniacza,Nada się trochę boje Yamaha i Onkya podobno zbyt ostre i efekciarskie no i w Maranzie jest DAC ( dopiero zaczynam przygodę z audio) na którym mi zależy gdyż muza głownie z PC,rozważam póżniejsze dokupienie odtwarzacza CD,dziękuje wszystkim za podpowiedzi👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam i ponownie pytam bo już jestem przed zakupem ale mam jeszcze małą zagwostke (im więcej czytam tym więcej wątpliwości i rozwiązań) czy w moim przypadku nie wystarczył by zwyczajnie jakiś DAC np Cambridge Audio Dac Magic 100? Muza głownie leci z pc.Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

9130 przyleciało wczoraj ,podłączone optykiem (jakimś tam za ok 70zł bo nie chciałem brać najtańszego) i dziękuje wszystkim za zaangażowanie w pomocy doboru wzmaka szczególnie dla Tomasz S,kupiłem w okazyjnej cenie 1500zł i powiem tak że nie spodziewałem się jakiś kosmicznych doznań muzycznych ale różnica jest kolosalna!! Muzyka której słucham nabrała odpowiedniego tempa nie jest już "zamulona" tylko czytelna i wyrazista bez żadnego efekciarstwa czego się najbardziej obawiałem od Onkyo wszystko brzmi tak jak powinnoo niebywale równo i przejrzyście a słucham muzyki (tak mi się wydaje) wymagającej rock trashmetal itp. Teraz do pełni szczęścia pozostało kupić jakiś subwoofer który gra a nie buczy aby lekko podkreślić uderzenia perkusyjne i według mnie zestawik stereo na kilka lat za niewygórowane pieniądze patrząc na to co się dzieje na rynku,dziękuję sklepom za fachowa pomoc na pewno będę polecał znajomym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL T0 będzie dobrym pomysłem do zestawu Onkyo 9130+ JBL Studio 230,pokój ok 12mk basu nie brakuje ale myślę jakoś "zatkać" bass refleksy w kolumnach i pobawić się subem który z tego co widzę ma dobre opinie choć jest raczej drogi,czy warto iść ta drogą czy raczej mija się z celem?

 

Edytowano przez Czaju Zalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub RELA nadaje się do stereo. Ale skoro nie brakuje Ci basu jak piszesz to po co?

Dodatkowo ten subwoofer byłby najlepszym elementem Twojego toru.

Jak wspomniał Ender osłuchaj się ze sprzętem, poczekaj. Bo być może trzeba bedzie wymienić któryś z obecnych elementów a nie dokładać kolejny.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam raz jeszcze i potrzebuje pomocy w doborze  sprzętu,moje 9130 chyba się dopiero wygrzało zauważyłem to jakieś dwa tygodnie temu dżwięk zrobił się bardziej "misiowaty" ciepły wszystko niby na plus wokale elegancko w środku perkusji nie brakuje tylko mam wrażenie że ten cały flow gitarowy jak by uciekł bardziej do tyłu,podmieniłem wzmacniacz kolegi Cambridge Azur 540 i różnica była niewielka a byliśmy przekonani że powinna być większa niby dwa różne światy,a tu niespodzianka,Więc po małych rewolucjach i wydaleniu niepotrzebnych szaf itp z mojego pokoju szukam niedużych podłogówek wydaje mi się że muszą być 3 drożne żeby muzyka metalowa której słucham nabrała większego nie wiem jak to ując (ataku,wysunięcia) i oto moje pomysły:):

-JBL Studio 270

-PARADIGM Monitor 9.7

-INDIANA Line Tesi 561

chodzi mi po głowie jeszcze Tannoy Revolution XT 6+do tego za jakiś czas Rel T0 ,może jakieś monitory B&W gdzieś czytałem że mają niezłego kopa do takiej muzyki.Dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pomieszczenie xt6f mogą być i wydaje mi się że nie będzie ci potrzebny żadne sub. To fajne kolumny o małych przetwornikach nie generujące pary do burzenia ścian ale zapewniające wrażenia z muzyki. Moim zdaniem to lepsza propozycja niż pozostałe. Obok nich polecam sprawdzić monitory studio 16 Hz canto one i elac ununifi bs.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...