Skocz do zawartości

Zestaw stereo Yamaha + Melodika lub coś innego?


Michał1986

Recommended Posts

1 godzinę temu, RLC napisał:

Tutaj nie było odpowiedzi, wystarczyło napisać że jest to twoja SUBIEKTYWNA ocena. Następnie wymagasz żebym ja ci udowodnił jakie zestawy są lepsze od tych Edifier nie tędy droga. Sprawa twoich odzywek budzi wiele do życzenia za bardzo się rozpędzasz. Zwolnij trochę bo nie tędy droga tak się nie da rozmawiać. 

Pogrążasz się. Skoro napisałem, że wg. mnie nic z nowych zestawów w cenie do 3.000 zł nie zagra lepiej niż wspomniane przeze mnie głośniki, to żądanie podania przykładów jest pozbawione logiki. Na Twoje pytanie jest prosta odpowiedź: wg. mnie nie zrobisz nowego zestawu stereo za 3.000 zł który zagra lepiej lub będzie miał chociażby porównywalne możliwości jak Edifier S3000 Pro. Błagam, zrozum to co napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 minuty temu, RLC napisał:

Smsl Q5 Pro, Kef Q350, Chromecast Audio.

Słuchałem Q350. Brzmieniowo nie stały nawet obok Edifierów. Pytanie, czy ty słuchałeś Edifierów, żeby móc się w jakikolwiek sposób odnieść do tego, co napisałem.

A z tym Chromecastem rozwaliłeś system. Weź jeszcze pod uwagę jedną rzecz - mnogość kabli i urządzeń. W Edifier S3000 Pro potrzebujesz kabel zasilający i tyle. A ty proponujesz zestaw, który nie będzie posiadał nawet połowy tej funkcjonalności, którą oferuje Edifier. No i o tym, że Q350 w połączeniu z Smsl Q5 Pro głębokim i wyrazistym tonom niskim mogą pomachać z daleka.

5 minut temu, RLC napisał:

Kolumny 2500, Q5 na Ali 380 zł, CA 100zł

Twoje połączenie to tak trochę jakby ktoś na siłę próbował z samochodu rocznik 99 zrobić nowoczesną furę poprzez dodanie nowego radia z kolorowym wyświetlaczem.

A co do Edifierów. Powtórzę, nikogo nie zmuszam do swojego zdania. Ale to nie tylko moje zdanie:

https://www.youtube.com/watch?v=lxuYSqCgqTY

https://www.youtube.com/watch?v=2698RsVVppo

https://www.youtube.com/watch?v=4otV3T8TV3o

https://www.youtube.com/watch?v=hT8q_0Ewjxc

https://www.youtube.com/watch?v=GlOq-xBgSro

 

Poczytać też można mnóstwo na ich temat. Pytanie czy ktoś woli byle co z nakleją KEF, czy sprzęt potocznie nazywany "komputerowym", ale który parametrami i dźwiękiem może konkurować z klasycznymi zestawami stereo. Kwestia horyzontu. Nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RLC napisał:

Widzę że na każde pytanie masz miliony odpowiedzi wyjątkowy jesteś wiesz, zmarnowałem za dużo czasu na ciebie mogłem go spożytkować inaczej lepiej! 

Nie miliony. Jedną.

I owszem. Mogłeś np. odrobić lekcje albo poczytać jakąś lekturę.

50 minut temu, Orzech napisał:

Panowie Panowie....ja odkopalem temat celem szukania pomocy hehe a Wy się tu o pierdoły sprzeczacie :)

Idź do salonu audio i posłuchaj sobie KEFów itd.. Idź do x-koma i posłuchaj sobie Edifierów. Na końcu podejmij decyzję :) Ja pracownikiem Edifiera nie jestem i nie mam żadnego interesu w tym, żeby je chwalić, a już na pewno nie mam interesu w znoszeniu fochów RLC'a. Jakbyś był niedaleko Krakowa to zapraszam do siebie, chętnie udostępnię sprzęt na odsłuch :)

Edytowano przez Michał1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał1986 napisał:

Ale są pewne wartości obiektywne, takie jak moc wyjściowa, impedancja, posiadanie lub nie Bluetooth V5.0 aptX itd. To, czy głośniki grają ciepło, czy tony niskie są miękkie wibrujące czy twarde punktowe itd. także z reguły nie stanowi przedmiotu sporu.

Po pierwsze gra pomieszczenie i w zależności od tego jaką mamy akustykę takie mamy tony niskie czy wysokie. To czy posiada bluetooth , wi fi itp. to funkcjonalność i nie ma nic wspólnego z dźwiękiem. Moc , impedancja również nijak się ma do jakości dźwięku.

40 minut temu, Michał1986 napisał:

Edifierów S3000 Pro nie nazwałbym lekceważąco "głośnikami komputerowymi bluetooth"

To są komputerowe głośniki bleetooth , i nie jest to żadna lekceważąca opinia , to nazwa producenta.

Michał , nikt ty nie chce zdyskredytować Twojego sprzętu ,ale po tym co piszesz odnoszę wrażenie , że nie masz pojęcia o audio. Polecam więcej pokory dla opinii innych osób, Dla mnie cenniejsza jest krytyka mojego systemu przez kolegów , bo daje do myślenia i skłania do zmian i refleksji , niż poklepywanie po plecach.

Aby wypowiadać się o systemie trzeba wymienić albo wzorzec, albo sprzęt z którym go porównujesz. Inaczej to nie ma sensu. Z czym zatem porównywałeś Swój system , co odsłuchiwałeś przed zakupem i dlaczego akurat te kolumny aktywne wygrały ?  

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Aby wypowiadać się o systemie trzeba wymienić albo wzorzec, albo sprzęt z którym go porównujesz. Inaczej to nie ma sensu. Z czym zatem porównywałeś Swój system , co odsłuchiwałeś przed zakupem i dlaczego akurat te kolumny aktywne wygrały ?  

Dokładnych modeli już nie pamiętam, ale odsłuchiwałem wszystkie dostępne w salonie w Krakowie kolumny podstawkowe w cenie do 5.000 zł: KEFy, Dynaudio, Dali, DT, Focale, Klipsch i Monitor Audio. Szczegóły opisałem np. tutaj:

Dnia 20.08.2019 o 21:22, Michał1986 napisał:

Jestem po odsłuchu Chario Constellation Delphinus MK2. Wg. mnie Emity daleko w tyle. Scena - super. Bas - miękki i bardziej kontrolowany, niż w przypadku Emitów. Środek - nieco cofnięty względem M20, ale i tak bardzo czysty i wyraźny.

Do tej pory wygląda to tak: 1) Chario Constellation Delphinus <--- 2) Goldenear Aeo3 <--- 3) Dynaudio Emit M20 4) <--- KEF Q350.

Cena za Chario po rabacie 5.500,00. Tyle, że źródłem było Onkyo, a ciekaw jestem jak zagrają z Yamahą.

KEF Q350 zawsze było na ostatniej pozycji. Więc sugerowanie mi, że nie mam porównania jest trochę na wyrost.

Edytowano przez Michał1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę naskrobaliście ale muszę się cofnąć.

Akurat nie uważam żeby Melodika Purple rain była jakimś wyjątkowo dobrym kablem. To kable które fajnie leza w konkretnych systemach. Tych jasnych, analitycznych.

A kolumny BL 40 to całkiem udany produkt.

W cenie 3000 jest dużo aktywnych monitorów. R15PM to akurat przykład biedny z rynku audio. Ale jest rynek Audio Profesjonalny.

Tannoy Reveal, Adam Audio, M-Audio

Rozumiem że Edifery lepsze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Rozumiem że Edifery lepsze?

Nie słuchałem wiec nie powiem, na mnie wrażenia nie robią.
Jeżeli chodzi o kolumny Adam to ma je mój sąsiad, jest muzykiem/kompozytorem i grają fajnie.

Ale to w studio i z bliskiego pola wiec nie wiem.

Jak ma być basik i w miarę spory monitor to może Mission QX2?

Oczywiście do tego SMSL który jak rozumiem już jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawy temat, tak się składa, że mam KEF R300, miałem inny model Edifiera i jest w głowie jakieś porównanie.
@Michał1986 Natomiast jeśli odnosimy się do testów z youtube, to akurat subuje od dawna kanał Zeosa i proszę sprawdź na dobrych słuchawkach KEF vs Edifier - to jest miazga niestety.

Ustawiłem czas dla tej samej piosenki: 12:30


A tutaj KEFy (i reakcja Zeosa :D  )  1:30

 

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Myślę że odsłuch w słuchawkach ( dobrych) dla większości jest bardzo rzadki i zapewne wiszość  pozostaje posłucha bezpośrednio z urządzenia które udostępnia filmik. Wtedy zauważ  że to samo pomieszczenie jednak trochę się różni..  na pierwszym zdjęciu masz trochę ,, inaczej ustawione ,, przedmioty np. kartony , wysokość rolety na oknach , itp. Moim zdaniem może to mieć wpływ  na akustykę , a 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...