Skocz do zawartości

YAMAHA R-N803D/NAD C368 + KEF Q950/HECO AURORA 1000/MUSIC STYLE 1000


bols86

Recommended Posts

Siemanko, jestem już po paru konsultacjach ze zaznajomymi sklepami u nas na forum - mam już wyceny, pozostaje mi kwestia dokonania wyboru pomiedzy dwoma zestawami.

  • YAMAHA R-N803D + KEF Q950 - 8 100 zł
  • NAD C368 + KEF Q950 - 7 800 zł
  • YAMAHA R-N803D + HECO AURORA 1000 - oczekiwanie na wycene
  • YAMAHA R-N803D + HECO MUSIC STYLE 1000 - 6 800 zł
  • NAD C368 + HECO MUSIC STYLE 1000 - oczekiwanie na wycene

Na początku poszukiwań byłem nastawiony na zakup YAMAHA R-N602, ale wiadomo wyszło jak zawsze - skonczyło sie na wyższym modelu, plus dodatkowo doszedł NAD.
Sprzęt będzie stał po lewej stronie salonu, nie mam żadnych preferencji co do wyglądu i rozmiaru, chociaż w Aurorach średnio podoba mi się boczne wykończenie laminatem imitujacym dosyć tandetnie drewno. Muzyka bedzie przeróżna, od ROCK'a po Polską scenę HH czy nawet SOUL - podstawowym źrodlem dziweku bedzie SPOTIFY, nie ukrywam ze jest to dla mnie najwygodniejsza forma odsłuchu. Docelowo chciałbym podłączyć TV i konsolę XBOX ONE. Czy ktoś z obecnych tutaj miał możliwość odsłuchu w/w zestawów?.

B27EB1E1-E40F-41C5-BE2E-ED6147B7BC5D.thumb.png.faa726c3b15ef3d6d79bfca6383de2e4.png

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

na pewno dźwiękowo lepszy będzie NAD, dlatego jeśli tylko budżet pozwoli, skup się na tym wzmacniaczu. Malinka na początek jest ok, chociaż tak pod względem obsługi, jak i jakości dźwięku będzie ograniczeniem. Docelowo na pewno do tego wzmacniacza warto dołożyć kartę BluOS. Co do kolumn, to stawiałbym zdecydowanie na Kef, moim zdaniem jednak spokojnie wystarczy model Q750. Przecież cześć odsłuchowa będzie zamykała się w około 20-25m2, a całe pomieszczenie ma około 30m2.

A brałeś pod uwagę jeszcze inne konfiguracje tak sprzętu, jak i kolumn? Jeśli masz możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale problem w tym, że tak naprawdę nie miałem możliwości odsłuchu żadnego modelu KEF'a na żywo dlatego bazuje na opiniach z Internetu :(. Czemu Q950?, a jeden z zaprzyjaznionych tutaj dostawcow zaproponowal jako alternatywe dla Q750. Hmmm nie wiem czy nie skusze sie na raty 0% i zestaw YAMAHA R-803D i Heco AURORA 1000 za 6400 zł w sklepie kon-sul.pl - https://kon-sul.pl/audio/zestaw-stereo-bez-napedu/yamaha-r-n803d-heco-aurora-1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Martinez MK napisał:

Każdy poleca ta malinkę. Jaki sklep polecasz, gdzie to kupić? Może jakiś link do strony jak to skonfigurować?

Malinka z Hifiberry Digi +Pro gra u mnie chyba od 3 miesięcy. Teraz testuję zasilanie z koszyka baterii. Wcale nie jest trudny montaż i instalacja moode czy Volumio.

Są gotowe filmiki z tutorialami na Youtube oraz ludzie na forum którzy pomogą w konfiguracji :) . Co do dźwięku to daje rade naprawdę droższym gotowcom.

Sprzęt jest na tyle intuicyjny, że rozważam teraz zmianę na malinę + Allo DigiOne Signature .

 

 

Kupić można w botlandzie:

Nakłdka  HiFIBerry Digi+ Pro:

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/7925-hifiberry-digi-pro-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-4b3b32bazero-4260439550408.html

Malinka:

https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-3b/5576-raspberry-pi-3-model-b-wifi-bluetooth-1gb-ram-12ghz-640522710850.html

Obudowa:

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/9542-obudowa-do-hifiberry-digi-dac-rca-i-raspberry-pi-model-3b3b2b-czarna.html

Zasilacz:

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/5628-zasilacz-microusb-51v-25a-do-raspberry-pi-3b3b2bzero-oryginalny-t6090dv-czarny-640522711000.html

 

Instalacja Volumio:

 

Edytowano przez ksi3zyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele większe grają jednak lepiej i to nawet w mniejszych pomieszczeniach. Akurat w Heco 1000 w małym pomieszczeniu grają praktycznie jak 700tki. Natomiast KEF Q950 wyraźnie lepiej – swobodniej. Malinkę kupisz w sklepie internetowym, jest bezproblemowa. A jeśli chodzi o konfigurację są już o tym napisane całe encyklopedie.  Oczywiście pomożemy jeśli chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do wzmacniacza to zdecydowałem, ze będzie to Yamaha RN803D i koniec kropka, zacząłem brnąc coraz to dalej i koniec końców wróciłem do pierwotnego wyboru. No dobra No to pozostaje kwestia kolumn, boje się ze te KEF’y Q950 i HECO AURORA 1000 zagraca mi dosyć małe mieszkanie, spójrzcie proszę jaka ja mam ścianie.

9B2C3C37-C755-4DB9-B658-323CA223E3B9.jpeg

990884B4-53A6-42EF-8390-38BDFACEFE5E.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem kiedyś 803D i pamiętam, że z tyłu najbardziej wystaje antenka wifi oraz wtyczka od kabla zasilania. -Tak około 6cm.

Kable głośnikowe (jeśli nie ma miejsca na banany)  możesz podłączyć gołe co jest nawet lepsze ale może Ci się nie podobać.

Kabel zasilający z wtyczką kątową też można kupić, wtedy tak nie wystaje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak producent to liczy, nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Najlepiej niech któryś posiadacz 803 zmierzy i powie. 

Jeszcze jedno, ja bym tak nie upychał "na styk" w szafce.  Gdyby tam nie było pleców - byłoby lepiej. Ale to już Twój wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma szans aby włożyć amplituner do tego otworu. Zdecydowanie nie. 

Ładna ozdobna szafka RTV ale nie pod RTV. :)

tan można włożyć dekoder. A amplituner leci na górę szafki 

co do samego zagracenia, to rozumiem cię bo są tok powinny pokaźne. Ale, weź je od nad i po prostu połóż w salonie i posłuchaj. Sprawdza się? Optycznie spasują to zostaną. Nie to nie.

bo dochodzi jeszcze jedna sprawa. Obawiam się o echo. To pomieszczenie jest bardzo puste. Duże głośniki basowe mogą powodować nie korzystne rezonanse. Koniecznie trzeba sprawdzić w domu.

zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie no nie ma szans aby włożyć amplituner do tego otworu. Zdecydowanie nie. 

Ładna ozdobna szafka RTV ale nie pod RTV. :)

tan można włożyć dekoder. A amplituner leci na górę szafki 

co do samego zagracenia, to rozumiem cię bo są tok powinny pokaźne. Ale, weź je od nad i po prostu połóż w salonie i posłuchaj. Sprawdza się? Optycznie spasują to zostaną. Nie to nie.

bo dochodzi jeszcze jedna sprawa. Obawiam się o echo. To pomieszczenie jest bardzo puste. Duże głośniki basowe mogą powodować nie korzystne rezonanse. Koniecznie trzeba sprawdzić w domu.

zapraszam

Hmm w tym szalenstwie jest sens, no dobrze a czy takie ONKYO 8270 odnalazłoby się środku półki "RTV"?. Zależy mi mimo wszytsko aby sprzęt był w środku, to nie tak że on tam będzie na styk, ta wnęka jest dosyć wysoka. Pozostaje jeszcze kwestia HECO Aurora 700 - nie wiem czy nie sa one złotym gralem przy obecnym mieszkaniu. Czytałem o połączeniach ONKYO z HECO 700 - ponoć to całkiem niezłe zestawienie. Swoja droga, 8250 różni się tylko od 8270 wejściami HDMI prawda?.

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bols86 napisał:

Hmm w tym szalenstwie jest sens, no dobrze a czy takie ONKYO 8270 odnalazłoby się środku półki "RTV"?. Zależy mi mimo wszytsko aby sprzęt był w środku, to nie tak że on tam będzie na styk, ta wnęka jest dosyć wysoka. Pozostaje jeszcze kwestia HECO Aurora 700 - nie wiem czy nie sa one złotym gralem przy obecnym mieszkaniu. Czytałem o połączeniach ONKYO z HECO 700 - ponoć to całkiem niezłe zestawienie. Swoja droga, 8250 różni się tylko od 8270 wejściami HDMI prawda?.

Ta wneka jest dosc wysoka, ale z tylu i po bokach tez trzeba miec chocby troszeczke luzu. Jezeli nie sa Ci potrzebne wejscia HDMI to lepiej kupic amplituner stereo bez nich. Tutaj sa jeszcze dwa amplitunery nie tak glebokie jak modele Yamahy (803 i 602). Pozniej mozna dobrac do nich kolumny, bo budzet (ceny zestawow z pierwszego postu) jest dosc duzy.

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr100.html

https://www.q21.pl/magnat-mr-780.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lysyrafal napisał:

Ta wneka jest dosc wysoka, ale z tylu i po bokach tez trzeba miec chocby troszeczke luzu. Jezeli nie sa Ci potrzebne wejscia HDMI to lepiej kupic amplituner stereo bez nich. Tutaj sa jeszcze dwa amplitunery nie tak glebokie jak modele Yamahy (803 i 602). Pozniej mozna dobrac do nich kolumny, bo budzet (ceny zestawow z pierwszego postu) jest dosc duzy.

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr100.html

https://www.q21.pl/magnat-mr-780.html

Warunkiem który musi zostac spelniony jest wparcie dla aplikacji sieciowych, w/w amplitunery nie posiadaja tych funkcjonalnosci :(. Swoja droga, duzo czytalem na temat przydatnosci gniazd HDMI w ONKYO 8270 - wedlug mnie (poprawcie mnie prosze o ile sie myle) doprowadzenie wszystkich mozliwych zrodel tzn. konsola, dekoder, laptop to wzmaka a pozniej podlaczenie tego wszytskie jednym kablem to duze uporszczenie, nie chce mi sie wierzyc ze roznica w dzwieku bedzie niezauwazalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...