Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe pod SanDisk Clip Sport Plus


Recommended Posts

Witam. Jakie słuchawki warto kupić do SanDisk Clip Sport Plus? Słucham głównie metalu i rocku. Myślałem nad jakimiś jasnymi słuchawkami, które grają V-ką, żeby rozjaśnić metalowe utwory, ale też nie chciałem mocno rocku rozjaśniać. Boję się ciemne kupować, bo bas może przyćmić resztę pasm. Zależy mi na konstrukcji normalnej, NIE OTE. Interesują mnie tylko i wyłącznie konstrukcje zamknięte. 

Obecnie korzystam z HTC Usonic, lecz niestety tylko jedna słuchawka działa. 

Myślałem nad RHA S500 Universal, jeszcze jakieś ze stajni NuForce, ale one ponoć mają dużo basu i trzeba korektorem graficznym go ściągać, a w to raczej się nie chcę bawić. 

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Arek413 napisał:

Tiny wydają się dosyć dużymi jak na dokanałowe słuchawkami. Te Carbo Tenore ponoć mają słabe wykonanie 

T2 są zapewne większe od maleńkich do kanałówek z microdriverami, jednak jeśli się weźmie pod uwagę fakt że są 2 drożne, to ich wielkość nie powinna stwarzać problemów. do tego mają wymienne kable, co powinno dać im dłuższe życie. O kiepskim wykonaniu Carbo Tenore pierwsze słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Miałem dość długo Carbo Tenore, nic się z nimi nie działo. Grały u mnie z Clipem+, zastąpiłem je Sonicast DIRAC. Rewelacja w tej cenie.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sonicast-dirac-mk2-driversf-z-mikrofonem-8043834833

Te z mikrofonem ponoć mają podbity bas. Nie będzie zalewał innych pasm? 

Sprawa jest jeszcze taka, że nie mogę zamawiać przez allegro i wiele ciekawych słuchawek niestety muszę sobie odpuścić, więc dosyć ciężko będzie coś znaleźć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem odtwarzacz SanDisk Clip Sport Plus. Przesłuchałem na nim kilka metalowych i rockowych utworów na słuchawkach dołączonych do odtwarzacza oraz na moich, które stosuję stacjonarnie, czyli na KINGSTON HYPERX CLOUD KHX-HSCC-BK-ER CORE. Pierwsze co rzuciło mi się w uszy to to, że talerze były bardzo mocno wyeksponowane i momentami potrafiły zakryć resztę pasm. Wokale były bardzo słabo słyszalne, a gitara była za mało ostra, nie miała tego poweru, nie była nawet blisko zakucia w uszy. To było na słuchawkach z zestawu. A na hyperX ponownie wokale kulały, gitary troszkę lepiej, ale to dalej nie to, w niektórych momentach jakby gitara zamieniała się w lekkie wycie (lub coś w tym stylu). Wychodzi na to, że potrzebuję słuchawek które wycofają trochę talerze, wyciągną lekko wokal i podkreślą gitary. Może być też trochę basu. Są takowe słuchawki na rynku za ok. 200zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

Czego Ty tam słuchasz? Rzuć no jakąś kapelą, to sprawdzę Ci na Clipie te DIRAC z metalem itp.

Ostatnio zasłuchałem się w In Flames. Bardzo kuleje ta kapela na Clipie. Z in flames to słuchałem utworów Coerced i zombie.inc, no i jeszcze kilka innych, np. Minus i Metaphor. Do tego Mgła Exercises in futility V, P.O.D - Alive 2006 remastered. Ewentualnie jak ma Pan jeszcze jakieś słuchawki oprócz tych diraców a kosztują ok. 200zł to mógłby je Pan sprawdzić? Może akurat trafi się coś, co nawet lepiej zagra w tych utworach od diraców. 

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Zagrają lepiej Final Audio E3000, ale nie z Clipa. One potrzebują lepszego grajka.

A da się coś zrobić, żeby gitary zagrały ostrzej, a talerze weszły w tło? Bo w niektórych utworach są na pierwszym planie wręcz. Do tego wokale są schowane i przytłumione przez resztę. Chyba że trzeba zwrócić grajka i przerzucić się na jakiegoś zimniejszego, bo ten gra bardzo ciepło i to pewnie przez to tak gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pleyerach warto pobawić się korektorem. Tylko z umiarem i rozwagą. Starsze Sansy Clip Plus dawały możliwość zainstalowania niezależnego oprogramowania Rockbox które zawierało bardzo zaawansowany korektor parametryczny. Dobrze z nimi współpracowały słuchawki takie jak Brainwavz M1. Warto je jednak było skorygować korektorem do własnych upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak idealnie opisać brzmienie tego grajka. Ono jest po prostu zamulone. Brakuje mu kopa, nie ma nigdzie tej ostrości gitar, wokal jest jakby za kurtyną, dźwięk jest też taki leciutko niewyraźny jakby. Najwidoczniej ciepłe brzmienie nie nadaje się do ciężkiej muzyki, a bynajmniej w moim odczuciu tak jest. Chyba pozostaje mi spróbować zwrócić tego grajka do sklepu, bo raczej żadne słuchawki ani żadne kombinacje w EQ go nie odmulą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chyba troszkę przesadzasz, a z drugiej chyba zbyt dużo od niego wymagasz. Sporo zależy od doboru samych słuchawek.. Myślę że ocenianie go z podłączonymi słuchaweczkami z zestawu jest podobnie mało miarodajne, jak podłączenie do nich słuchawek do celów stacjonarnych. Z sensownie dobranymi dokanałówkami może być zupełnie ok. Jednak jeśli oczekujesz zdecydowanie więcej , to trzeba kupić lepszy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HyperX jest łatwo napędzić ze sprzętu przenośnego, bo mają 32Ohm, albo 16, już nie pamiętam dokładnie. I jeżeli na nich zagrało słabo to znaczy, że raczej nie za fajnie gra ten grajek. Nie mówię oczywiście, że on jest zły czy coś, tylko po prostu mi się nie podoba jego brzemienie, jest zbyt ciepłe, takie zmulone. Myślę, że żadne dokanałówki do 250 zł go nie rozruszają, skoro moje hyperX zagrały słabo z tym odtwarzaczem. Wcześniej miałem przejściówkę do mojego htc u11 i o wiele lepiej to grało, bo nie było to ciepłe brzmienie, a takie żywe, energiczne. Chyba jeszcze raz kupię przejściówkę i do tego słuchawki. Za pół roku pewnie będzie do wymiany przejściówka, bo jest niestety słabej jakości ta dedykowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...