Skocz do zawartości

YAMAHA R-N803D/NAD C368 + KEF Q950/HECO AURORA 1000/MUSIC STYLE 1000


bols86

Recommended Posts

5 minut temu, bols86 napisał:

Hmmm, a jeśli mielibyśmy rozmawiać na temat wyboru NAD’a 356 z modułami a 803 to co byście brali dla Siebie?, pamiętajcie ze to 2000 zł różnicy.

Dziwne pytania zadajesz.Kazdy ma swoj wlasny gust.Mi sie podoba 803 a tobie moze w ogole ten typ brzmienia sie nie spodobac.Posluchaj jednego i drugiego i bedziesz wiedzial.Mozesz wypozyczyc sprzet do domu.To zaden problem.Kupisz cos co bedzie modnie wygladalo i zmiesci sie w jakiejs szafce a okaze sie ze dzwiekowo bedziesz niezadowolony.Chcesz tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, bols86 napisał:

Hmmm, a jeśli mielibyśmy rozmawiać na temat wyboru NAD’a 356 z modułami a 803 to co byście brali dla Siebie?, pamiętajcie ze to 2000 zł różnicy.

Obejrzyj i posluchaj reklamy: "To wybierac to co sie lubi, a nie to co wypada". Moze zrobimy glosowanie wsrod uzytkownikow tego forum i wtedy bedziesz wiedzial co wybrac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Obejrzyj i posluchaj reklamy: "To wybierac to co sie lubi, a nie to co wypada". Moze zrobimy glosowanie wsrod uzytkownikow tego forum i wtedy bedziesz wiedzial co wybrac.

 

Nie musisz brać udziału w tej dyskusji jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Całej reszcie natomiast bardzo dziekuje, wiem ze ciężko komu cokolwiek doradzić, ale uważam iż nie jeden z Was miał podobny dylemat i chciałem poznać jego opinii. Swoją droga - wypożyczenie sprzętu polega na opłaceniu kaucji i wysyłki w obydwie strony tak?, są jakieś dodatkowe opłaty z tego tytuły?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czasem mam wrażenie, że niektórzy szukający porady mają wybrany produkt i wchodzą tutaj, żeby utwierdzic ich w słuszności podjętej decyzji 😊. I nie musi być to decyzja zła ale przed zakupem warto odsłuchać kilka modeli kolumn czy amplitunerow bądź wzmacniaczy, żeby później nie żałować wydanych pieniędzy. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bols86 napisał:

Nie musisz brać udziału w tej dyskusji jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Całej reszcie natomiast bardzo dziekuje, wiem ze ciężko komu cokolwiek doradzić, ale uważam iż nie jeden z Was miał podobny dylemat i chciałem poznać jego opinii. Swoją droga - wypożyczenie sprzętu polega na opłaceniu kaucji i wysyłki w obydwie strony tak?, są jakieś dodatkowe opłaty z tego tytuły?.

Nie bierz tego tak do siebie, jesli poczules sie urazony to "przepraszam". Tylko do kogo bedziesz mial pretensje jezeli ktos z forum powiedzialby wez zdecydowanie ten albo ten, a Tobie sie to nie bedzie podobalo jak gra lub wyglada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal sorki, ja tez się uniosłem ale kurczę za każdym razem kiedy czegoś szukam to na początku mam upatrzony model, wiem czego chce - ale im bardziej zagłębiam się w temat tym jest gorzej, ogólnie to wracam do początku. Postanowione, wypożyczam dwa wzmaki i cztery kolumny, macie racje - to nie są małe pieniądze, głupio w ciemno wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bols86 napisał:

@lysyrafal sorki, ja tez się uniosłem ale kurczę za każdym razem kiedy czegoś szukam to na początku mam upatrzony model, wiem czego chce - ale im bardziej zagłębiam się w temat tym jest gorzej, ogólnie to wracam do początku. Postanowione, wypożyczam dwa wzmaki i cztery kolumny, macie racje - to nie są małe pieniądze, głupio w ciemno wybierać.

"lubię to" - trzymaj się tego postanowienia aż je do końca zrealizujesz - to twoja cięzko zarobiona kasa. Trzeba ją szanować, nie daj sobie wcisnąć kabelków za "pierdyliart"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwole sobie jeszcze zasiegnac Waszej opinii ws. doboru wielkosci kolumn - wziac obydwa zestawy na zestaw?, mam tutaj na mysli Aurore 700 i Aurore 1000, dla przypomnienia podaje wymiary salonu z aneksem ~26m2 - docelowo pewnie bede zmienial mieszkanie, ale metraż nie powinien jakoś diametralnie wzrosnąc, sadże ze ~35m2 to pewnie maks, ale skupmy sie na obecnym, Kilka osob powiedziala tutaj w temacie że z racji pustoty w mieszkaniu duże kolumny mogą sie nie odnalezc, Aurora 700 ma 325mm glebokosci a Aurora 1000 375mm - jaka jest zalecana odleglosc od scian w przypadku takich kolumn?, 10cm?, 20cm?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to że tutaj wygląda na to że ograniczeniem jest szafka :/

Pomijam kwestie że Heco Ci się nie podobają więc je odrzucasz. Mam do czynienia z wieloma klientami każdego dnia i rozumiem takie podejście. Nie walczę z nim. Rozumiem tak samo podejście TZ6. Nie o tym.

Ale kupowanie wzmacniacza na zasadzie, Czy wejdzie.... no to już uważam za problem.

NAD 356BEE w ogóle by tam nie grał. On osiąga pewną temperaturę i się gasi. Więc całkowicie odpada.

Koniecznie chcesz włożyć sprzęt do półki jesteś zkazany na nowe NADy, Nowego Mrantza NR1200. Z tym że tutaj i tak nikt Ci nie zagwarantuje prawidłowej pracy i czy urządzenie się wyzionie po 2 latach, kiedy akurat kończy się gwarancja.

Mogę Ci pożyczyć któryś sprzęt abyś sprawdził jak spasuje Ci wyglądowo i dźwiękowo! o jednak nie pomijaj tej kwestii.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Przykre jest to że tutaj wygląda na to że ograniczeniem jest szafka :/

Pomijam kwestie że Heco Ci się nie podobają więc je odrzucasz. Mam do czynienia z wieloma klientami każdego dnia i rozumiem takie podejście. Nie walczę z nim. Rozumiem tak samo podejście TZ6. Nie o tym.

Ale kupowanie wzmacniacza na zasadzie, Czy wejdzie.... no to już uważam za problem.

NAD 356BEE w ogóle by tam nie grał. On osiąga pewną temperaturę i się gasi. Więc całkowicie odpada.

Koniecznie chcesz włożyć sprzęt do półki jesteś zkazany na nowe NADy, Nowego Mrantza NR1200. Z tym że tutaj i tak nikt Ci nie zagwarantuje prawidłowej pracy i czy urządzenie się wyzionie po 2 latach, kiedy akurat kończy się gwarancja.

Mogę Ci pożyczyć któryś sprzęt abyś sprawdził jak spasuje Ci wyglądowo i dźwiękowo! o jednak nie pomijaj tej kwestii.

Pozdrawiam

 

Nie moge jednak odrzucic HECO, zbyt wiele recenzji, zbyt wiele opinii uzytkowników - kierowanie sie tylko wygladam byłoby tutaj duzym błedem, dam im szanse, aczkolwiek nie wiem w jaki rozmiar isc, @S4Home nie wiem czy wiidziales post wyżej dnośnie metarżu i zalecanej odległości kolumn od ściany. Co do wzmaka to postanowione, wycinam tylne plecki i klieruje sie w R-N803D - swoja droga, czy R-N602 sie mniej grzeje?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się podobnie. Zasilanie jest zbliżone.

Tylko że wiesz, że odległość kolumny od ściany bada się w konkretnych warunkach. 

Teoria mówi jedynie o zaroście ilości Badu przy bliższym położeniu. 

 

U znajomego ms900 czyli poprzednik aurora 700 jest oddalony jakieś 7 cm od tylnej ściany i w pomieszczeniu 14m?

Nic nie dudni, bo ma dywan i dużą, na prawdę duża sofę, czy narożnik oraz zasłony. W każdym razie gra to dobrze.

Więc czy u ciebie czy w 14 metrach czy 30 zagra dobrze blisko ściany to trzeba sprawdzać.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni minęło od ostatniego posta - chciałem poinformować wszytskich zainteresowanych w temacie, że wybór padł na R-N803D + HECO 700, szafka będzie miała wycinanie tylne plecki i zostanie odsunięta od ściany, mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na cyrkulacje powietrza. Dzięki wielkie @Q21 za szybkie ogarnięcie tematu :).

 

70057904_471715416743602_327002643660537856_n.jpg

70477489_529336357876362_2376758743246307328_n.jpg

70394436_464113190982155_7023401199848128512_n.jpg

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 18:53, bols86 napisał:

Nie musisz brać udziału w tej dyskusji jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Całej reszcie natomiast bardzo dziekuje, wiem ze ciężko komu cokolwiek doradzić, ale uważam iż nie jeden z Was miał podobny dylemat i chciałem poznać jego opinii. Swoją droga - wypożyczenie sprzętu polega na opłaceniu kaucji i wysyłki w obydwie strony tak?, są jakieś dodatkowe opłaty z tego tytuły?.

Fajna Skoda! Dobry motor do tego i jazda! Nie trzeba od razu kupować Audi, żeby "przedłużyć"

RN803 to dobra maszyna. Rozejrzyj się troszkę za ciemniejszym głośnikiem. Kiedyś słuchałem trochę nie docenionej Indiany Line Diva 552. Może nie należą do bardzo przejrzystych, ale są przyciemnione w zakresie góry. A to może pomóc Rn803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wycięcie plecków nic tu nie da.

Tam jest stanowczo za mało miejsca.

Wspomnij moje słowa za półtora roku kiedy odczujesz spadki wydajności. Źródła zaczną się wolniej przestawiać, Spotify buforować, a na wyświetlaczu mogą zacząć pojawiać się artefakty.

Mam nadzieje że nie, ale jeśli tak to początek oznak przegrzania czasowego urządzenia. Ja tak zrobiłem z dwoma klockami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jakoś specjalnie się tam nie grzeje, jest po prostu lekko ciepły, tak jak Xbox czy jakikolwiek inne urządzenie - dziwi mnie tylko dosyć specyficzny zapach jaki się z niego wydobywa, nigdy nie miałem nowego sprzętu audio - czy to normalne?, musi się wygrzać?.

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Taka jest dzisiaj moda na te szafki i nic to nie poradzimy. Duzo osob chce umieszczac swoj sprzet w tak malych wnekach.

Niestety, zawsze jeszcze pozostaje kwestia 3 lat gwarancji które wydają się być tutaj ratujące sytuacje.

BTW - kupiłem do zestawu kable Melodika, obecnie mam CCA, zawsze byłem ciekawy czy jest odczuwalna różnica między OFC, a CCA.

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Taka jest dzisiaj moda na te szafki i nic to nie poradzimy. Duzo osob chce umieszczac swoj sprzet w tak malych wnekach.

Zgadzam się. Kolejny przykład gdzie moda przezwycięża audio. Podobne podejście mają projektanci.... Momentami często pomysły oderwane od rzeczywistości. Jak z tą szafką.

9 godzin temu, bols86 napisał:

Wzmacniacz jakoś specjalnie się tam nie grzeje, jest po prostu lekko ciepły, tak jak Xbox czy jakikolwiek inne urządzenie - dziwi mnie tylko dosyć specyficzny zapach jaki się z niego wydobywa, nigdy nie miałem nowego sprzętu audio - czy to normalne?, musi się wygrzać?.

Niestety, zawsze jeszcze pozostaje kwestia 3 lat gwarancji które wydają się być tutaj ratujące sytuacje.

BTW - kupiłem do zestawu kable Melodika, obecnie mam CCA, zawsze byłem ciekawy czy jest odczuwalna różnica między OFC, a CCA.

Niektórzy mówią na to chiński zapach. Cieżko powiedzieć czy mówisz o tym czy o gromadzeniu się ciepła. Bo jednak nie wychodzi stamtąd.

Co do gwarancji to uważaj. Jeśli faktycznie go przegrzejesz to spotkałem się z tym że to nie podlega gwarancji. To nie wada urządzenia a jego złe użytkowanie. Nawet w instrukcji masz informację o zapewnieniu wentylacji urządzeniu. Stety/niestety dla Ciebie serwis jest to w stanie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak monitorowanie temperatury + ewentualne zamontowanie wiatraczka z tyłu szafki który bedzie sie odpalal gdy temperatura podskoczy powyzej jakiejs wartosci, to nie sa tak naprawde problemy, ale i tak interesuje mnie ten zapach, noc ni poczekam jeszcze kilka dni :).

@S4Home tak wiem, producenci robia wszytsko aby tylko wymigac sie od naprawy, ale tutaj chyba na reke jest naprawienie sprzetu w ramach dystrybucji, w koncu zyja z importu i serwisu prawda?, mam tutaj na mysli dystrybutora Audioklan. Kiedys jak mialem Honde to pamietam, ze serwis bardzo sie cieszyl gdy mogl zrobic cos w ramach gwarancji i przy okazji wystawic jak najwieksza fakture producentowi w tym wypadku Hondzie.

Edytowano przez bols86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj to działa inaczej.

Jeśli wada jest fabryczna, ukryta to sprzęt może być odesłany do producenta. W innym przypadku producent zapewnia podzespoły. A naprawa jest na głowie dystrybutora.

W Twoim przypadku jest sprawa inna. Jako że jak mówię spotkałem się już z tym że tego typu usterki spotkały się z odmową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...