Skocz do zawartości

Zestaw kina 5.1 [5000 PLN]


bogus

Recommended Posts

Witam, poszukuję zestawu kina domowego w systemie 5.1 do ok 4500-5000 PLN, ponieważ przyszedł czas na wymianę starych plastików z marketu na coś nieco lepszego. Przeszukałem nieco forum, jednak nie znalazłem do końca odpowiadającego wątku. Pokój ma 25 mkw, kształt kwadratu, wykończony drewnem/płyta pilśniowa. Kolumny przednie oraz tylne muszą być zawieszone na wysokości ok 180cm w narożnikach pokoju - ze względu na umeblowanie i rozmieszczenie wyposażenia pokoju. Głośnik centralny oraz subwoofer obok telewizora. Ważne aby amplituner był w miarę świeżym modelem, posiadał WiFi, Bluetooth czy możliwość łączenia z Spotify. Nie jestem "złotouchy" jak to ktoś pięknie napisał na forum w jednym z wątków, szukam po prostu dobrego sprzętu audio w tej cenie, aby już z kilkoma propozycjami udać się na odsłuch, ponieważ sam w tych sprawach jestem laikiem. Sprzęt będzie używany 50/50 TV/muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieciekawy rozstaw kolumn jednak życie czasami wymusza różne rozwiązania.

Proponuję amplituner Yamaha V-685 do tego na front i tyły Magnat Shadow 203, center Magnat Shadow 213 i sub Magnat 302a. Set głośników 5.0 może być również od Melodiki serii BL lub Pylon Audio Pearl na przód Monitory i Central a na tył Sat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner z dobrą kalibracją.

Yamaha 685 lub Denon X2600 a do tego set oparty o Magnat Shadow 203. Oczywiście pełen komplet z subem. Albo wyższa seria bardziej przestrzenna Magnat Quantum 723. Chodź ta wychodzi już ze sprzedaży. Ciekawie zagra też ELAC B6/B5-tyły też w konfiguracji 5.1.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

podepnę się pod post Bogus bo noszę się z tym samym zamiarem. Stare pseudo kino domowe szajsung planuję wymienić na coś co na co dzień będzie użytkowane z TV. Czasem jednak jak nie ma innych domowników to lubię posłuchać nico cięższej muzy - metal, a tutaj to mimo wymiany subwoofera na MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 302A wszystko dudni. Dodatkowo akustyka pomieszczenia jest kiepska - nie mam firan, dywanów itp. Na podłodze płytki a przy salonie otwarta klatka schodowa która działa jak tuba. Wzrokowo ostatnio zainteresowały mnie kolumny monitor audio Monitor Audio Radius 270 zestaw 5.1. 360 180 (piano black idealnie wpisują się w to pomieszczenie). Ale mam wątpliwości czy nie będą one za "słabe" akustycznie. Zestaw do max 5 tyś - może być oparty na używanym sprzęcie ale amplituner to już na miarę dzisiejszych czasów (spotify, bluetooth). Proszę o pomoc - im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie.

1643706964_Beztytuu.thumb.png.72aa53614bc377f98e74b1ff91e5b47a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację. Jeśli dudni to efekt echa i nakładania się fal u ciebie. 

Radiusem tego nie zniwelujesz. 

Jedyny mój typ bez ingerencję w akustykę i zmianę wyglądu to kolumny o mniejszym basie i sub o olbrzymiej kontroli grania.

Tannoy z linia revolution jako monitory i sub rel 

Ale to cię raczej nie wyjdzie 5k.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...