Skocz do zawartości

Kino domowe do nietypowego salonu


cahir

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję systemu kina domowego do salonu, który jest o tyle nietypowy, że ma wysokość 3,76m natomiast nad miejscem odsłuchowym gdzie planowo ma być również kanapa i TV jest antresola (stalowa konstrukcja, drewniana podłoga - na planie zaznaczona na szaro). Pod antresolą są 2 metry wysokości. Chciałbym, żeby zestaw był w miarę możliwości uniwersalny bo będzie używany zarówno do filmów, PS4 ale również do słuchania muzyki. Budżet jaki przewiduję to okolice 10k na całość.

Jeśli chodzi o muzykę to słucham głównie rocka i elektroniki więc swoją uwagę skierowałem na Yamahę RX-A880. Na początku chciałem A1080 ale finalnie uznałem, że jest trochę za droga.

No i pytanie jakie do tego kolumny? Bo im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie.

Rzut.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze,

To myślę że to nie będzie problemu. Mało tego myślę że to ciśnienie generowane przez niższy sufit spowoduje że możesz wybrać kolumny mniejsze. :)

ale to wszystko do sprawdzenia wypożyczając kolumny od nas.

yanahy 880 nie bierz 

albo 685 z dodatkowym wzmakiem albo dopiero 1080.

co do kolumn to tu myślę że klasycznie set 5.1 heco aurora 700.

pozdrawiam i zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz uniwersalnie i słuchasz głównie rock, elektronika to polecam Onkyo rz830,moim zdaniem dużo lepiej gra w stereo jak na amplituner kina, niż wspomniana Yamaha rx880, plus do niego set 5.1 Heco Aurora 700 , ewentualnie też ciekawa alternatywa to Polk Audio Signature.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli amplituner AV z wyjściem pre out (w/w onkyo ma to wyjście) plus wzmacniacz stereo, który poprawi "wrażenia" zarówno w kinie jak i w stereo. Nie będę nic polecał, gdyż zestaw, który mam ja jest oparty o dużo bardziej budżetowy amplituner niż onkyo, które poleca @maverick2005. Jest to marantz nr1509, połączony ze wzmacniaczem Cyrus one i kolumnami dali zensor 5. Mi takie granie odpowiada co nie znaczy, że Tobie też będzie. Dlatego przede wszystkim polecam odsłuch i kierowanie się własnym słuchem i preferencjami 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Mam na myśli amplituner AV z wyjściem pre out (w/w onkyo ma to wyjście) plus wzmacniacz stereo, który poprawi "wrażenia" zarówno w kinie jak i w stereo. Nie będę nic polecał, gdyż zestaw, który mam ja jest oparty o dużo bardziej budżetowy amplituner niż onkyo, które poleca @maverick2005. Jest to marantz nr1509, połączony ze wzmacniaczem Cyrus one i kolumnami dali zensor 5. Mi takie granie odpowiada co nie znaczy, że Tobie też będzie. Dlatego przede wszystkim polecam odsłuch i kierowanie się własnym słuchem i preferencjami 🙂

Jasne. Nie zamierzam nic w ciemno kupować. Nie spotkałem się z takim połączeniem więc pytam żeby zrozumieć na czym to polega. Nie byłem pewny czy chodzi o „zwykłe” dorzucenie wzmacniacza stereo do ampli czy coś o czym w ogóle nie mam pojęcia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lub końcówkę mocy podłączasz pod wyjścia pre amp w amplitunerze i wówczas pod wzmacniacz podłączasz frontowe kolumny. Cały system gra wówczas lepiej, fronty są zasilane przez wzmak przez co amplituner zostaje odciążony i ma więcej prądu na resztę głośników. Lepszy efekt zarówno w stereo jak i w kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem A1080. Nie mowię, że tylko yamaha mnie interesuje. Set który podałem to tylko dla przykładu żebym miał jakiś punkt odniesienia. Jak już go będę miał to wybiorę na tej podstawie kilka konfiguracji które będę chciał obsłuchać i pomiędzy nimi wybrać.

A co do stereo to póki co na oku mam właśnie yamahę s701 i audiolab 6000A ale jeszcze robię research w tym kierunku.

Edytowano przez cahir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...