Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat Master&Dynamic MH40? Jaka jest specyfika dźwięku? Są teraz w naprawdę dobrej cenie (1000 pln) i zastanawiam się nad nimi jako słuchawkami "domowymi" :) Czy będą nadawać się do rocka i muzyki elektronicznej? Słyszałem trochę negatywnych opinii dotyczących szerokości sceny (nawet jak na słuchawki zamknięte) 

 

 

Edytowano przez Zenon z Kition
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak niewiele osób miało do czynienia z MH40, zatem zapytam inaczej. Jakie słuchawki do 1000pln (-/+ 100pln) byście polecili? Mogą być zamknięte lub otwarte/półotwarte, chciałbym rozważyć obie opcje. Z jednej strony wiem, że otwarte będą miały szerszą sceną, z drugiej strony będzie się to działo kosztem mniejszego natężenia dolnych rejestrów. Obecnie do odsłuchu domowego posiadam AKG K240 Studio oraz Audio-Technica AVC500. Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam jedynie DragonFly Black (myślę na spokojnie o wzmacniaczu słuchawkowym, ale to dopiero za jakiś czas). Posiadam także B&W PX, które są względnie wyrównane (chociaż bas czasami może zaskoczyć) i mają trochę dziwną scenę (jakby dookoła głowy?), więc szukam czegoś, co będzie grało nieco cieplej, miało przyjemny bas, ale też nie najgorszą scenę. Nie zależy mi na słuchawkach monitorowych, chociaż lubię gdy instrumenty są od siebie oddzielone. Rozkład częstotliwości może być w delikatne "V". Najbardziej odpowiadają mi moje AKG, jednak trochę brakuje w nich basu, ten z kolei podoba mi się w ATH, jednak sam dźwięk jest zlepiony i jak dla mnie niedokładny. B&W ma na tyle osobliwy dźwięk, że ciężko mi go do czegoś przyrównać; najbardziej podoba mi się w nim średnica - wokale są żywe, wysublimowane, wręcz plastyczne. Szukam więc połączenia najlepszych - jak dla mnie- cech wymienionych przeze mnie słuchawek. Jaki dźwięk mi się nie podoba? Na pewno taki jaki przedstawia Sennheiser Momentum M2 AEBT, jest dla mnie zbyt przygaszony - jak spod koca, scena wąska, wydaje mi się, że są zbyt ciemne (miałem okazję poużywać ich przez jakiś czas). Szukam więc takiej "lepszej" wersji K240 tylko z mocniejszym, cieplejszym basem i ładnym wokalem. Podsumowując:
- otwarte/półotwarte/zamknięte
- lekkie "V", plastyczny wokal, dobrze zaznaczony bas (tylko bez przesady, nie w stylu Denona) 
- przyzwoita średnica
- wielkość, kształt i design - dowolne 
- byłoby miło, gdyby były w dość wygodne (moje PX-y mają spory docisk, który przeszkadza przy dłuższym słuchaniu) 
- gatunki muzyki: rock alternatywny, elektronika, klasyka: klawesyn, fortepian, skrzypce, kameralistyka (symfonicznej praktycznie nie słucham, czysto wokalnej też). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeznaczył więcej na słuchawki niż te 1100 zł. AudioQuest NightOwl można obecnie kupić za 1400 zł i do nich DragonFly Red. Te słuchawki nie wymagają mocnego wzmacniacza słuchawkowego lecz dość detalicznego i o dość jasnej barwie. Warto przeczytać ten artykuł: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 14.08.2019 o 22:02, Zenon z Kition napisał:

Witam,
czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat Master&Dynamic MH40? Jaka jest specyfika dźwięku? Są teraz w naprawdę dobrej cenie (1000 pln) i zastanawiam się nad nimi jako słuchawkami "domowymi" :) Czy będą nadawać się do rocka i muzyki elektronicznej? Słyszałem trochę negatywnych opinii dotyczących szerokości sceny (nawet jak na słuchawki zamknięte) 

 

 

Master & Dynamic MH40 to wysoko oceniane przez recenzentów słuchawki. Posiadają wysoką jakość brzmienia (naturalne, ciepłe, basowe, muzykalne, dynamiczne, szczegółowe) oraz wysoką jakość wykonania (aluminium, miedź beztlenowa, stal nierdzewna, skóra naturalna tj. bydlęca i jagnięca) i oraz luksusowy design.

Edytowano przez rott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...