Skocz do zawartości

Kabelki.


Kramer

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja mam jakoś tak, może dziwnie ale trawię prawie każdy gatunek. Od punk rocka, psychobilly, metal, folk, elektroniczna, blues, jazz, poważna też - chociaż się nie znam. W każdym gatunku znajdę coś co mnie dotknie i pobudzi zmysły 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby mieć dobrze grające płyty cd, które się zna. Jakich zmian będziesz doszukiwał się w utworach których nie znasz?

Wybierz ze swojego repertuaru utwory które mają żywe instrumenty, ciekawe wokale, nieprzesterowane gitary i w ogóle jak najmniej jazgotliwe i rozbudowane brzmienia. Proste składy do czteroosobowe, instrumenty najczęściej słyszane w realu i zobacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pboczek napisał:

Jakich zmian będziesz doszukiwał się w utworach których nie znasz?

"...nie wiem bo ja nie słyszałem piosenki ale chciałem powiedzieć parę słów na jej temat..." 

 

Taki żarcik na dobranoc. Lepiej to zobaczcie niż nerwy psujcie sobie przed spaniem ;)

Ja spadam. 

 

Nie martwcie się, jeśli nie usłyszę różnicy kabli to najwyżej poproszę o przeniesienie do sekcji gimnastycznej 🤣

Dobranoc. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj już byłem zmęczony i nie miałem siły myśleć o niczym. Z tego wszystkiego zapomniałem Wam wszystkim podziękować za sugestie o które prosiłem. No więc dziękuję teraz 🙂

@Pboczek przepraszam za mój żart na końcu wczoraj, mam nadzieję, że nic się nie stało. Rozumiem bardzo dobrze dlaczego  takie testy należy przeprowadzać najlepiej na utworach które znam i mam "osłuchane". Tak też zrobię. Dodatkowo będę miał spory zbiór muzyki z propozycji od Was, co jeśli nie przyda się w testach to na pewno posłucham dla przyjemności. Z żywych instrumentów najbardziej chyba osłuchany w życiu mam fortepian a właściwie pianino (mojego ojca) które było u mnie w domu odkąd pamiętam i nawet uczyłem się grać (niestety krótko a teraz żałuję). Wykorzystam znajome mi dzwięki. 

Cóż, zaraz jako pierwszy kabel idzie Tellurium. Podłączę zaraz i niech sobie gra w zestawie tak jak normalnie zawsze słucham. Dziś jednak nie będę się wsłuchiwać szczegółowo ale raczej jutro. No, chyba, że "coś" przypadkiem usłyszę i zacznie się magia już dzisiaj. Mam plan wszystko notować, nawet jeśli nie będę pewny. Dopiero teraz zaczyna do mnie docierać że to wcale nie będzie takie łatwe.

Więcej powiem po wszystkim, za jakiś czas, na spokojnie. Fajnego weekendu wszystkim 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowicie, Tobie pierwszemu to aż strach odpowiadć. Żartuję oczywiście ;)

Gadam do wszystkich.

Dziś jestem po pracy no i nie słucham na tyle głośno aby móc się wbić w krainę dzwięków. Tellurium super kabelek oczywiście 😛 był już chyba przez kogoś używany bo pudełko bez folii. Więc "jest gotowy". 

Czar był na moment w dolnych coś mi tak... jakby vibrato albo rozwarstwiony/podzielony, nie zbity w kupe.  Ale to czar pewnie. 

Hehe! Sam się będę śmiać potem z siebie 🤣  Wy możecie już teraz ;)

Jutro zajmę się tym na poważnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie muzyka wcale nie musi być wybitnie audiofilska skoro mój mózg dostaje właśnie porządnego pierdolca (przepraszam za słowo ale inne nie odda zjawiska). Leci Tool nowa płyta Fear Inoculum (słucham z Qobuz) i już w pierwszym kawałku słyszę że Tellurium jest lepszy od Chord. Niskie bardziej szczegółowe, wczoraj coś mówiłem o takim wibrującym/różnicującym basie no i jest. Końcówki wybrzmień pełniejsze. W wysokich też  poprawa, tam jest w tytułowym kawałku koło 01.00 taki instrumencik strunowy stukany, nie wiem co to ale z Tellurium brzmi inaczej mniej szorstko jakby przyjemniej ale donioślej za razem. Ogólnie wszystko wydaje się wyrazniej a nowa Płyta Tool -  petarda jak dla mnie 🙂

  Haha! Nie spodziewałem się, że tak szybko zwariuję 🤣 Fajna zabawa, tylko żeby mi się na końcu smutno nie zrobiło ;). Jeszcze dwa tygodnie, może więcej, zobaczę. 

Dokończę Tool i przerzucę się na jakiś wokal. Może Agnes Obel, tam jest fortepian i często tego słuchałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2019 o 21:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wytypuje dwa....

https://www.futureshop.co.uk/tellurium-q-black-rca-interconnect    będzie o milimetr głośniej, od dotychczasowego RCA, oraz wszystkiego więcej (bas,średnie,góra)

https://www.futureshop.co.uk/nordost-blue-heaven-ls-interconnect-pair   szybki, ale krótszy bas i bardziej płytki, rozjaśniona góra, wpływa na średnie, które są lekko sterylne.

Dwa różne kable.........

 

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Tellurium brzmi inaczej mniej szorstko jakby przyjemniej ale donioślej za razem. Ogólnie wszystko wydaje się wyrazniej a nowa Płyta Tool -  petarda jak dla mnie

Czy mówimy o tym samym?

Qubuz to dobre źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy mówimy o tym samym?

Trudno powiedzieć, jakieś podobieństwo może  jest ale nie wiem czy to już coś znaczy. Wiesz jak to jest ;)

W każdym razie ciekawe doznania i przyjemny eksperyment dla głowy. Cokolwiek to jest, nawet jeśli psychoakustyka to i tak miło.  

Powoli rozumiem kablarzy, trzeba to lubić i się tym bawić ale nie patrząc co ktoś gada bo wtedy są nerwy.  

 Ślepaki zostawiam na koniec, za tydzień lub dalej, niech się jeszcze nacieszę 😁

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John, to tylko autosugestia. Tellurium ma czarny blyszczacy oplot dlatego jest ciemniejszy i gładszy. Nie wydawaj piniendzy, kup nowe wtryski do tdi. Tylko nie mów żonie ile kabelek kosztuje bo bedziesz mial ciche dni, a i szmatą przez ry.... twarz dostaniesz. Nie badź frajerem, zaraz wyzwę Cie od tfu... audiofili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe

hehe. To taka dyplomatyczna wypowiedz, by nie urazić żadnej ze stron i jeszcze brak zaufania do własnego słuchu.

Według mnie ....

będzie o milimetr głośniej, od dotychczasowego RCA - to to samo jak... donioślej za razem

..wszystkiego więcej (bas,średnie,góra) - to to samo jak... Ogólnie wszystko wydaje się wyraźniej

 

Dobre kable wpięte w słaby system to lepsze rozwiązanie, niż dobry system z bydle jakimi kablami.  

Wzmacniacze dziś, wzmocnią i przeniosą prawidłowo cały sygnał ze źródła, nic nie ukrywając. Kolumny też to potrafią. Tylko kable sygnałowe i głośnikowe to taki słaby element psujący resztę.............. końcowe granie.

Więcej wiary we własne zmysły słuchowe, to nie Psychoakustyka,, to jest real.  

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe. To taka dyplomatyczna wypowiedz, by nie urazić żadnej ze stron i jeszcze brak zaufania do własnego słuchu.

Otóż to. Jest jak mówisz.  Na pewno nie zmyślam, mówię jak słyszę. Tylko dlaczego tak to słyszę? Jeśli to tylko autosugestia to kurde strasznie trochę i już się boję bo zmiany niewielkie ale oczywiste.  Haha, moja głowa!  Nie spodziewałem się aż tak😆

Tzn spodziewałem się, że nic nie usłyszę, żadnych zmian. A tu bum. I wez tu bądz zdrowy 🤣 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...