Skocz do zawartości

Marantz SR5013 vs SR 5014


Iron

Recommended Posts

Dnia 21.10.2019 o 05:05, yahoo111 napisał:

Są trzy wejścia HDMI. Oświeć mnie, jakie masz źródła nieskompresowanego dźwięku, które musisz podłączyć przelotowo przez amplituner? Praktycznie tylko odtwarzacz bluray, na upartego może być jeszcze... no właśnie -- co?

panasonic ub820, apple tv 4k, shield tv, xbox one x, vu ultimo 4k i jeden kabel luzem do podłączenia czasem laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiek88 napisał:

panasonic ub820, apple tv 4k, shield tv, xbox one x, vu ultimo 4k i jeden kabel luzem do podłączenia czasem laptopa.

Oprócz odtwarzacza bluray i może vu ultimo żaden z wymienionych sprzętów nawet nie dotknie dźwięku nieskompresowanego, a ze względu na opóźnienia, konsolę lepiej podłączyć do telewizora.

Nota bene, wyliczyłeś pięć urządzeń, a to ok. 3-5 urządzeń więcej, niż się przeciętnie podłącza.

Do tego autor wątku nie chce podłączać więcej, niż 5.1 głośników, więc dźwięk po HDMI ARC będzie więcej, niż wystarczający. 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox > atmos / nieskompresowany 7.1 * swoją konsolę to ty sobie do tv podłączaj, ale moją zostaw w spokoju :)

shield tv > dts-ma / truedhd / atmos / dtx:x / nieskompresowany 7.1

apple tv > atmos / nieskompresowany 7.1

ub820 > dts-ma / truedhd / atmos / dtx:x / nieskompresowany 7.1

 

Znasz się chłopie .. na udawanie że coś wiesz :)  czasem lepiej się nie odzywać tak dobra rada, poczytaj też o ograniczeniach szybkości przesyłania sygnału audio w hdmi arc to tak w ramach podszkolenia.

Dnia 16.10.2019 o 08:41, S4Home napisał:

Earc? Kto to i kiedy wykorzystuję? Przy tej klasie sprzętu. 

W ramach doszkolenia HDMI EARC służy do przesyłania dts-ma / truedhd / atmos / dtx:x / nieskompresowany 7.1 jest to następca HDMI ARC.

https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6333/~/arc-%2F-earc-compatibility

 

Na tym zakończę udział w dyskusji.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

W ramach doszkolenia HDMI EARC służy do przesyłania dts-ma / truedhd / atmos / dtx:x / nieskompresowany 7.1 jest to następca HDMI ARC.

https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6333/~/arc-%2F-earc-compatibility

 

Na tym zakończę udział w dyskusji.

No właśnie. Więc w którym momencie to wykorzystasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy masz TV z eARC a w nim np netflixa, itunes które oferują ścieżki DD+ \ atmos będziesz w stanie przesłać dźwięk w takiej postaci do swojego amplitunera.

Drugi scenariusz to wpięcie bezpośrednio do TV jakiegoś wyżej wymienionego urządzenia i przesłanie z niego dźwięku w niezmienionej postaci do amplitunera przez kanał eARC bez konieczności podłączania tego urządzenia do amplitunera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem Ci nie idzie. Chodziło mi nie o możliwości urządzeń, tylko o to, że serwisy streamingowe do których je łączysz zasadniczo nie udostępniają dźwięku w takiej jakości, żeby kompresja coś psuła. Gros jest skompresowane tym wyśmiewanym przez Ciebie DD+, reszta DTS.

A jak masz jakiś plik do odtworzenia z nieskompresowanym dźwiękiem, to możesz go odtworzyć zasadniczo w dowolnym urządzeniu i ono może być podłączone do amplitunera. W Twoim przypadku może to być równie dobrze odtwarzacz bluray albo vu. 

Konsolę? Ok, podłącz przez amplituner, czemu nie, skoro lag Ci nie przeszkadza. Większość jednak woli podłączenie do telewizora.

Aha, i fajnie że urządzenia obsługują 7.1 i atmos. Tylko jak to się ma do systemu dźwięku 5.1? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie ma dźwięku w HD i szybko mieć nie będzie. Odtwarzacz muzykę z iTunes na telewizorze po arc do amplitunera kina domowego? 😆

No i tu mamy odpowiedź dlaczego earc długo pozostanie tylko chwytem sprzedaży.

Każdy kto ceni jakość kupi najprostszy player z androidem który w pełni obsłuży dźwięk HD , atmosa i inne bajery za 300 zł. I podepnie to do amplitunera klasycznie.

Więc na ten moment earc albo jego brak nie robi nic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja wiem, że zdanie było wielokrotnie złożone, ale o to właśnie chodziło:

1. Źródła wielokanałowe, które podają przez HDMI dźwięk nieskompresowany -- do amplitunera.
2. Pozostałe źródła wielokanałowe, które będą dawać dźwięk skompresowany, albo zależy nam na minimalnym lagu -- do telewizora.
3. Amplituner: kanały lewy i prawy do wzmacniacza zintegrowanego, kanały pozostałe do głośników. Wyjście LFE do wzmacniacza (jeśli obsługuje).
4. Źródła stereo: do wzmacniacza zintegrowanego.
5. Wzmacniacz: do głośników lewego i prawego, wyjście LFE do subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, laura mariadan napisał:

Ale są to inne rodzaje grania. A po czwarte - czy masz już jakieś kolumny, czy na razie myślisz tylko o ampli? 

Temat już nieaktualny, niestety życie zweryfikowało moje plany. Tak, mam Tannoy M1 a jeśli chodzi o ampli to ostatecznie poprzestałem na Denonie avr-x1500h. W porównaniu do poprzedniego gra zdecydowanie lepiej, choć nie da się ukryć ,że to znacznie niższa półka niż modele Marantza wymienione w tytule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 15.10.2019 o 22:06, Jakub Bator napisał:

Dzięki za konkret :) Teraz muszę wybrać - czyli posłuchać. Faktycznie z różnych opinii ( wiadomo po odsłuchaniu będę miał swoją ;) ) ten NAD wychodzi jako bardzo dobry wybór. Pytanie - jakie kolumny podłogowe do pomieszczenia  ok. 16m kwadrat ( 3.5 x 5 - telewizor wisi na ścianie 3.5 ) proponujecie i do jednego i do drugiego AV w rozsądnej cenie :)  ( reszta kolumny będzie dobrana w późniejszym czasie )  

Witam po dłuższym czasie - z góry dziękuje za pomoc. P długich namysłach co będę częściej z tym sprzętem robił wybór jednak padł na stereo w pierwszej kolejności a dopiero później będę myślał o kinie domowym. Tak więc kupiłem wspominany na początku n803D z kolumnami B&W 603 i .. i jestem z tego zakupu mega zadowolony. Od razu chciałem do tego dokupić subwoofer ale sprzedawca najpierw polecił mi posłuchanie jak ten sprzęt w domu gra i czy przy tych kolumnach będzie mi potrzebny SW - nie będzie - mają taki bas, że głowa boli :) Słuchanie muzyki na tym to przyjemność, oglądanie filmów też - brakować może tylko efektów tylnych ale to z czasem uzupełnię jakimś już nie z górnej półki AV z wyjściami pre-out na fronty np. a680.  Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2020 o 11:35, S4Home napisał:

Ile już na tym grasz?

:):) Porozmawiajmy o zadowoleniu za miesiąc do 6.

A680 odradzam.

Hi,

Zestaw gra już miesiąc z hakiem. Dalej jestem nim zauroczony. Jeżeli chodzi o A680 wkradła się literówka a raczej cyfrówka - chodziło mi o A880 - A680 nie ma pre out :) Oczywiście nie upieram się przy yamaha - będę pewnie przyglądał się też denon`owi czy marantz`owi przy czym już nie w klasie a1080 czy proponowanego wyżej NAD`a. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...