Skocz do zawartości

Gramofon do systemu audio


Dominik Krawczyk

Recommended Posts

Witajcie, 

 

chciałbym znów poprosić o fachową pomoc - mam nadzieję że doradzicie jak I rok temu :)

 

Mianowicie do systemu Cambridge CXA 80 I kolumn Fyne 502 chciałbym dołożyć Gramofon. Jakoś tam mnie nachodzi że chciałbym stworzyć winyloteke, bo fakt faktem, pliki FLACowe są wygodne i fajnie mieć pod palcem tysiące utworów, ale jednak jakoś tam chciałbym też moc taki nośnik wyjąć I po prostu dotknąć to fizycznie 🙂 mam nadzieję że nie brzmi to w stylu: no co ten głupek wypisuje, kupił wzmacniacz do cyfrowych nośników A teraz chce analog... heh 🙂 ano tak jakoś wyszło...

 

Niestety nie mam doświadczenia z winylami poza tym ze Polak razy u znajomych miałem okazję posłuchać I podoba mi się cała idea z tym związane, czy w związku z tym bylivyscie chętni pomoc mi w wyborze jakiegoś niezbyt wysublimowanego sprzętu, tzn mam tu na myśli że nie chce wydawać nie wiadomo ile, już mi wystarczy że na sam zestaw stereo jak się zalogowaniem na forum prawie 3x przekroczyłen zakladany budzet :D no ale było warto... 

 

Także z góry dziękuję za wszelką pomoc i życzę miłej niedzieli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

bardzo często po zbudowaniu dobrego systemu opartego na plikach (a taki już masz, gratuluję dobrej konfiguracji), przychodzi ochota na czarną płytę. To normalne i uwierz mi, że bardzo w wciągające. Przy zakupie masz temat doboru gramofonu, wkładki oraz przedwzmacniacza, który jest bardzo ważny dla ostatecznej jakości dźwięku. Nie podałeś budżetu, ale jeśli miałby to być gramofon odpowiedni do klasy Twojego systemu, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na Rega Planar 2 lub troszeczkę droższy, ale wyposażony w dobrą wkładkę Pro-Ject X1 Pick It S2. Pozostaje jeszcze przedwzmacniacz - jeśli budżet pozwoli, spójrz na Vincent PHO-8.

Jeśli powyższe zestawy przekraczają budżet, opcją bardziej budżetową jest Rega Planar 1 lub Pro-Ject T1 z przedwzmacniaczem Pro-Ject Phono Box.

Przejrzyj proszę moje propozycje, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Jeśli masz taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualną ofertę cenową dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Na Twoim miejscu zainwestował bym w któregoś z tańszych Pro-jectów a zainwestował w płyty. Kwota do 1800 zł

Kupno gramofonu za 3000 w górę nie bardzo. Pomyśl że płyta winylowa dobra to 60 zł w górę. Czasem na wyprzedaży dostaniesz za 40 zł.

Mając 10 płyt szkoda inwestować w gramofon. Przemyśl to. W razie pytań oczywiscie zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...