Skocz do zawartości

Kabelki.


Kramer

Recommended Posts

Witam... 

Ja krótko...  Wzm. Advance acoustic x i 75.. Kolumny polk s55e wszystko ładnie pięknie ale potrzeba mi nowego okablowania i tu moja prośba... 

Jakie dla kolumn? chodzi o lekkie bodbicie basu i sceny....i jakiś kabelek dla amp + PC (kart muzycz. Audiotrak Prodigi hd2 advance) osobiście myślałem o melodika mdsc40 i md2r05.. Będę wdzięczny za każdą pomoc... Budżet 800 zł.. Może ktoś testował kable poniżej bo ciężko coś na ich temat znaleźć.. 

 

 

Screenshot_20190812_194353.jpg

Edytowano przez Kramer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, Kubakk napisał:

Jedynie skomentuje iż trzeba było zestaw dobrać tak by teraz nie szukać oczekiwanego brzmienia kablami

To akurat nie jest proste. Na forum jest sporo przykładów....

@Kramer - to będzie tak :

- użytkownik AAAA wpadnie i napisze..." tych kabli co podałeś to nie słuchałem, ale słuchałem A B i C i u mnie najbardziej przypasowały B - grały tak jak to opisujesz ( ale ma zupełnie inny sprzęt niż ty inne pomieszczenie i nie jest tobą :) )

- użytkownik BBBB wpadnie i nnapisze.." No co ty AAAA u mnie B zagrał zupełnie odwrotnie ja uważam że z tych co wymieniłeś AAAA to kramer powinien wziąć C (uwaga taka sama jak powyżej)

- wpadną kolejni użytkownicy i każdy z nich będzie miał dobrą radę na podstawie swoich preferencji/sprzętu/pomieszczenia "CO GRA TAK JAK TY BYŚ CHCIAŁ"

- po czym wpadnie kolejny powie że jak kupisz siecióweczkę "ojacie tsunami v3000" to uzyskasz taki dźwięk że głowa mała

- a kolejny wpadnie i powie "staaarrrry - za mało kasy!!!! wiesz brzmienie kosztuje ! jak przeznaczysz 4500 na sieciówkę v6000 to ona z twoim wzmacniaczem będzie lepsza od "gołego" modelu xi 250 ;)

 

itd. itp.

A potem wpadnie Kraft i powie że trzeba zająć się akustyką pomieszczenia - on on jedyny bedzie miał rację 😎

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JohnDoe napisał:

Ale do podbicia basu może takie cuś będzie dobre

To wyglada jak motocrossowy buzer do którego dołączono paralizator😁 może u mnie się sprawdzi?

A jezeli chodzi o kabelki to ja proponuje wypożyczyć kilka rozsądnych i sprawdzić czy coś się zmienia. Jak gotówka pozwala to można nawet wypożyczyć jakiś nierozsądny żeby samemu się przekonać jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pboczek napisał:

Do ścian bocznych i tylnej zbliżaj z umiarem, a najlepiej zrób próby z dosunięciem albo do bocznych albo do tylnej. Zwykle kolumny jednak lubią mieć przestrzeń wokół.

Święta racja , dzisiaj rozsunąłem kolumny o 20 cm do pełnych trzech metrów , czyli trójkąt równoboczny 3x3x3 m. zmiana w dźwięku natychmiastowa , wokal pozostał w centrum za to instrumenty uległy większej separacji . Kolumny dogięte tak , że osie mam skrzyżowane 20 cm. za głową / mierzone laserówką :) /.

Efekt lepszy i tańszy niż kable :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kolumny mają powietrze wokół to grają "nieodbitym" dźwiękiem, czyli mniej zniekształconym, nie podbitym można powiedzieć. Niektóre kolumny np. starsze obudowy zamknięte, potrzebują do wyeksponowania niskich tonów ich odbicia od podłogi. Często obudowy zamknięte są też mniej wrażliwe na bliskość ścian. Usytuowanie otworów bass reflex, również decyduje o ich podatności na odległość od płaszczyzn. To w jakich ustawieniach najlepiej grają kolumny zależy od tego jak zostały pomyślane i wykonane. Dlatego pisałem że zwykle lubią mieć oddech, bo nie zawsze.

 

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jego test i wnioski mnie rozbawiły. Każdy test jest realny co nie oznacza, że słuszny. Czy nie słyszysz zmian od kabli? Jeżeli słyszysz od lamp, wzmacniaczy itd. to nie powinieneś mieć problemów usłyszeć również od kabli.  Może ulegasz sugestii takich pomiarów? :) Gdy puścisz szum z małego głośniczka też zmian w muzyce nie usłyszysz.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...