Skocz do zawartości

Denon DRA-800H do Tannoy XT6F czy Fyne F502 ?


marcinc

Recommended Posts

Planuję zakup amplitunera stereo. Póki co skłaniam się ku Denon DRA-800H. Do tego myślę o kolumnach Tannoy Revolution XT 6F lub Fyne Audio F502. Zależy mi na dobrej scenie oraz odpada bass reflex z tyłu (jedna kolumna będzie pod ścianą, niestety). Pomieszczenie to 35m2 (jak nie więcej), muzyka jednak będzie grana raczej cicho (sąsiedzi).

Ktoś pomoże w wyborze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DRA800 to absolutny konkurent dla Onkyo 8270 czy Yamaahy 602.

Moim zdaniem do Tannoya lub Fyne audio lepiej jest iść w Marantza PM6006 a sieć załatwić chromecastem albo innym dodatkiem jak Ieast.

Zagra to jednak lepiej. Z Denonem, Tannoye gra dość łagodnie, z Yamahą albo nowymi AXR100 jest ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Zarówno Xt6F jak i Fyne F502 to fajne kolumny. Co skłoniło cię do DRA-800h ? Słuchałeś już ? Fajny jest ? recenzji o nim jak kot napłakał.

Zależy mi na czymś all-in-one. Konieczna jest też obsługa multiroom. Ten Denon to trochę strzał w ciemno, ale biorąc pod uwagę w.w. wymagania to wielu opcji nie mam.

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Denon DRA800 to absolutny konkurent dla Onkyo 8270 czy Yamaahy 602.

Moim zdaniem do Tannoya lub Fyne audio lepiej jest iść w Marantza PM6006 a sieć załatwić chromecastem albo innym dodatkiem jak Ieast.

Zagra to jednak lepiej. Z Denonem, Tannoye gra dość łagodnie, z Yamahą albo nowymi AXR100 jest ciekawiej.

Dzięki za opinie. Myślałem o systemie dzielonym, ale dużo traci się przy tym na wygodzie. Czy faktycznie ten Maraś zagrałby lepiej od DRA-800H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim każdy wzmacniacz zagra lepiej niż amplituner stereo. Jeśli zależy nam na funkcjach bezprzewodowych czy cyfrowych, są wzmacniacze, które mają takie funkcje jak np. Audiolab 6000A czy Nad C338. Bezpośrednie porównanie z amplitunerami jest dla tych drugich kompromitujące :) Jeśli natomiast miałbym wybierać amplituner dla udanych Tannoy XT6f, byłby to właśnie Denon lub Onkyo. To kolumny grające jasno i dość ostro, szczupło na basie i łączenie ich z Yamahą czy Marantzem jest bardzo ryzykowne.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli natomiast miałbym wybierać amplituner dla udanych Tannoy XT6f, byłby to właśnie Denon lub Onkyo. To kolumny grające jasno i dość ostro, szczupło na basie i łączenie ich z Yamahą czy Marantzem jest bardzo ryzykowne.

 

Dzięki za odpowiedź. Swego czasu byłem na odsłuchu Tannoy (nie pamiętam, czy był to XT6F, czy XT8F). Bardzo mi te kolumny przypadły do gustu. Ostatnio czytałem dużo pochlebnych opinii na temat Fyne F502. Podobno brzmienie jest bardzo podobne (jak nie niemal identyczne) do XT8F. Jako że mam większą przestrzeń do nagłośnienia (przeszło 35m2), pomyślałem, że byłaby to nawet lepsza opcja dla mnie niż XT6F.

Czy ten Fyne F502 zagra równie dobrze co XT6F na DRA-800H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinc napisał:

Dzięki za odpowiedź. Swego czasu byłem na odsłuchu Tannoy (nie pamiętam, czy był to XT6F, czy XT8F). Bardzo mi te kolumny przypadły do gustu. Ostatnio czytałem dużo pochlebnych opinii na temat Fyne F502. Podobno brzmienie jest bardzo podobne (jak nie niemal identyczne) do XT8F. Jako że mam większą przestrzeń do nagłośnienia (przeszło 35m2), pomyślałem, że byłaby to nawet lepsza opcja dla mnie niż XT6F.

Czy ten Fyne F502 zagra równie dobrze co XT6F na DRA-800H?

Rzeczywiście brzmienie Fyne Audio serii F500 jest zbliżone do Tannoy Revolution, chociaż Fyne Audio są bardziej dociążone, dynamiczne. Denon DRA-800F to także dobre uzupełnienie dla Fyne Audio. Ale najlepiej zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nadal ta sama szkoła grania.

Pamiętajmy że to ci sami konstruktorzy. 

Coś zmienili ale na pewno nie swój gust:)

I tak Marantz pm6006 zagra lepiej od tego Denona 800tki. 

Co tak na prawdę potrzebujesz? Sieć? Czy HDMI?

Potrzebny streamer. HDMI nie jest mi w ogóle potrzebne. Przy opcji z PM6006 wadą jest brak możliwości sterowania głośnością z aplikacji. Pod jakim względem PM6006 zagra lepiej od Denona 800?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...