Skocz do zawartości

Zestaw stereo Yamaha + Melodika lub coś innego?


Michał1986

Recommended Posts

Tak więc posłuchałem dziś KEF Q350, Emit M20 i Goldenear Aeo3. Wszystko w komplecie z R-N803D.

Emit M20 - czysty i wyraźny środek, opanowana góra i miękki bas, choć czasem schodził nawet zbyt nisko i lekko dudnił, np. w kawałku Candy Dulfer "For The Love Of You (Vanski's Superdooper Dance Mix)"

KEF Q350 - absolutne rozczarowanie. Środek jakiś taki metaliczny, niskie tony zdecydowanie gorzej niż w M20. Szybko dałem sobie spokój z dalszym odsłuchem.

Goldenear Aeo3 - wizualnie koszmarek, ale nawet w porównaniu z Emitami zagrały fantastycznym środkiem z niesamowicie obszerną sceną. Basu również w nich nie brakowało (zapewne dzięki pasywnym membranom). Jednak styl "skarpetki" mocno mnie zniechęca. Nie do końca rozumiem także skąd dość przeciętne recenzje tych monitorów w Internecie.

Chciałbym jeszcze przesłuchać:

Podstawkowe:
- KEF R300 (trudno dostępne)
- KEF R3
- Dynaudio Excite X18 (trudno dostępne)
- Chario Constellation Delphinus
- Focal Aria 906
- Focal Chorus 706

Podłogowe:
- Focal Chorus 716
- Polk Audio Signature S60e
- Tannoy Revolution XT 8F
- Dynaudio Emit M30

I jeszcze pytanie z innej beczki - czy warto zaopatrzyć się w lepszej jakości kabel zasilający źródło? Myślę o WIREWORLD STRATUS7 / 1,5M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 16.08.2019 o 09:10, Michał1986 napisał:

@S4Home Tak, to znowu propozycje podłogowe bo dopiero po odsłuchu podejmę decyzję, czy walka z kwiatkiem żony jest uzasadniona. Jeżeli M20, względnie Excite X18, KEF300 albo Q350 zagrają przyzwoicie, to nie będę się upierał na systemie podłogowym.

Focusa mogę mieć za ok. 5.500,00 zł.

No to za 6k widywałem je już 5500 wydaje się być po prostu rozsądną ceną. Po 6k masz jeszcze Chario Pegasus, Tannoy Precision 6.4 czy nie specjalnie lubiane przeze mnie ale wybierane przez klientów Focale Arie

50 minut temu, Michał1986 napisał:

Podstawkowe:
- KEF R300 (trudno dostępne)
- KEF R3
- Dynaudio Excite X18 (trudno dostępne)
- Chario Constellation Delphinus
- Focal Aria 906
- Focal Chorus 706

Podłogowe:
- Focal Chorus 716
- Polk Audio Signature S60e
- Tannoy Revolution XT 8F
- Dynaudio Emit M30

I jeszcze pytanie z innej beczki - czy warto zaopatrzyć się w lepszej jakości kabel zasilający źródło? Myślę o WIREWORLD STRATUS7 / 1,5M.

Bo cześć już wyszła ze sprzedaży. To faktycznie są gorzej dostępne.

Są tacy którzy uważają że zasilanie źródła jest ważniejsze od wzmaka. Moim zdaniem są urządzenia, bardziej, mniej, lub wogóle nie podatne na kable zasilające w każdej grupie. Mam stratusa więc ci go pożyczę do domu sam sobie sprawdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Chario Constellation Delphinus MK2. Wg. mnie Emity daleko w tyle. Scena - super. Bas - miękki i bardziej kontrolowany, niż w przypadku Emitów. Środek - nieco cofnięty względem M20, ale i tak bardzo czysty i wyraźny.

Do tej pory wygląda to tak: 1) Chario Constellation Delphinus <--- 2) Goldenear Aeo3 <--- 3) Dynaudio Emit M20 4) <--- KEF Q350.

Cena za Chario po rabacie 5.500,00. Tyle, że źródłem było Onkyo, a ciekaw jestem jak zagrają z Yamahą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mimo wszystko warto czegoś posłuchać, takiego dzielonego zestawu. Będziesz wtedy wiedział co tracisz, co zyskujesz i gdzie i jaki jest poziom kompromisu w każdym typie rozwiązania. Jeszcze ważna rzecz jak możesz taki system rozbudować nie sprzedając zapewne ze stratą. Chario to fajne paczki, czasem grają w systemach z nieprzyzwoicie drogimi wzmacniaczami może warto je posłuchać z czymś innym... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inferno napisał:

Ale może mimo wszystko warto czegoś posłuchać, takiego dzielonego zestawu. Będziesz wtedy wiedział co tracisz, co zyskujesz i gdzie i jaki jest poziom kompromisu w każdym typie rozwiązania. Jeszcze ważna rzecz jak możesz taki system rozbudować nie sprzedając zapewne ze stratą. Chario to fajne paczki, czasem grają w systemach z nieprzyzwoicie drogimi wzmacniaczami może warto je posłuchać z czymś innym... 

No ale mój budżet nie przewiduje źródła za 8k tylko za 3k z haczkiem :) Zdaję sobie sprawę, że taki Arcam A49, Accuphase, Ayon czy Heed wyciągną z Chario zdecydowanie więcej niż budżetowa Yamaha czy Onkyo, ale jeżeli (na chwilę obecną) mam wybrać to wydaje mi się, że R-N803D jest właśnie takim kompromisem - dobry dźwięk jak na urządzenie tej klasy + rozbudowane funkcje sieciowe, za które w przypadku wzmacniaczy audiofilskich trzeba słono zapłacić. Oczywiście, jeżeli jestem w błędzie i jest coś lepszego od Yamahy z funkcjami sieciowymi w cenie powiedzmy do 4,5k to jestem w stanie to rozważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Michał1986Jakiś fajny wzmacniacz, może nawet używany w tej kwocie i do funkcji sieciowych na początek Malina czy Chromecast Audio, jak się osłuchasz z fajnym dźwiękiem to wybierzesz odpowiednie dla siebie źródło. Możesz poszukać wzmacniacza z wyjściem PRE żeby w przyszłości dokupić końcówkę mocy która jeszcze poprawi to co zagrają Chario

Zobacz tego Rotela

https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-i-koncowka-rotel-rsp1068-rmb1075-8373570943

Albo ten nad z modułem BlueOS!

https://allegro.pl/oferta/nad-c368-z-modulem-mdc-bluos-stan-jak-nowy-8415955437

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Z tym że Chario Constellation Delphinus za 5500 to dużo. Jak mówię w tej cenie są używane Pegasusy. Albo zaczynamy wchodzić w PMC Twenty 22.
Hegla nie do końca polecam do Chario. Jest ok. Ale nieco utwardza średnice.

Nikt poza Nautilusem nie ma Delphinusów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What HiFi to najbardziej poczytne i opiniotwórcze czasopismo w GB (dość wymagający rynek hi-fi) wydawane od 1976 roku. Ja tam czytam ich testy i opinie dość ciekawe.

Najlepiej posłuchaj sam. Skoro oprócz mojego wpisu nikt nie napisał ani słowa to nie jest to sprzęt popularny wiec jedyne co Ci pozostaje to odsłuch.

1 godzinę temu, Michał1986 napisał:

stronach wszelakich

W sumie to jest w tym według mnie pewnego rodzaju sprzeczność, to forum to też zasób internetowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Inferno napisał:

What HiFi to najbardziej poczytne i opiniotwórcze czasopismo w GB (dość wymagający rynek hi-fi) wydawane od 1976 roku. Ja tam czytam ich testy i opinie dość ciekawe.

Najlepiej posłuchaj sam. Skoro oprócz mojego wpisu nikt nie napisał ani słowa to nie jest to sprzęt popularny wiec jedyne co Ci pozostaje to odsłuch.

W sumie to jest w tym według mnie pewnego rodzaju sprzeczność, to forum to też zasób internetowy.

Nie podważam wiarygodności What HiFi, ale o opiniotwórczych mediach krążą w branży różne legendy :)  KEF'y Q350 też mają u nich 5 gwiazdek, a grają płasko, metalicznie i gorzej od moich Swansów M200MKII czy Emitów M20.

 

Co do Arcama - byłem, posłuchałem. Żebym miał usłyszeć wyraźną różnicę pomiędzy Onkyo - chyba nie specjalnie. Być może Delphinusy to za tani materiał, żeby wychwycić różnicę pomiędzy wzmacniaczami tej klasy, ale biorąc pod uwagę cenę nie widzę żadnego uzasadnienia dla Arcama.

 

Wolę forum, bo tu wypowiada się więcej osób i robi to swobodnie. Recenzję na What HiFi pisze tylko jedna osoba :)

Edytowano przez Michał1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2019 o 21:55, Michał1986 napisał:

Nikt poza Nautilusem nie ma Delphinusów...

Wiem, stąd taka cena. Po prostu sygnalizowałem zależność.

No z tymi gwiazdkami top jednak uważajmy. Była o tym już rozmowa a tu nie temat o to. Arcam Solo to fajna ..... zabawka. Gra dobrze. Ale  nie na jego cenę. To sprzęt dla miłośników minimalizmu. Wszystkiego w jednym, wygody. Jeśli będziesz wykorzystywać na prawdę w 100% jego możliwości to ok. Ale jeśli chcesz słuchać a z funkcji będziesz korzystać w 40% to nie  warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał1986 napisał:

Cambridge Audio CXN v2? Ktoś coś?

A tego to już miałem w domu na odsłuchu. Bardzo fajna funkcjonalność tyle że to odtwarzacz strumieniowy do niego jeszcze kawałek wzmacniacza potrzeba 😁 I w tym przypadku właśnie ważny będzie wzmacniacz z jakim go zestawiasz. Dla mnie sprzęt wysokich lotów, w V2 z tego co pamietam jest TIDAL. I wyglada jak dla mnie super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...