Skocz do zawartości

Kabelki.


Kramer

Recommended Posts

@JohnDoe a ja razem z chordem qutest miałem przewody Haiku. Jutro odsyłam ...

Ale po raz pierwszy nie zdołałem zrobić "ślepaka" :( - no po prostuwszystko tak sie ułożyło.

I nie wiem czy nie zamówię tych przewodów, tylko muszę dowiedzieć sie ile kosztują metrowe.

Albo zrobię kabel na amhenolach i jakimś kupionym na metry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie boje się :)

robiłem już z kabli neotecha, sommera i klotza

Mogami chciałbym kupić ale mam problem z jakiego źródła żeby nie okazało się że to jakiś podrobiony wyrób...

Swoja drogą to nie jest jakos strasznie drogo :

https://allegro.pl/oferta/mogami-ni-2497-przewod-cinch-eti-bullet-plug-1m-7568445619

chyba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inferno napisał:

Wśród muzyków zasada działania jest dokładnie taka sama, dowodzi temu ten test. Był już tu na forum. Jezeli dobrze pamietam to @Kraft wstawiał link

 

 

 

DF70F346-F511-47CE-83A2-430D05E88B8D.png

Na skrzypcach się nie znam więc nie skomentuje. Gdy porównuję  nowe pianina i fortepiany odczuwalny jest duży wzrost jakości brzmienia, reakcji klawiatury wraz ze wzrostem ceny instrumentów. Nie polecam kształtownia swoich opinii na podstawie jednego zawężonego testu na youtube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fortepiano napisał:

Nie polecam kształtownia swoich opinii na podstawie jednego zawężonego testu na youtube.

To był test w ramach pracy badawczej na uczelni. Podpisali się pod nim ludzie z poważnymi dyplomami. Na Youtube zostało jedynie zaprezentowane jego streszczenie.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

To był test w ramach pracy badawczej na uczelni. Podpisali się pod nim ludzie z poważnymi dyplomami. Na Youtube zostało jedynie zaprezentowane jego streszczenie.

 

Test opisuje sytuację rozpoznania starych sławnych skrzypiec od nowych które nie musiały być przecież od nich gorsze. Nie można tak zawężonego testu przekładać na opinię o muzykach w kwestii wyboru instrumentu. Nowe intrumenty klawiszowe w zależności od ceny posiadają adekwatną jakość którą osoba grająca łatwo rozpoznaje w brzmieniu i pracy klawiatury. Ten test nie ma z moim przykładem żadnego związku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zabawa taka :

IMG_20190908_190144702.thumb.jpg.4ddaa0de585f558aeddbc98bbae17f50.jpg

tak wiem jak to wyglada 😂🤣

Jutro lub pojutrze doklejone będą tam "słupki" na tych powierzchniach

Wszystko aby było jak najlżejsze.

Czy to ma sens - nie mam pojecia, ale na razie to jedyna metoda by spróbować cokolwiek na suficie. Stan tynku niestety nei pozwala na użycie dobrej taśmy dwustronnej i przyklejenia "na próbę" normalnych ustrojów. Poważnie tego nie traktuję ale zabawa przednia

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian - najlżejszy

nierównoległe - jutro po przyklejeniu jakiś piramidek (najlzejsza jest gąbka i styropian) zwiększę kąt "natarcia" ;)

 

8 minut temu, Inferno napisał:

Fajne to CV pisane na kolanie 🙂

:) cały tata :)

Ale chyba fajniejsze jest to:

http://andrzej-krynicki.com/?p=43

natomiast widzę że muszę wkleić wspomnienia o tacie "okiem syna" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

dzisiaj zabawa taka :

IMG_20190908_190144702.thumb.jpg.4ddaa0de585f558aeddbc98bbae17f50.jpg

tak wiem jak to wyglada 😂🤣

Jutro lub pojutrze doklejone będą tam "słupki" na tych powierzchniach

Wszystko aby było jak najlżejsze.

Czy to ma sens - nie mam pojecia, ale na razie to jedyna metoda by spróbować cokolwiek na suficie. Stan tynku niestety nei pozwala na użycie dobrej taśmy dwustronnej i przyklejenia "na próbę" normalnych ustrojów. Poważnie tego nie traktuję ale zabawa przednia

 

 

dobrze, że nie negują znaczenia akustyki ale to pośrodku z patyczków wygląda mi na jakieś voodoo.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...