Skocz do zawartości

Zestaw stereo Yamaha + Melodika lub coś innego?


Michał1986

Recommended Posts

Nie upieram się :) Wyrażam jedynie swoją opinię, że żadne pasywne podstawki + wzmacniacz w tym przedziale cenowym nie zagrają lepiej, niż Edifiery S3000 Pro, które kosztują 2.999,00 zł.

Do tego sądzę, co owszem, jest subiektywne, ale podparte kilkoma odsłuchami, że:

1. W przedziale cenowym do 8k trudno jest znaleźć podstawki + pudło, które zagrają obiektywnie lepiej od S3000 Pro. Oczywiście będą subtelne różnice na korzyść jednych i drugich, ale będą to różnice w charakterystyce brzmienia, a nie w jego jakości.

2. W przedziale cenowym do 20k moim faworytem jest zestaw Chario Delphinus II + Audiolab 6000N Play. Oczywiście w cenie do 20k można złożyć pewnie z ponad 300 różnych zestawów i każdy z nich będzie miał swoich zwolenników.

Edytowano przez Michał1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Michał1986 napisał:

Nie upieram się :) Wyrażam jedynie swoją opinię, że żadne pasywne podstawki + wzmacniacz nie zagrają lepiej, niż Edifiery S3000 Pro, które kosztują 2.999,00 zł.

Podaj mi przykłady zestawów które grają według ciebie gorzej grają od tych S3000 Pro. Robiłeś porównania?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pisać na forum takie opinię trzeba to czymś podeprzeć najlepiej osobistym porównaniem czego ty nie zrobiłeś. Więcej nie pisz takich herezji!!!!!! 

Te Edifiery to twoje pierwsze kolumny? Jeżeli tak  jestem to w stanie zrozumieć. Uwierz mi że za 3000 zł można złożyć bardzo przyzwoity zestaw stereo który w diametralny sposób pokaże słabości twoich kolumn aktywnych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wszystkim na około tłumaczę że Edifiery to ósmy cud świata!!!! Nie podparłeś swojej wypowiedzi żadnym testem porównawczym wykonanym w takich samych warunkach. Więc wskaż zestawy stereo które osobiście testowałeś w kwocie 3000k które są gorsze od tych ED.....ów 

Powtórzę się jeszcze raz i przytoczę twoje słowa! 

2 godziny temu, Michał1986 napisał:

Nie upieram się :) Wyrażam jedynie swoją opinię, że żadne pasywne podstawki + wzmacniacz w tym przedziale cenowym nie zagrają lepiej, niż Edifiery S3000 Pro, które kosztują 2.999,00 zł.

Do tego sądzę, co owszem, jest subiektywne, ale podparte kilkoma odsłuchami, że:

1. W przedziale cenowym do 8k trudno jest znaleźć podstawki + pudło, które zagrają obiektywnie lepiej od S3000 Pro. Oczywiście będą subtelne różnice na korzyść jednych i drugich, ale będą to różnice w charakterystyce brzmienia, a nie w jego jakości.

2. W przedziale cenowym do 20k moim faworytem jest zestaw Chario Delphinus II + Audiolab 6000N Play. Oczywiście w cenie do 20k można złożyć pewnie z ponad 300 różnych zestawów i każdy z nich będzie miał swoich zwolenników.

Mieszkasz klasy sprzętu STEREO z twojej wypowiedzi wychodzi jasno że nawet kolumny do 8000k graja gorzej jak te Edifiery. Moim zdaniem jesteś NIEWIARYGODNY i tyle w temacie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego.

Po pierwsze - mniej wykrzykników. Sprawiasz wrażenie rozdygotanego 15-latka, który nie dostał iphona pod choinkę.

Po drugie, nie napisałem, że w przedziale cenowym do 8k nie ma nic lepszego, tylko, że trudno o coś, co zagra obiektywnie dużo lepiej. Na pewno są zestawy, które zagrają np. lepszym środkiem, cieplej, zimniej etc., ale z tych zestawów, które ja odsłuchiwałem, nic nie zagrało tak uniwersalnie i zgodnie z moimi oczekiwaniami, jak dwa razy tańsze Edifiery.

Po trzecie, Ty swoich wypowiedzi też niczym nie podpierasz. Burzysz się jedynie, że ktoś ma inne zdanie. Mniej emocji, więcej pokory.

Wreszcie po czwarte - miałeś rzucić jakieś przykłady nowych zestawów stereo do 3k. Napisałeś:

"Uwierz mi że za 3000 zł można złożyć bardzo przyzwoity zestaw stereo który w diametralny sposób pokaże słabości twoich kolumn aktywnych!"

No więc powiem szczerze, że nie wierzę w dobrze grający, nowy zestaw kolumny podstawkowe + wzmacniacz za jedynie 3k. Najlepiej jeszcze wireless, tak jak Edifiery. Spraw, żebym uwierzył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał1986 napisał:

Tak, bo Edifiery nie kryją swojego pochodzenia i w swojej kategorii są głośnikami klasy premium. Natomiast Melodika oprócz tego, że robi świetne kable, to kolumny robi zupełnie przeciętne, co dla wielu może być mylące.

Poszperałem w necie i nie bardzo wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że te Edifiery to klasa premium. To raz. Poza tym czy te kable melodiki to taki szał, też bym polemizował. Przyzwoite tak. Ale od razu świetne? 

47 minut temu, Michał1986 napisał:

Odszczekasz to, czy dalej będziesz rżnął głupa?

Kolego. Takie teksty to raczej na wiejskiej dyskotece a nie na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seba3002 napisał:

Poszperałem w necie i nie bardzo wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że te Edifiery to klasa premium.

Napisałem "w swojej klasie". Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. I jeszcze raz, i potem znowu.

39 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego. Takie teksty to raczej na wiejskiej dyskotece a nie na forum. 

ołki dołki misiu kolorowy.

26 minut temu, RLC napisał:

@Michał1986 zapytaj moderatora @RoRo jak powinieneś się odzywać do innych forumowiczów. 

Coś zmiękłeś, jak poprosiłem o przykłady twoich fantastycznych zestawów stereo do 3k. Na takie osoby faktycznie są inne określenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Michał1986 napisał:

Coś zmiękłeś, jak poprosiłem o przykłady twoich fantastycznych zestawów stereo do 3k. Na takie osoby faktycznie są inne określenia.

A jak kolego chcesz udowadniać wyższość swoich kolumn nad innymi? Swoim zamiłowaniem do nich. Bo to że wg Ciebie grają lepiej nie przesądza o ich wyższości nad innymi zestawami w skali globalnej. Kończę tę dyskusję, bo prowadzi do nikąd. Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchòw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

A jak kolego chcesz udowadniać wyższość swoich kolumn nad innymi? Swoim zamiłowaniem do nich. Bo to że wg Ciebie grają lepiej nie przesądza o ich wyższości nad innymi zestawami w skali globalnej. Kończę tę dyskusję, bo prowadzi do nikąd. Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchòw.

Ja niczego nie miałem zamiaru udawadniać. Niejaki RLC miał udawadniać jakość zestawów stereo za 3.000,00 zł, które "w diametralny sposób pokażą słabośc" Edifiera. Ale że RLC mocny jest tylko w gębie, to udowodnił tylko tyle, że rzuca słowa na wiatr. Również pozdrawiam i życzę mniej spiny za to, że ktoś ma inne zdanie/opinię. No chyba, że na forum będziemy wklejać tylko tabelk i wykresy :)

2 minuty temu, RLC napisał:

Brak argumentów poprostu szkoda czasu na rozmowę z tym panem 👍

Czy ty się w ogóle czytasz? Pokaż te zestawy, o których pisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał1986 napisał:

Napisałem "w swojej klasie". Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. I jeszcze raz, i potem znowu.

Michał , masz oczywiście prawo do Swojego zdania , choć raczej tutaj staramy się nie wypowiadać jednoznacznie o swoich systemach. Jak zapewne się orientujesz audio jest cholernie subiektywne i to co dla Ciebie jest ideałem dźwięku ,dla drugiej osoby będzie brzmiało jak przysłowiowe radio kuchenne. Wszystko zależy od punktu odniesienia i preferencji brzmieniowych słuchającego. Np. jak bym napisał , że lepiej brzmiącym od Twoich komputerowych głośników bluetooth zestawem jest NAD 3100 z Usher S -520 II, czy Rotel RA 980 z ProAc Responce one S to mi uwierzysz ? Pewnie nie , bo i dlaczego? Stąd taka prośba mniej dogmatów, a będzie swobodniejsza dyskusja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

Stąd taka prośba mniej dogmatów, a będzie swobodniejsza dyskusja. 

Co do ograniczenia liczby dogmatów i swobodniejszej dyskusji - to ważniejsze jest to, by na Forum (a również w życiu) było mniej agresji - stąd prośba do Michał1986 o spokojniejsze wysławianie się i bez wycieczek osobistych ("rżnięcie głupa" czy kolorowych misiów). Bo często zaczyna się w miarę niewinnie, a potem jest już coraz gorzej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz twoje stwierdzenie. 

6 godzin temu, Michał1986 napisał:

Nie upieram się :) Wyrażam jedynie swoją opinię, że żadne pasywne podstawki + wzmacniacz w tym przedziale cenowym nie zagrają lepiej, niż Edifiery S3000 Pro, które kosztują 2.999,00 zł.

Odpisałem ci w następujący sposób. 

6 godzin temu, RLC napisał:

Podaj mi przykłady zestawów które grają według ciebie gorzej grają od tych S3000 Pro. Robiłeś porównania? 

Tutaj nie było odpowiedzi, wystarczyło napisać że jest to twoja SUBIEKTYWNA ocena. Następnie wymagasz żebym ja ci udowodnił jakie zestawy są lepsze od tych Edifier nie tędy droga. Sprawa twoich odzywek budzi wiele do życzenia za bardzo się rozpędzasz. Zwolnij trochę bo nie tędy droga tak się nie da rozmawiać. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktywnych ... Sam myślałem nad Adam t8v, podobno grają mocno, ciepło dołem.... Tylko rozumiem że to znów musialbym pod jakiegoś Daca podpinać? Zagrają hmmm "imprezowo" i ja właśnie nie nie wiem czy to akurat dla mnie będzie złoty środek. Chce troszkę mocy, szczegółowość schodzi na plan dalszy, chce aby był basik. Audiofil że mnie żaden. A nie ukrywam że jestem zielony. Niestety w MediaMarkt powiedzieli że nie ma opcji abym podłączył swojego smsla pod głośniki hehe podobnie w EuroRtv gdzie w sumie i tak pustki jeśli idzie o głośniki.

Chyba wybiorę nie do Trójmiasta z poszperam gdzie jakieś dobre salony.

 

No Edifiery mają opinie tanich marketowych, ale jak się czyta i ogląda testy to jednak ludzie mocna chwała.

 

Jamo + smsl Q5 pro, grają ładnie ale dokładnie jak ktoś napisał, tylko bliskie pole i nie mogę na nich słuchać głośno a to był mój cel między innymi...

Edytowano przez Orzech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Michał , masz oczywiście prawo do Swojego zdania , choć raczej tutaj staramy się nie wypowiadać jednoznacznie o swoich systemach. Jak zapewne się orientujesz audio jest cholernie subiektywne i to co dla Ciebie jest ideałem dźwięku ,dla drugiej osoby będzie brzmiało jak przysłowiowe radio kuchenne. Wszystko zależy od punktu odniesienia i preferencji brzmieniowych słuchającego. Np. jak bym napisał , że lepiej brzmiącym od Twoich komputerowych głośników bluetooth zestawem jest NAD 3100 z Usher S -520 II, czy Rotel RA 980 z ProAc Responce one S to mi uwierzysz ? Pewnie nie , bo i dlaczego? Stąd taka prośba mniej dogmatów, a będzie swobodniejsza dyskusja. 

Oczywiście, że jest subiektywne. Ale są pewne wartości obiektywne, takie jak moc wyjściowa, impedancja, posiadanie lub nie Bluetooth V5.0 aptX itd. To, czy głośniki grają ciepło, czy tony niskie są miękkie wibrujące czy twarde punktowe itd. także z reguły nie stanowi przedmiotu sporu.

Edifierów S3000 Pro nie nazwałbym lekceważąco "głośnikami komputerowymi bluetooth". No ale nikogo to niczego na siłę przekonywać nie będę. A żadnego ze sprzętów które wymieniłeś nie można kupić nowego, tylko same używki. Więc już samo porównywanie jest pozbawione najmniejszego sensu.

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Co do ograniczenia liczby dogmatów i swobodniejszej dyskusji - to ważniejsze jest to, by na Forum (a również w życiu) było mniej agresji - stąd prośba do Michał1986 o spokojniejsze wysławianie się (...).

Ja przynajmniej na nikogo nie krzyczę :)

7 godzin temu, RLC napisał:

Więcej nie pisz takich herezji!!!!!! 

To nie ja wszystkim na około tłumaczę że Edifiery to ósmy cud świata!!!! Moim zdaniem jesteś NIEWIARYGODNY i tyle w temacie!

 

 

Edytowano przez Michał1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Daniel09 napisał:

@RLC a może podasz te przykłady o których wspomniałeś i zakończcie tą nie do końca merytoryczną dyskusję

Wprawdzie to nie ja namieszałem ale proszę bardzo wedle swoich przekonań co do cyfryzacji w Audio 😉 

Smsl Q5 Pro, Kef Q350, Chromecast Audio proponuję osobiście posłuchać i wyciągnąć wnioski. Temat z mojej strony zakończony definitywnie! 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...