Skocz do zawartości

Denon PMA-800NE i DNP-800NE - wspólne sterowanie z aplikacji


marcinc

Recommended Posts

Witam,

W artykule https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3078-denon-pma-800ne jest informacja:

"Denon PMA-800NE jest oczywiście zdalnie sterowany, z czym wiąże się jednak ciekawsza niż zwykle historia. Mamy tradycyjny pilot, ale jeśli kupimy także odtwarzacz strumieniowy DNP-800NE, to wówczas dedykowaną mu aplikacją mobilną będziemy mogli sterować także wzmacniaczem PMA-800NE."

Czy orientuje się ktoś jak ta funkcjonalność dokładnie wygląda, a przede wszystkim:
1) Czy daje możliwość sterowania głośnością wzmacniacza z aplikacji?
2) Czy ta funkcjonalność działa również w połączeniu z innymi wzmacniaczami np. DNP-800NE i PMA-1600NE?

Z góry dziękuję za informację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Prawdę mówiąc nawet nie wiedziałem. Ale jeśli tak piszą to działa to za pomocą złącz IR Control

Z odtwarzacza wychodzisz out a do wzmacniacza wchodzisz IN.

I tak zapewne głośność działa. Jeśli pozostałe urządzenia mają takie gniazda to działa to analogicznie.

Jako kabel - To zwykły jack mono.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działa to tak jak w Onkyo to laczysz takim kablem Jack odtwarzacz razem z wzmacniaczem i uruchamiając streamer z apki automatycznie uruchamia się wzmacniacz z tym wejściem. Sterowanie i tak masz jednym pilotem, nie wiem jak w denonie ale pewnie podobnie

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Wejdź do dowolnego sklepu salony-denon i poproś o takie połączenie. Nawet jeżeli ceny mają wysokie to większość sprzętu powinni mieć na miejscu a na pewno DNP-800NE 

Pytałem o to w jednym sklepie Audio, ale w odpowiedzi otrzymałem tylko zdawkowe "jeśli wzmacniacz jest osobno, to nie ma możliwości regulacji głośności z aplikacji". Może dobry pomysł, aby skierować to pytanie do kogoś z salonu Denona. Tak spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi na to odpowiedzieć, nie znam aplikacji HEOS i  nie wiem ma taką opcję. Na 100 po podłączeniu przez IR wzmacniacz uruchomi się razem ze streamerem a ten możesz uruchomić z apki. Bardzo możliwe ,że jest sterowanie głośnością ale tylko przez oprogramowanie a fizyczne pokrętło się nie ruszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...