Skocz do zawartości

Nagłośnienie do TV i Spotify do 1000 zł


owcadzungli

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

chciałbym kupić używany zestaw wzmacniacz/amplituner plus dwie kolumny podłogowe do 1000 zł. Jestem z Wrocławia więc moge podjechać gdzieś w okolicy jak będzie coś ciekawego.

Pokój ma 20 M2, kwadrat, aczkolwiek odsłuch będzie w odległości ok 2 m od TV w jednym z kątów pokoju. Chciałbym nagłośnić TV, konsolę oraz Chromecast audio. 70% czasu muzyka ze Spotify, reszta Netfix przez PS4, lub w przyszłości przystawka Smart pod TV.

Z tego co udało mi się dowiedzieć to potrzebowałbym wzmacniacza oraz konwertera z sygnału cyfrowego żeby podłączyć TV. Ewentualnie czy jest sens podłączania TV do wzmacniacza przez wyjście słuchawkowe? Czy nie będzie straty jakości? Jest jeszcze opcja podłączenia przez kabel optyczny, ale nie widziałem takich wejść w wzmacniaczach i ampli do 500 zł. Zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej kupić amplituner AV bo i tak przy Spotify jako źródłe dźwięku nie zauważę różnicy w jakości, a podłączę sobie wszystko na HDMI.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za ogrom pytań, ale przerasta mnie ilość informacji w różnych wątkach na forum.

Edit: Jeśli chodzi o to jakiego dźwięku oczekuję to najlepiej ciepłego i uniwersalnego. Słucham tak naprawdę wszystkiego, głównie raczej rock, indie, hip hop, jazz.

 

Edytowano przez owcadzungli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje plany zderzyły się z rzeczywistością (druga połówka) i zakup zestawu odkładam na przyszłość kiedy będę mógł kupić coś porządnego. Na razie decyzja zapadła na kolumny aktywne oraz dac i Chromecast audio.

Kolumny nowe i na raty więc prawdopodobnie Microlab Solo 7c, do tego Fiio DO3 żeby podłączyć TV, a w drugie wejście głośników Chromecast.

Będzie grało? Nie spodziewam się cudów. Ma być przeciętnie i lepiej niż z głośników tv.

Edytowano przez owcadzungli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...