Skocz do zawartości

Onkyo TX-8250/8270 vs A-9150 + streamer


emenems

Recommended Posts

Witam, po kilku odsłuchach wybrałem dla siebie zestaw stereo - Onkyo TX-8250 lub TX-8270 + Pylon Opal 30. 

Zależy mi na funkcjach sieciowych dlatego skupiłem się na aplitunerze sieciowym. Oprócz Spotify czy Tidala zestaw będzie służył do oglądania filmów głównie netflix, ale i kablówka czasami. W przyszłości może pojawi się konsola albo komputer do grania. Pojawia się jednak kilka kwestii.

1. W kwestii podłączenia kablówki, to chyba lepszym wyjściem będzie podłączenie dekodera do aplitunera niż telewizora? Czy da mi to znaczącą różnicę w dźwięku? W dekoderze jest tylko wyjście optyczne, dlatego jego włączenie chyba nie włączy automatycznie amplitunera? Jest to zaleta Onkyo TX-8270, ale z tego co wiem ta działa tylko po HDMI.

2. Druga kwestia jaka ostatnio chodzi mi po głowie, to czy w przypadku moich zapotrzebowań zamiast amplitunera można zastosować wzmacniacz Onkyo A-9150 i do tego dodatkowy streamer jak np. Yamaha wxad-10? Czy uzyskam dzięki temu lepszy dźwięk? I czy będzie potrzebne jakieś dodatkowe urządzenie do podłączenia telewizora i dekodera? Zastanawiam się również czy telewizor Sony z Androidem może pełnić funkcję streamera (bezpośrednio z aplikacji lub przez wbudowany w tv Chromecast) i dźwięk na tym bardzo nie ucierpi w porównaniu do streamera zewnętrzenego lub amplitunera sieciowego.

3. Ostatnia kwestia to czy ewentualny Onkyo A-9150 będzie odpowiedni dla Pylon Opal 30, bo z tego co widzę ma on mniejszą moc od wcześniej wspomnianych amplitunerów sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. Kablówkę lepiej podłączyć kablem optycznym z dekodera niż przez telewizor. W takim przypadku obsługa znacznie wygodniejsza i łatwiejsza będzie przy zastosowaniu modelu TX-8270, gdzie wszystkie urządzenia podłączysz kablami HDMI do amplitunera, a następnie tylko jednym kablem HDMI podepniesz amplituner z telewizorem. Całym zestawem sterujesz wtedy przez amplituner. Taką możliwość ma wspomniane Onkyo TX-8270  lub najnowszy Denon DRA-800H.

2. Zastosowanie klasycznego wzmacniacza i zewnętrznego odtwarzacza sieciowego jak najbardziej ma sens. W tym przypadku poszukałbym jednak innego, lepszego wzmacniacza. A-9150 zaoferuje bardzo niewielki przyrost jakości dźwięku w stosunku do TX-8270. Jeśli akceptujesz takie rozwiązanie, spójrz na wzmacniacze np. NAD C356 BEE,  Advance Acoustics X-i75, Audiolab 6000A, Marantz PM7005. Wtedy ma to sens. Można wykorzystać funkcje smart telewizora jako cyfrowe źródło dźwięku, ale wiąże się to z dosyć dużymi kompromisami jakościowymi i moim zdaniem przy tej klasie sprzętu nie ma to sensu.

3. Amplitunery TX-8250/TX-8270 oraz A-9150 jak najbardziej są odpowiednie do Opal 30.

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu. Oczywiście w przypadku pytań oraz indywidualnej wyceny, służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl co będzie podpięte i z jakich źródeł będziesz korzystał. Jeżeli masz co najmniej 2 źródła , które będą podłączone kablem optycznym ( TV oraz dekoder czy konsola ) to fajnie gdyby wzmacniacz miał 2 takie wejścia ( tutaj NAD, 7005 czy X-i75 ) odpadają bez dodatkowych DAC czy przejściówek.  Jeżeli stosunek muzyki do filmów to 50/50 to weź Onkyo 8270 czy DRA-800 ( nie słyszałem go ) z wejściami HDMI i zapomnij. Jeżeli muzyka jest dla Ciebie ważniejsza niż filmy i więcej słuchasz to weż wzmacniacz + np wxad-10 czy nawet chromecast audio. Opal 30 fajne ale ja w tej cenie bym sprawdził Heco Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Z amplitunerem lub wzmacniaczem z odtwarzaczem sieciowym chciałbym zmieścić się do ok 2500 zł, przez co niektóre propozycje odpadają. 

Stosunek muzyki do filmów to mniej więcej 50/50, choć bywa i tak, że czasami więcej oglądam filmów (ostatnio prawie same filmy).  Chyba nie ma innego wyjścia jak udać się na jeszcze jeden odsłuch. 

Czy amplituner np 8270 ma jeszcze jakieś plusy nad np 9150 poza wbudowanym streamerem, radiem i hdmi? Czy np amplituner bardziej sprawdza się w przypadku filmów? Wyczytałem, że aplmplitinery kina domowego mają wbudowane dekodery dźwięku "filmowego", ale nie wiem czy to dotyczy również amplitunerów stereo. 

Edytowano przez emenems
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły ( bo pewnie są przypadki gdzie jest odwrotnie ) wzmacniacze grają lepiej od all in one w podobnej cenie. Powód jest prosty i jest nim ekonomia. Jeżeli w tej samej cenie masz wzmacniacz vs amplituner, streamer, bluetooth, HDMI, DAB+ itd. to nad czymś trzeba było oszczędzić.  Amplitunery stereo nie mają kodeków dźwięku jak amplitunery kina domowego. Są wzmacniacze , do których możesz podłączyć subwoofer dla filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...