Skocz do zawartości

Zestaw stereo Yamaha + Melodika lub coś innego?


Michał1986

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak jak mówisz @seba3002

Wszystko zależy od osłuchania, często słyszy się że z amplitunerem było super a po kupnie wzmacniacza brak niskich itp

Ile to razy to spotkałem się z opowieściami jak to nie gra! , scena, detaliczność punktowy nisko schodzący  bas itd a jak pojechałem by to zobaczyć i się przekonać to ogólnie nic porywającego a często po prostu bieda. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chwalimy co mamy, ale ja drodzy Panowie nie dostałem tych kolumn w prezencie, ale świadomie je wybrałem po kilkudniowych odsłuchach większości polecanych kolumn podstawkowych w cenie do 7.000 PLN (w tym Dynaudio, KEF'y, Focale, Monitor). Słuchałem ich głównie z Yamahą i Onkyo. Wszystkie grały bardzo podobnie do moich wysłużonych Swansów M200MKII. Tylko Chario Delphinus MKII zagrały zauważalnie lepiej i idealnie do moich potrzeb - ciepło, dynamicznie, z lekko wysuniętym środkiem, delikatną górą i miękkim basem z tyłu sceny. Sądzę, że w połączeniu z Audiolabem 6000N Play byłoby to zestaw, któremu ciężko byłoby znaleźć konkurencję w cenie do 50.000 PLN. Ale wtedy na taki zestaw nie mogłem sobie pozwolić więc szukałem dalej alternatywy. Znalazłem ją właśnie w Edifierach, które - wiadomo - w prestiżu nie stały nawet obok Chario, ale zagrały najbliżej moich oczekiwań i lepiej od wszystkich pasywnych pierdziawek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał1986 napisał:

 :) Forum jest od wyrażania opinii.

No właśnie, opinii. Z tym, że opinia jest zwykle subiektywna. A Ty starasz się przekonać autora postu do tego, że nie ma nic lepszego od Twoich kolumn w budżecie do 6000 pln i koniec, kropka. Ja nie twierdzę, że to złe kolumny. Nie znam ich. Ale znam dynaudio, Focale, audio monitor. Każda z nich to inny styl. Ale każda marka ma swoich zwolenników. Dlatego pisząc posty takie jak piszesz Ty, warto zaznaczyć że to TWOJA subiektywna opinia a nie prawda objawiona. Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszekmw napisał:

seba3002 możesz napisać jakie podstawki  masz że Cię tak zachwycają ..?

Gdybym to zdradził to wszyscy chcieliby takie mieć 😉. A tak poważnie - żadna tajemnica. Jest tu wątek, w którym o nie pytałem, jest kilka zdjęć w dziale "wasze systemy". To mini monitory Dali mentor 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mentory mam od niedawna a nie będę ich polecał gdyż nie każdy gustuje w tego typu graniu i w tak małych paczkach. Uważam, że są pewne "bezpieczne" propozycje dla osób, które zaczynają przygodę z audio i polecanie czegoś mało popularnego, tylko dlatego, że ja to mam i mi się podoba, nie jest najlepszym pomysłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orzech, weź swój wzmacniacz pod pachę, podjedź do jakiegos salonu audio w swoim mieście i wybierz coś co Ci będzie odpowiadało. Jeśli nie masz w mieście salonów audio to proponuję od wypożyczyc kefy Q350, które poleca tutaj kilka osób do Twojego piecyka. Może okaże się, że to jest to czego szukasz. 

Aha. I pamiętaj, że monitory służą raczej do delektowania się muzyka a nie do robienia dyskoteki w domu 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego wzmacniacza do tych Jamo? Chyba nie najlepszy pomysł. A nie masz w mieście jakiegoś salonu audio? Wiesz, dla mnie głośno może znaczyć co innego niż dla Ciebie. Jeśli nie sprawdzisz sam z jakimi kolumnami ten wzmacniacz potrafi zagrać głośno, raczej nikt tego ci nie powie. A jeśli chodzi o kolumny podłogowe i smsl - widziałem w wątku "wasze systemy" takie zestawienie. Poszukaj i zapytaj właściciela jak to mu gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam 

Słyszałem Q5 z różnymi kolumnami między innymi Canton Sp 206, Magnat Quantum 673, Elac Bs 123, Kef Q550 dlatego zdecydowałem się go kupić, najbardziej podeszły mi Elac i Kef. Bardzo się nad Elac-ami zastanawiam powód kasa wystąpiły niespodziewane wydatki, tym bardziej że mogę kupić je za śmieszne pieniądze. W moim metrażu nie potrzebuję mocniejszych paczek, dzisiaj jadę i zabieram je do siebie posłucham parę dni i podejmę ostateczną decyzję! 

1 godzinę temu, Orzech napisał:

Ogólnie jakie głośniki do ok 2500 zł aby zagrało głośno, dynamicznie , ale nie ostro góra żeby nie męczyło ?

Polecał bym Magnaty to naprawdę mocne granie z werwą 👍 Jednak jest jeden mały szkopuł Smsl nie nadaję się do częstego i bardzo głośnego słuchania wtedy pojawiają się zniekształcenia dźwięku. On najlepiej sprawdza się w normalnych poziomach głośności, zapewniając czysty detaliczny dźwięk nie zależnie od rodzaju słuchanej muzyki. Posiada regulację wysokich i niskich tonów + jeszcze ustawienia inne przycisk na pilocie FN. Uważam też że najlepiej radzi sobie z kolumnami o impedancji 4ohm. Ważna też jest jakość odtwarzanych plików cyfrowe źródło wskazane!

Można spróbować kolumn Melodika BL40 MK3 ale to już sam musisz zdecydować to tylko jakaś opcja wyboru! Ostatnio na forum Q5 został połączony z Cambridge Audio SX80. 

Bardzo dobra rada kolegi seba3002 wzmacniacz pod pachę i na odsłuchy a najlepiej u siebie robić słuchanie kolumn przed zakupem!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orzech napisał:

No dobra hmmm a jakieś podlogowki jest sens podłączyć to tego smsla? Czy to już lepiej poszukać lepszego wzmacniacza? Ogólnie jakie głośniki do ok 2500 zł aby zagrało głośno, dynamicznie , ale nie ostro góra żeby nie męczyło ?

Melodika BL 40 MK III

16 godzin temu, Michał1986 napisał:

Melodika to kolumny marketowe, które obok Kefów czy Dynaudio nawet nie stoją. Polecam jeszcze zamówić Edifiery S3000 Pro z x-kom (np. z odbiorem osobistym) i przetestować przez kilka dni. Jak nie spasują to można oddać do salonu :)

Nie wiem czy to sarkazm? Nie polecasz Melodiki a Edifery tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RLC napisał:

Coś mi się wydaję że kolega chyba nie widział kolumn klasy premium w swojej kategorii! Bez przesady z tymi Edifier S3000 Pro.

Ale dlaczego? Słuchałeś ich? Na rynku nie ma zbyt wiele aktywnych kolumn podstawkowych. Ubogie Dynaudio Xeo 10, 3x droższe Xeo 20 i Focus 20 XD za 20k. Jest jeszcze Klipsh RW-51M, ale nie każdemu przypadnie do gustu jego brzmienie. Reszta to komputerowe pierdziawki.

12 minut temu, Dedal75 napisał:

A które kable od Melodiki są takie świetne? Pzdr

Np. te z linii Purple Rain. No chyba, że ktoś słucha kabli, a nie muzyki, to wtedy Melodika będzie dla niego produktem straganowym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o wzmacniaczu i kolumnach pasywnych! Czy słuchałem tych kolumn to nie ma znaczenia, zreszta nie mam potrzeby ich słuchać to nie moja bajka słuchania muzyki! Preferuję tradycyjne rozwiązania czyli STEREO! Nie upieraj się że tylko kolumny aktywne są najlepsze ( tak odbieram twoje wypowiedzi ). Proponuję posłuchać normalnych kolumn z różnymi wzmacniaczami w tym cyfrowymi 😉 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...