Skocz do zawartości

Yamaha 797 czy Harman Kardon HK3490


Damiannn1993

Recommended Posts

Do tej pory miałem i dzisiaj sprzedałem Technicsa SA-DX950. Kolumny to maestro 180 II i do tego mam suba aktywnego na głośniku tonsil gdn 120/30. Wszystko podłączone do komputera. Nie mam odtwarzacza CD. Pokój ok 15 m2. Muzyka której słucham to Electro-house, house. Wybrałem je ponieważ na elektrodzie mi je polecili. A co mogło by być innego? Mój budżet to ok 1700zł. Dzięki za zainteresowaniem się tematem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yamahe 797, nie jestem specem od dźwięku bo moja przygoda dopiero się rozpoczęła ale mogę Ci ją polecić. Ma mocny wzmacniacz, multum wejść i wyjść, gra czysto, "mięsiście", basik szybki, zdecydowany. Kosztuje 1100zł i wg mnie najlepszy wybór w tej cenie. Ale najlepiej jakbyś stworzył sobie listę sprzętu i go odsłuchał na swoich kolumnach, w tedy na 100% będziesz zadowolony z każdej wydanej złotówki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audio.com.pl/?page=sprzet&a...t=3&order=1 po prawej masz pełny test 797 w formacie PDF.
Co do mocy to rzeczywiście nie brakuje jej niezależnie od obciążenia. Wydaje mi się, że Yamaha jest bardziej dynamiczna niż HK3490. HK ma swój styl brzmienia, wg mnie jest łagodny ale to moje zdanie. Na Yamasze zaoszczędzisz jakieś 500zł w porónaniu do HK, przyda się np na dobre kable icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się, że Yamaha jest bardziej dynamiczna niż HK3490. HK ma swój styl brzmienia, wg mnie jest łagodny ale to moje zdanie.



A Ja sie z tym nie zgodzę icon_cool.gif H/K to amerykańskie brzmienie. Mocne, bas konkretny, dzwięk jest bardziej... Z mocą. Mocne stereo. Yamaha dzwięk będzie miała bardziej "ugłaskany" bas lżejszy, cieplejszy dzwięk.
Ja odsłuchując amplitunery kina domowego H/K, Yamahy i Onkyo wybrałem H/K. Co do mocy, H/K ma rezerwe wysokoprądową co daje zapas mocy na głośniki w momencie potężnego uderzenia.

Na Twoim miejscu wybrał bym jednak Yamaszke. Masz 15 lat to czeka cię jeszcze wiele wrażeń związanych ze sprzętem, i poszukiwania "tego czegoś" co powoduje że siedzisz trzymając palec na przycisku STOP na pilocie i mijają kolejne minuty słuchania, a ty cały czas nie chcesz go wcisnąć... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich. Zamierzam zmienić swój amplituner. Jest kłopot. Nie wiem co mam wybrać czy Yamah 797 czy Harman Kardon HK3490? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.


Witam,

Ja wymieniełem właśnie swoją Yamahę, ponieważ uważałem że gra lekko za sucho i ostro, pytanie kto co lubi, słuchałem 3 letniego HK nie wiem jaki model do konica i bardzo mi się podobało to jak gra, dlatego postanowiłem znienić Yamahę na HK 3490 bądz HK980 + CD, musimy porównąć opinię po pierwszych testach icon_smile.gif

Pozdrawiam i życze miłęgo grania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...