Skocz do zawartości

NAD 356 + Onkyo tx 8150 jako przedwzmacniacz


Łukasz Michalak

Recommended Posts

Witam forumowych kolegów i koleżanki! :)

Mam pewien dylemat. Posiadam obecnie dość standardowy zestaw ampli sieciowe Onkyo tx-8150 wraz z kolumnami Heco Aurora 700. Ampli wykorzystuję jako streamer/radio DAB, do tego mam podpięte CD Harmana HD970 (do niego podpiętego Google chromecasta audio - z powodu tidala master, HD970 ma wbudowany niezły DAC). Dodatkowo, moje aurory 700 podbijam subwooferem Velodyne cht 10R. I jakoś to gra. Dość równo, analitycznie. Bez efekciarstwa. Ale... 

Wpadłem jednak ostatnio na szatański pomysł (poparty odsłuchem w moim okolicznym salonie HIFI Q21 - pozdrawiam gorąco:) czy aby nie zaryzykować i nie dokupić wzmacniacza NAD 326/356 i tymczasowo nie potraktować go jako końcówka mocy? Jak dużo straciłbym na dźwięku, podpinając moje tx-8150 jako przedwzmacniacz (funkcje sieciowe, gramofon, TV) właśnie do NADa? Czy wtedy NAD będzie pełnił wyłącznie funkcję końcówki mocy, czy mimo wszystko będzie można do niego bezpośrednio podłączyć CD. Onkyo ma wyjscie Line out, czyli teoretycznie taki myk jest możliwy. Myślę, że w niedalekiej przyszłości sprzedam Onkyo i w to miejsce nabędę jakiś porządny streamer. Z tym, źe na pewno zależałoby mi także na możliwości odbioru radia DAB. Czyli, jak zwykle wracamy do zagadnienia "wygoda i funkcjonalność czy lepsza jakość dźwięku"? Uprzejmie proszę Was o jakąś konstruktywną poradę, czy takie połaczenie jest możiwe i bezpieczne dla obu sprzętów? Z góry dzięki za odpowiedź!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zastosowanie NAD C356 BEE jako końcówki mocy ma sens jak najbardziej, ale Twój amplituner nie ma wyjścia pre-out. Jest tylko opcja wyjscia Line-Out. Nie mamy już TX-8150 w salonie, ale z tego co pamietam, to wyjście liniowe działało bez problemów. Weź ze sobą TX-8150 i podjedź do nas, sprawdzimy, posłuchamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Onkyo 8150 da się podłączyć wzmacniacz ale uwaga! Nie jest to wejście regulowane. Więc nie możesz go podłączyć bezpośrednio do końcówki mocy!

Musiał by być podłączony do któregoś z wejść liniowych czyli wykorzystać PRE w NADZIE.

Jeśli to zabieg tymczasowy to ma to sens, b jest tymczasowo. Jeśli na stałe to nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...