Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nagev!
Kolumny wolnostojące - kolce! Aby nie zniszczyć parkietu - podkładki pod kolce! Można całe to ustrojstwo umieścić na np. granitowych płytach! Można, także samemu, wykonać cokoły pod kolumny wolnostojące, które również będą posiadać kolce. Kolumny do cokołów można przymocować za pomocą nieschnącej i niepozostawiającej śladów substancji plastelinopodobnej występującej w handlu pod różnymi nazwami tj. m.in. Blue Tac, czu Uhu-Tac (do nabycia w sklepach papierniczych). Kolce służą nie tylko do minimalizacji przenoszenia drgań, ale również zapewniają prawidłowe wypoziomowanie kolumn. Monitory (kolumny podstawkowe) odpowiedniej wysokości i odpowiedniego ciężaru standy oczywiście wyposażone w kolce. Odnośnie mocowania monitorków do górnego blatu standów szkół jest kilka. Przykładowo - Blue Tac lub też ustawienie monitorków na kolcach, w które wyposażone są standy (ja, po odsłuchach, raczej tego rozwiązania nie polecam, choć należy przyznać, iż estetycznie to doskonałe rozwiązanie) lub ustawienie kolumn bezpośrednio na blatach standów. Podobnież doskonałe efekty uzyskuje się, gdy kolumnę obciąży się z góry dodatkową masą - płytami granitowymi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
E tam!
Standy!
Po pierwsze - niezależnie od "dość oryginalnego" pomysłu z podwójnym głośnikiem wysokotonowym - winieneś zadbać o ustawienie tych kolumn w taki sposób, by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości odpowiadającej uszom słuchacza.
W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych prawie wszystkie kolumny były stosunkowo sporymi skrzyniami o szerokiej lub bardzo szerokiej ściance frontowej (dziś uchodzi to za anachronizm). Również na wysokość raczej nie przypominały współczesnych monitorów. Dla nich również projektowano niezbyt wysokie standy. Dziś jeszcze kilka (parę) angielskich firm produkuje kolumny wg. tych samych zasad. Rozejrzyj się - standy dostępne w ofercie handlowej są różnej wysokości - znajdziesz odpowiednie!
A tak na marginesie - nie negując Twoich dokonań - może czas na zainteresowanie się kolumnami wytwórców z tego żyjących? Posłuchaj w salonach, jak one brzmią. Może będzie słychać różnicę, która skłoni Cię do zmiany sprzętu? Może wtedy odpadnie konieczność szukania niezbyt typowych standów?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

a to nie są podłogowce?


Ja je trzymam na podłodze icon_biggrin.gif:
Nie mają żadnych nóżek ani kolców - pewne były planowane do podstawek - w końcu to tylko 50 cm wysokości - na siedząco tylko pies pewnie ma na tej wysokości uszy i pewnie powinienem siedzieć na podłodze albo postawić je na podstawkach.
Niestety - współczynnik WAF jest niewystarczający icon_evil.gif i dlatego muszą pozostać na podłodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejson!
Ładne standy będą się podobać żonie lepiej niż gruby styropian! Jeżeli opór będzie wielki - wtedy
Kup żonie biżuterię lub śliczny ciuszek - może się da przekonać! W innym wypadku - żonę zmień! Inne wyjście - trenuj jogę - w pozycji lotosu uszy będą na odpowiedniej wysokości. Nie wiem tylko, czy nogi ich wtedy lekko nie zasłonią...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Bert]Mejson!
Ładne standy będą się podobać żonie lepiej niż gruby styropian! [/quote]
Podstawki widać, a styropianu nie - jest ciemny i ma mniejszą powierzchnię niż podstawa kolumny.icon_wink.gif
Ale to dziadostwo, wiem icon_redface.gif

[quote]Inne wyjście - trenuj jogę - w pozycji lotosu uszy będą na odpowiedniej wysokości. Nie wiem tylko, czy nogi ich wtedy lekko nie zasłonią... [/quote]
Mam pewne doświadczenia z młodości - jeździłem maluchem a mam 191 cm.
Tam jednak występował problem - kolana zatykały uszy - w samochodzie wyciszenie jest dobrze widziane ale nie w słuchaniu muzyki... icon_lol.gif [/quote]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
Jeżeli kupiliśmy małe podstawkowe kolumny, nie możemy położyć ich na regale pod sufitem, czy wcisnąć pomiędzy książki kucharskie a słownik wyrazów obcych. Na półce nie dadzą się precyzyjnie ustawić. Bas, szczególnie u tych kolumn, które mają otwór basrefleksu z tyłu, może być dudniący, słabo kontrolowany, czasem dominujący. Bliskie krawędzie półek powodują dyfrakcję fal. Meble przenoszą rezonanse, zniekształcając barwę dźwięku, pogarszając stereofonię. Specjalne podstawki (zwane z angielska standami) izolują kolumny od podłoża i tłumią szkodliwe rezonanse przenoszone przez ścianki kolumn. Dobrej jakości podstawki sprawią, że poprawi się stereofonia, wokale staną się wyrazistsze, a góra nabierze gładkości. Drogie kolumny wręcz źle grają bez podstawek.

co powiecie na to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...