Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Focal chorus 726?


erdzikk

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Wybieram mój pierwszy zestaw stereo i byłem już na pierwszych dwóch odsłuchach... Najbardziej spodobał mi się dźwięki głośników Focal Chorus 726 i nie będę ukrywał, że wygląd też gra istotną rolę 🙂 Pokój w którym będą stały głośniki to 25 mkw, a zestaw będzie też podłączony do TV. Słuchać będę głównie Tidala i plików wysokiej jakości. Słucham przeróżnej muzyki np. Artic Monkeys, Leon Bridges, Bonobo, Kaleon, Sokół, Rudimental, Drake, Kasabian, AC/DC, Erykah Badu, Jackson, Parov Stelar... Słuchałem tych głośników na amplitunerze Yamaha R-N803D / Denon DRA-800H / Onkyo TX-8270. Tego ostatniego niestety odrzuciłem, miałem wrażenie, że nie daje sobie rady z tymi głośnikami... Co sądzicie o pozostałych dwóch i który lepiej pasuje do Focali (a może innych głośników?) 😉 Niestety oba były  w dwóch różnych miejscach i niemogłem ich bezpośrednio porównać...

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem moich focali 716 z tx-8270 , cały czas słucham z odpowiednikiem czyli ampli kd 676 i granie jest dobre ;) Z zewn. dac magic100 było jeszcze lepsze , teraz trudno mi to już oceniać bo lampa zmieniła postrzeganie brzmienia.

Sądzę iż każdy z 3 ampliaków daje radę , poleciłbym std wzmak + dac ,ale skoro chcesz słuchać z tidala zapewne zaimplementowanego to cóż

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

najlepszą opcją jest posłuchanie obydwóch zestawów tzn. na DRA-800H i Yamaha R-N803D w jednych warunkach. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy wszystko. Inną opcją jest zamówienie do domu kolumn oraz dwóch amplitunerów i masz spokojnie kilka dni na wybór. Co ważne, komfortowe porównanie dokonasz w swoim domu. 

Obydwa urządzenia są dobrą opcją dla Focal Chorus. Z mojej jednak strony zwróciłbym także uwagę na klasyczny wzmacniacz, który możesz uzupełnić odtwarzaczem sieciowym. Dobrym przykładem może być NAD C356 BEE, może amplituner Cambridge Audio AXR100, Advance Acoustics X-i75 do których dokładamy odtwarzacz Yamaha WXAD lub Klipsch Gate.

Zapraszam na odsłuchy, oczywiście służę pomocą. Pamiętaj, że dla forumowicza zawsze zapewniamy najlepszą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...