Skocz do zawartości

Stereo / TV z dzieckiem na pokładzie


braczkow

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

stoję przed problemem zmiany audio w związku z pojawieniem się (lada moment) pełzającego szkraba.

Opiszę najpierw mój obecny setup:

- Przerobiłem nieco budżetowego stereo: Rotel 731 + podstawki Dali (~300 zł, nie pamiętam modelu), potem Rotel 731 + Tannoy M3, potem zatrzymałem się na Marantz PM68 + Monitor Audio 3 mk2. Z tego ostatniego zestawu byłem dość zadowolony, ewidentnie nie jestem "basistą". Z racji braku estetyki stereo zostało schowane do piwnicy, obecnie słucham muzyki na głośniku bluetooth Bose Revolve (i jestem dość zadowolony; noszę go za sobą po mieszkaniu)

- TV jest podłączony do Quadrala Magique XS. W zasadzie był to jedyny głośnik który mieścił się w szafce. Nie oglądam filmów akcji, jedyne wymaganie stawiane przed głośnikiem do TV to polepszyć dialogi

Z racji tego, że szkrab za chwilę zacznie się przemieszczać postanowiliśmy z żoną: a) podwiesić TV, b) pozbyć się szafki na której stał. Wobec tego Quadral zostanie sprzedany (to jest soundbase, nie soundbar) a ja stoję przed wyborem:

#1 kupić coś co jest wieszalne na ścianie i będzie sensowne zarówno do muzyki, jak i polepszy dźwięk TV 

#2 kupić "tanio" coś do TV i odkładać na stereo w przyszłości

Pokój ma ok 21m2, akustyka średnia (mało mebli), prostokąt. Kanapa nie znajduje się centralnie naprzeciw miejsca na głośniki/TV (miałem problem ze znalezieniem sweet-spotu w czasach Tannoy M3). Jakość odtwarzanej muzyki jest dla mnie znacznie ważniejsza niż efekty kina domowego z jednej strony, z drugiej: forma głośnika jest dla mnie porównywalnie istotna jak to, jak gra (stąd wycieczka Marantza i MA do piwnicy)

Próbowałem rozwiązać problem nr 1 przy pomocy Polk Magnify Mini (promka w Rtv Euro), jednakże bardzo bardzo brakowało mi tam "średnicy", dźwięk brzmiał jakby wychodził z innego pokoju; bas świetny, ale to za mało. Zwróciłem w ciągu 14 dni.

Kwestia budżetu jest płynna, tzn: na #1 do 3k, na #2 max 1,5k. 

 

Z dzisiejszego przeglądu internetu wpadłem na jeszcze jeden pomysł:

- Klipsch R-51PM ew. Audio Pro T14, czyli aktywne głośniki. Pytania: czy to da radę w pokóju 21m2? 

 

Jakieś sugestie / pomysły?

 

Pozdrawiam
BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Z jednej strony nieco sprzętu już miałem, z drugiej: był on kupowany na podstawie innych przesłanek. Stąd mętlik w głowie.

 

Może upraszczając: czy są jakieś kolumny podstawkowe aktywne w cenie do 3k które poradzą sobie w pokoju 4x5m (zatem odległość od słuchacza to ok 3-3,5m)?

 

Pozdrawiam
BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...