Skocz do zawartości

YAMAHA R-N803D/NAD C368 + KEF Q950/HECO AURORA 1000/MUSIC STYLE 1000


bols86

Recommended Posts

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Dla mnie te amplitunery stereo z wejsciami HDMI sa bardziej jak amplitunery av, wiec wiadomo graja slabo. Najlepiej te wszystkie zrodla podlaczyc do tv, a dzwiek puscic optykiem do amplitunera. 

No chyba nie do końca jest tak jak piszesz, pamiętaj ze łącząc wszystko do TV, a później SPDIF do amplitunera tracisz już większość na wyjściu z niego - tak przynajmniej wywnioskowałem z lektury u nas na forum. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest ponoć łączenie multimediów bezpośrednio do wzmacniacza. Gdybym miał brać 8250 to już bym wolał szukać używanego 8150 za kwotę 1200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 godzin temu, bols86 napisał:

Warunkiem który musi zostac spelniony jest wparcie dla aplikacji sieciowych, w/w amplitunery nie posiadaja tych funkcjonalnosci :(. Swoja droga, duzo czytalem na temat przydatnosci gniazd HDMI w ONKYO 8270 - wedlug mnie (poprawcie mnie prosze o ile sie myle) doprowadzenie wszystkich mozliwych zrodel tzn. konsola, dekoder, laptop to wzmaka a pozniej podlaczenie tego wszytskie jednym kablem to duze uporszczenie, nie chce mi sie wierzyc ze roznica w dzwieku bedzie niezauwazalna.

Dobrze powiedziales ''doprowadzenie wszystkich mozliwych zrodel do wzmaka a pozniej podlaczenie tego wszystkiego  jednym kablem to duze uproszczenie", a swoja droga zastanawiam sie jak chciales podlaczyc amplitunery Yamahy bez wejsc HDMI. Nadal uwazam, ze do stereo lepszy jest amplituner bez wejsc HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zostaje ci od góry po włożeniu amplitunera? 

Bo tu na prawdę nie ma znaczenia czy wkładamy Cambridge , Onkyo Yamahę czy magnata, tu może być nawet gorzej. Wnęka jest moim zdaniem za mała. Jeśli po bokach nie ma miejsca to powietrze będzie się tak kotlasić i to będzie od razu odczuwalne. Ewentualnie wpakowanie wentylatorów. 

HDMI to wygodna sprawa. Onkyo i denon pod tym kątem dobrze sobie radzą. Poczytaj nasz test o tych amplitunerach , jest tu na forum. 

Pozdrawiam i służę pomocą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

HDMI to wygodna sprawa. Onkyo i denon pod tym kątem dobrze sobie radzą. Poczytaj nasz test o tych amplitunerach , jest tu na forum. 

 

Ciekawi mnie co kolega wybierze amplituner z wejsciami HDMI czy bez nich. Dorzucam test ONKYO TX-8270.

https://www.hfc.com.pl/test/3170,onkyo-tx-8270.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna!, wróciłem do punktu wyjścia, a wiec po kolei. W sobotę widziałem na żywo kolumny HECO Aurora 700, podkreślam iż tylko widziałem - nie miałem możliwości odsłuchu, ale wiem jedno, nie spodobały one mi się wizualnie, wiem ze będąc na tym forum to profanacja wypowiadać się na temat wyglądu kolumn, ale zrozumcie -  będę na nie patrzył większość czasu. Dla przykładu KEF’y Q750 skradły me serce, są naprawdę prześliczne - w dodatku nie zagraca mi tam mieszkania jak heco, no i ze względu na brak bądź tylnego bądź refleksu nie muszę ich tak mocno wystawiać do przodu co jest kolejnym plusem. Mówicie ze Yamaha R-N803D będzie się grzała w tej wnęce, obecnie nie mam możliwości pozbycia się plecków, możliwe ze z czasem uda mi się to zrobić, postawienie jej na gorze jest niemożliwe bo przysłoni TV - ale może by tak spróbować kupić NAD’A C368 i wrzucić go tam na dol?, zabiera 2 razy mniej miejsca ze względu na wysokość, a jeśli będzie się grzał to wrzucę go na górę - on się już zmieści bez problemu. Boli mnie to ze ten cholerny NAD musi mieć dokupiony moduł do streamingu sieciowego, fakt ze w większości przypadków słucham Spotify i przecież mógłbym używać do tego wbudowanego BT, ale czy to ma sens. Czy to nie będzie tak iż postawie fajny sprzęt stereo, a stracę wszystko na samym sposobie transportu muzyki?. Boże zaraz się wkurzę i kupię z OLX używanego NAD’a 356BEE za 1200 zł, do tego streamer yamahy za 600 i poszukam używanych kolumn w moim rejonie, aczkolwiek jest ich mało.

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

C356bee grzeje sie jeszcze bardziej a jest wymiarów Yamahy 😜. Czyli to Ci nie pomoże

No to już jeden odpadł :P. Aczkolwiek nie wykluczam w najbliższej przyszłości wycięcia tych plecków z tylu, po prostu na chwile obecna stolarz nie ma czasu na to, ale jest to w planach :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byla u mnie kolezanka na kawie.Tak patrzy i mowi JAK TO WYGLADA?TY NIE MASZ GUSTU.TU CZARNE NA DOLE SREBRNE.KOLUMNY TEZ DWOCH KOLOROW.NAWET TEN STOLIK NIE PASUJE DO KOLORU SCIANY.A TE OBRAZY?PAN JEZUS I JAKIS WIDOK.A TO PO PRAWEJ TO CO TO ZA DZIWADLO? Moral z tego taki ze jak ktos stawia na wyglad design....to z dzwiekiem raczej bedzie dupa.Mnie nie obchodzi co jak wyglada.To ma dobrze BRZMIEC.I tyle.....

1567931513965-495439384.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bols86 zanim kupisz cokolwiek z MusicCast od Yamaha - poczytaj opinie użytkowników apki MusicCast  w Sklep Play android.  Miałem u siebie streamer Yamaha i tamta apka to straszna miernota była, ciągle się coś zacinało, mieliło, trzeba było poczekać chwilę (czasem długą) na kolejny wybrany utwór. A bywało, że MusicCast odmawiał pracy całkiem.    Moduł BluOS faktycznie jest droższy ale to całkiem inna liga jeśli chodzi o obsługę, tam wszystko działa momentalnie i obsluga jego jest po prostu przyjemna. Dodam, że BluOS ma przewijanie utworów oraz odtwarzanie utworów bez przerw (gapless) i nawet playlisty utworzone na różnych serwisach grają płynnie bez przerw i czekania.  Nie namawiam Cię do kupna konkretnego streamera ale jeśli funkcjonalność i wygoda użytkowania jest dla Ciebie ważna to warto się tym zainteresować. Szafkę zawsze możesz przerobić żeby coś tam zmieścić, streamera nie przerobisz żeby działał jak Ty chcesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, T Z6 napisał:

Wczoraj byla u mnie kolezanka na kawie.Tak patrzy i mowi JAK TO WYGLADA?TY NIE MASZ GUSTU.TU CZARNE NA DOLE SREBRNE.KOLUMNY TEZ DWOCH KOLOROW.NAWET TEN STOLIK NIE PASUJE DO KOLORU SCIANY.A TE OBRAZY?PAN JEZUS I JAKIS WIDOK.A TO PO PRAWEJ TO CO TO ZA DZIWADLO? Moral z tego taki ze jak ktos stawia na wyglad design....to z dzwiekiem raczej bedzie dupa.Mnie nie obchodzi co jak wyglada.To ma dobrze BRZMIEC.I tyle.....

1567931513965-495439384.jpg

Super, cieszę się z Twoje wyboru aczkolwiek o gustach tutaj nie dyskutujemy, nie chce Cię urazić ale Twoja ściana mi się również nie podoba, po prostu mam inny gust. Na chwile obecna rynek oferuje nam taki wybór, ze możemy wybrzydzać pod każdym możliwym względem, no chyba ze mówimy o rynku wtórnym - bierzemy co okazyjne.

36 minut temu, JohnDoe napisał:

@bols86 zanim kupisz cokolwiek z MusicCast od Yamaha - poczytaj opinie użytkowników apki MusicCast  w Sklep Play android.  Miałem u siebie streamer Yamaha i tamta apka to straszna miernota była, ciągle się coś zacinało, mieliło, trzeba było poczekać chwilę (czasem długą) na kolejny wybrany utwór. A bywało, że MusicCast odmawiał pracy całkiem.    Moduł BluOS faktycznie jest droższy ale to całkiem inna liga jeśli chodzi o obsługę, tam wszystko działa momentalnie i obsluga jego jest po prostu przyjemna. Dodam, że BluOS ma przewijanie utworów oraz odtwarzanie utworów bez przerw (gapless) i nawet playlisty utworzone na różnych serwisach grają płynnie bez przerw i czekania.  Nie namawiam Cię do kupna konkretnego streamera ale jeśli funkcjonalność i wygoda użytkowania jest dla Ciebie ważna to warto się tym zainteresować. Szafkę zawsze możesz przerobić żeby coś tam zmieścić, streamera nie przerobisz żeby działał jak Ty chcesz ;)

Widzisz tego nie brałem pod uwagę, jak podkreśliłem na początku zależy mi na funkcjonalności sieciowej, a jeśli MusicCast ma takie bolączki to będę musiał się naprawdę nad tym zastanowić. Ogólnie to wydaje mi się, ze nie usłyszałbym różnicy w graniu między tymi dwoma wzmacniaczami, dlatego muszę pomyśleć nad praktycznością. Aj coś stolarz marudzi ze już za późno etc. hmmm ciekawe czy ta 803 by się tam w tej dziurze ugotowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem jest z wycięciem tych pleców, że aż stolarza do tego trzeba? Jeżeli nie są zrobione z dębu czy buku to wystarczy wyrzynarka, wiertarka i 15 minut pracy 😊. Nawet w boczkach możesz wyciąć kilka otworów otwornica, żeby była lepsza wentylacja. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

A jaki problem jest z wycięciem tych pleców, że aż stolarza do tego trzeba? Jeżeli nie są zrobione z dębu czy buku to wystarczy wyrzynarka, wiertarka i 15 minut pracy 😊. Nawet w boczkach możesz wyciąć kilka otworów otwornica, żeby była lepsza wentylacja. Pozdrawiam. 

Czlowieniu ja ta szafkę dopiero co odebrałem, planowałem ja 3 tygodnie, ale nie brałem pod uwagę zmiany sprzętu audio!. Cięcie po bokach odpada, gdyby ona kosztowała 1000 zł to bym może to zrobił, ale tak - plecki podejrzewam ze są do wycięcia. Swoją droga to powiem Wam ze przez 10 lat miałem zamkniętego w szafce rotela na którym stało DVD i jeszcze konsola, nic się nie działo, nic - wydaje mi się ze niektórzy tu po prostu przesadzają z ta ciepłotą sprzętu :-). No ale jesteśmy na forum gdzie ludzie potrafią montować chłodzenie azotem w szufladach, brakuje jeszcze autorskiego pomysłu na wbudowanie chłodnicy od samochodu i puszczeniu w obieg płynu chłodniczego, Panowie czy my tu przypadkiem nie popadamy w jakieś paranoje?.

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karo napisał:

Koledzy wypowiedzieli się, dali swoje rady. Ty zaś zrobisz, co uważasz za stosowne. Jak to mówi się "Twoja piaskownica, Twoje zabawki". 

 

Zgadzam się z przedmówcą. Oczywiście możesz ryzykować i pchać w tę wnękę sprzęt. Być może nic się nie stanie a być może po 2 - 3 latach się tam ugotuje. A najprostszym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora kilkanaście cm wyżej i masz cały górny blat do dyspozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vade napisał:

Cześć. Ja mam 803 w szafce i po bokach jest po  4cm od góry ze 6cm no i z tyłu też 6-7 cm tak że kable jakoś tam się układają. I  nic złego się nie dziej. 

Masz go w zamkniętej szafce?.

14 minut temu, seba3002 napisał:

Zgadzam się z przedmówcą. Oczywiście możesz ryzykować i pchać w tę wnękę sprzęt. Być może nic się nie stanie a być może po 2 - 3 latach się tam ugotuje. A najprostszym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora kilkanaście cm wyżej i masz cały górny blat do dyspozycji. 

TV wisi na takiej wysokości ze środek jak na wysokości wzroku oglądającego, tutaj niestety nie mam możliwości manewru. Hmmm no nic, przespie się z tym tematem i podejmę zapewnię jakaś decyzje, ciężki żywot nie ma co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, vade napisał:

Szafka jest podobna do twojej tylko są dwie wnęki, szuflady. Nie ma żadnej szyby z przodu. Z tyłu jest płyta w której otwornicą zrobiłem dwa otwory fi 40mm tak żeby swobodnie móc kable przełożyć, na tyle mogłem sobie pozwolić w modyfikacjach bo mebel nie był tani. 

Dobra już wiem co robić, zrobię po prostu takie same otwory. Szkoda mi kupować NAD’a i modułu kiedy w 803 będę mieć to samo, jeśli będzie się grzało spróbuje mimo wszystko wyciąć otwór. Jakie masz kolumny?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bols86 napisał:

Czlowieniu ja ta szafkę dopiero co odebrałem, planowałem ja 3 tygodnie, ale nie brałem pod uwagę zmiany sprzętu audio!. Cięcie po bokach odpada, gdyby ona kosztowała 1000 zł to bym może to zrobił, ale tak - plecki podejrzewam ze są do wycięcia. Swoją droga to powiem Wam ze przez 10 lat miałem zamkniętego w szafce rotela na którym stało DVD i jeszcze konsola, nic się nie działo, nic - wydaje mi się ze niektórzy tu po prostu przesadzają z ta ciepłotą sprzętu :-). No ale jesteśmy na forum gdzie ludzie potrafią montować chłodzenie azotem w szufladach, brakuje jeszcze autorskiego pomysłu na wbudowanie chłodnicy od samochodu i puszczeniu w obieg płynu chłodniczego, Panowie czy my tu przypadkiem nie popadamy w jakieś paranoje?.

Mysle, ze i tak w niedalekiej przyszlosci miales na mysli wymiane sprzetu audio. Najpierw trzeba bylo zapytac, a pozniej projektowac szafke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bols86 napisał:

Dobra już wiem co robić, zrobię po prostu takie same otwory. Szkoda mi kupować NAD’a i modułu kiedy w 803 będę mieć to samo, jeśli będzie się grzało spróbuje mimo wszystko wyciąć otwór. Jakie masz kolumny?.

Focal chorus 726. Co do grzania to kiedyś miałem Denona i Pylony i jak miałem ustawione w Denonie    8 om to sie grzał po przełączeniu na 4 ledwo ciepły. W 803 też można przełączyć z 4 na 8 om, może tutaj jest przyczyna,że u niektórych się grzeje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...