Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w stworzeniu kina domowego


Recommended Posts

Witam Panowie chce stworzyć kino domowe w pokoju na poddaszu nad garażem. Pokój jest jaki jest ale może coś się uda stworzyć. Mam kino domowe HECO na frontach Victa Prime 702 tyły 202 i central też HECO, sub oczywiście HECO. Cały zestaw 5.1 plus głośniki Atmos magnat IC62 do sufitu. Amplituner Sony STR DN 1080. Jak byście widzieli ustawienie takiego zestawu w takim pokoju. Pomieszczenie tylko do kina także można poszaleć. Wielkości 5,5x 3,6 m, wysokość 2,6. Ścianka kolankowa na 60 cm. Sufit ma 130 cm. 

IMG_20190202_134725.jpg

IMG_20190202_134718.jpg

IMG_20190202_134731.jpg

IMG_20190202_134748.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marioxxl74 napisał:

Mocny ten sub Heco aż kanapy poprzewracał 😁,a tak na serio to wrzuć plan pokoju z góry.

Pokój ma 5,5m x 3,6 m z drzwiami i oknem balkonowym jak widać 😀 ma też ten dość niski skos. Ścianka kolankowa 60 cm. A sufit ma 130 cm. Nie mam planu zagospodarowania bo wszystko jest jeszcze do poustawiania, tylko zastanawiam się jaki będzie najlepszy układ. Atmos mile widziany ale nie jest wymagany. 😀

Edytowano przez Bartosz Kaźmierczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rms.pl napisał:

Kanapa pod skos, na drugiej ścianie ekran i projektor z kolumnami i elektroniką

A czy jest możliwość że zagra to z zestawem pod skosem a z kanapa pod ścianą ?? Czy lepiej tak jak opisałeś ?? A ewentualne panele akustyczne z wełny mineralnej gdzie ?? Mam kilka sztuk 100x60 cm 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panelami powinieneś miejsca z boku kolumn tzw pierwsze odbicia - to przede wszystkim, resztą zakryj narożniki  - tak aby nie pochłaniały energii niskotonowej. Możesz robić odwrotnie ale wtedy nie odsuniesz sie za bardzo od ekranu, bo zabierze Ci sporą część pomieszczenia. A może się mylę - powinieneś wstawić sprzęt i przymierzyć sie z kanapą w obu wariantach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rms.pl napisał:

Panelami powinieneś miejsca z boku kolumn tzw pierwsze odbicia - to przede wszystkim, resztą zakryj narożniki  - tak aby nie pochłaniały energii niskotonowej. Możesz robić odwrotnie ale wtedy nie odsuniesz sie za bardzo od ekranu, bo zabierze Ci sporą część pomieszczenia. A może się mylę - powinieneś wstawić sprzęt i przymierzyć sie z kanapą w obu wariantach. 

Wstawiając tv pod skos a kanapę pod ścianę do tv mam 210 cm z miejsca oglądania a do każdego głośnika frontowego mam 240 cm wtedy. Myślę że z tv na ścianie też podobnie by wyszło. Tylko jak uważasz że lepiej by było?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem ustawienie z kanapą pod skosem i głośniki na długiej prostej ścianie. W sumie OK ale nie da radę wtedy ATMOSA w sufit zastosować. Czy ktoś sprawdzał do Atmosa głośniki efektowe nad fronty trochę jak w AURO?? na amplitunerze pokazuje mi że można założyć takie w sufit lub takie nad fronty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to niezależnie od strony to chyba Atmosa nie ma co tam wciskać. Jakiś efekt to może da ale lepiej najpierw złożyć bez bo przy tak małej odległości to i tak zestaw 5.1 i tak Ci wypełni dźwiękiem całość (głośniki Atmos wypożyczyć do testów potem).
Filmy ze ścieżką dźwiękową Atmos masz? Bo to u mnie też przeważyło, żeby aktualnie sobie temat darować. Nie mam filmów w 4K (filmy odtwarzam z PS4) a praktycznie tylko te mają Dolby Atmos i DTS:X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stolarz napisał:

Jak na moje to niezależnie od strony to chyba Atmosa nie ma co tam wciskać. Jakiś efekt to może da ale lepiej najpierw złożyć bez bo przy tak małej odległości to i tak zestaw 5.1 i tak Ci wypełni dźwiękiem całość (głośniki Atmos wypożyczyć do testów potem).
Filmy ze ścieżką dźwiękową Atmos masz? Bo to u mnie też przeważyło, żeby aktualnie sobie temat darować. Nie mam filmów w 4K (filmy odtwarzam z PS4) a praktycznie tylko te mają Dolby Atmos i DTS:X.

Mam Netflix a tam jest już mnóstwo filmów 4k i w Atmos. Dlatego się tym zainteresowałem 😀 właśnie kombinuję czy ustawiać pod skosem czy na ścianie. A myślisz może być różnica w samym dźwięku 5.1 biorąc pod uwagę skos ?? Głównie chodzi mi o to czy lepiej żebym ja siedział pod skosem czy lepiej tam sprawdzą się głośniki frontowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pewnie będzie. W końcu to inna akustyka. Inne odbicia fal dźwiękowych. Ale to teoria. Sprawdź i takie i takie ustawienie i zostaw najlepsze według Twojego ucha.
Jeśli ta mała ścianka przy skosie ma 60 cm to i tak wymusza odsunięcie kolumn od tej ściany ze względu na wysokość kolumny i skośny sufit ale z drugiej strony też raczej tuż przy ścianie nie powinny być postawione. Dlatego najlepiej po prostu przetestować ustawienie z jednej i z drugiej strony. Wybrać najlepszą opcję a dopiero potem myśleć o Atmosie.
Pamiętaj tylko, że Atmos Enabled to też jest raczej tylko namiastka prawdziwego Atmosa z głośnikami na suficie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

a co jest źródłem Netflix'a u Ciebie? Zapewne wiesz, że 4k i atmos z netflixa jest osiągalny z nielicznych urządzeń?!

Oczywiście że wiem. U mnie źródłem jest TV SONY x9005f 65 cali. Ten TV umożliwia poprzez ARC oglądanie z dźwiękiem w Atmos. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

5 ki opuść. Bo to jednak najsłabsze z całej linii zensor.

3ki? Pomysł dobry. Do tego fajne standy i widzę to. :)

Właśnie tak mnie to zastanawiało czy 3 czy 5 ?? Ale z uwagi na fakt że to 90 % kino domowe i filmy plus jakiś sport to wybiorę Zensor 3. 😀 Zastanawia mnie jeszcze jak wpasują się w zamian za posiadane przeze mnie HECO Victa Prime 702. Czy w takim metrażu 20m2 że skosami lepiej się spiszą?? Nie mam możliwość odsłuchania jednych i drugich dlatego pytam ?😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Te będą trudniejsze do ustawienia. Jednak monitorami na standach można łatwiej żeglować, przestawiać, skręcać. 

Lepiej jest wziąć monitory a zainwestować w dobrego suba. Takie jest moje zdanie Bartosz

Ok a ten sub Dali jaki polecasz to tych 3,1 i vokala ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...