Skocz do zawartości

YAMAHA R-N803D/NAD C368 + KEF Q950/HECO AURORA 1000/MUSIC STYLE 1000


bols86

Recommended Posts

Dnia 16.09.2019 o 14:30, bols86 napisał:

Kilka dni minęło od ostatniego posta - chciałem poinformować wszytskich zainteresowanych w temacie, że wybór padł na R-N803D + HECO 700, szafka będzie miała wycinanie tylne plecki i zostanie odsunięta od ściany, mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na cyrkulacje powietrza. Dzięki wielkie @Q21 za szybkie ogarnięcie tematu :).

 

W innym temacie napisalem o wiarygodnosci informacji skad je czerpac. W w/w sklepie pracuja specjalisci i dziwne, ze nie mieli zastrzen do tak malej wneki przypadek chyba nie. Jak widzisz w Twoim temacie kilku kolegow z tego forum ze mna na czele mialo jednak watpliwosci do wymiarow tej szafki. Co z tego wynika, ze liczy sie tylko czysty zysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie jest jednak więcej miejsca w szafce, po bokach może nie wiele, ale od góry to już więcej, a ciepło musi sobie tam gdzieś do góry uciec. Czy wiatraczek pomoże? Oby. Jak chodzi o zapach to trzeba było yamaszkę postawić na szafce i pograć parę dni żeby się wygrzała, bo teraz to ten zapach kumuluje sie w tej wnęce co wpływa na potęgowanie jego intensywności. Ale ogólnie to chyba większość nowej elektroniki na początku pachnie tzw.ryżem czy Chinami jak kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2019 o 08:36, S4Home napisał:

Moim zdaniem wycięcie plecków nic tu nie da.

Tam jest stanowczo za mało miejsca.

Wspomnij moje słowa za półtora roku kiedy odczujesz spadki wydajności. Źródła zaczną się wolniej przestawiać, Spotify buforować, a na wyświetlaczu mogą zacząć pojawiać się artefakty.

Mam nadzieje że nie, ale jeśli tak to początek oznak przegrzania czasowego urządzenia. Ja tak zrobiłem z dwoma klockami.

Zgadzam się w 100%.
Przerobiłem to stosunkowo niedawno.
Wstawiłem ampli do takiej samej szafki. Po jakiś 2 miesiącach "uciekłem" z nim na szafkę ze strachu.
Rozgrzewał się do czerwoności.
Teraz jest tylko ciepły. ;-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostawiam, jak wspomniałem amplituner jest lekko ciepły, bardzo daleko mu czerwoności, ok bardzo - zreszta gdybym Wam pokazał przez ile lat miałem rotela na którym bym odtwarzacz DVD wraz z tunerem i to wszystko było zamknięte w szafce za szyba, do dzisiaj nic mu się nie stało, rozumiem ze należy przestrzegać zaleceń producenta, ale wiecie jak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2019 o 23:50, bols86 napisał:

 

BTW - kupiłem do zestawu kable Melodika, obecnie mam CCA, zawsze byłem ciekawy czy jest odczuwalna różnica między OFC, a CCA.

Co do tych kabli to byłem zdania, że co może zmienić 2m kabla i to powiedzmy sobie szczerze w sprzęcie ze średniej półki? Ja też kupiłem Melodiki i mam je do dzisiaj, ale kolega, który lubi takie wyzwania przetestował kilka zanim się zdecydował i kupił Tellurium q Black II . Co prawda posiada sporo lepszy sprzęt, wyższa półka. Ja z racji właśnie umieszczonego amplitunera w szafce nigdy mi sie nie chciało coś tam z tyłu przepinać bo to kłopotliwe. I kiedy kolega odnawiał mieszkanie to przechowywałem mu u mnie w domu rzeczy i min. sprzęt. Wtedy skusiłem sie i za jego namową i spróbowaliśmy  kabli u mnie. No i tutaj zaskoczenie, bo no cóż jednak słychać zmianę. I to naprawdę można robić ślepe testy, no słychać i tyle. Muzyka jakaś ładniej brzmiąca to nie to, że nagle dodaje basu sopran aksamitny słychać jeszcze ze dwóch gości na gitarach itd. po prostu  wszystko staje sie jakby bardziej melodyjne, miłe,takie bardziej ekskluzywne. Ciężko to opisać, ale jednak słychać.I co ciekawe przejście z Melodiki na TqBII miło, łatwo, przyjemnie, szybko, ale powrót do Melodiki po tygodniu słuchania  to jest szok, właśnie w tą stronę długo trzeba się przyzwyczajać, jakby cos ci zabrali z tej muzyki, czegoś brakuje. No ale cóż na razie zostajemy przy purpurowym kablu ze względu na brak luźnych pln-ów. Koszt zmiany wysoki, a tu tyle co po wakacjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 18.09.2019 o 08:56, S4Home napisał:

Kolejny przykład gdzie moda przezwycięża audio. Podobne podejście mają projektanci.... Momentami często pomysły oderwane od rzeczywistości. Jak z tą szafką.

Przegladalem dzial sprzedam i znalazlem to. Ladny sprzet, ale zal mi go. Bardzo mnie ciekawi jak to wyglada od strony sciany. Co o tym sadzisz?

 

temp0.jpg.e2282d006494a8abc2b6f49147bb3863.jpg

20180718_182012_resized.thumb.jpg.672dcd8472dfcf1f6d8efb27afeefdd8.jpg

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...