Skocz do zawartości

Kino domowe/soundbar Dolby Atmos


Bartosz Piotrowski

Recommended Posts

Mam zamiar udźwiękowić swój salon.
To czym dysponuje obecnie to Philips Fidelio E6 z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi i głośniki TV z dolby atmos LG Oled
Salon to ok 35-30 m2, otwarty na resztę domu.
Nie chcę instalować głośników na suficie, ale chciałbym osiągnąć efekty DA poprzez głośniki kierunkowe odbijające dźwięk.
Ogólnie to słoń mi nadepnął na ucho - interesuje mnie dźwięk w grach i filmach, mniej muzyka.

Zaczynałem od pomysłu na instalację samsunga Q90R, jednak przeszedłem na N950 ze względu na dużą różnicę w cenie a małe różnice w brzmieniu (zmieniona budowa basu, eARC, kilka trybów dźwięku więcej)
Jako że popadam ze skrajności w skrajność, zacząłem dobierać sprzęt o trochę innych możliwościach.

https://media-max.pl...tmos-bialy.html
http://www.rtvmax.pl/Sklep/AVR-X3500H,2,0,229,16048.htm
lub wersja X4500H

Teraz kilka pytań:
1. Czy będzie to ze sobą działało,
2. Czy byłbym wstanie będąc zupełnym laikiem w temacie audio, podłączyć wszystko sam, skonfigurować i skalibrować?
3. Jakie kable do takiego zestawu?
4. Czy te wzmacniacze nie są zbyt "hi-end" (tak wiem, że jest dużo droższy sprzęt) do moich zastosowań

5. Czy jakiś inny tańszy wzmacniacz, mógłby spełnić  zadanie równie dobrze?
6. Czy istnieje jakiś zestaw głośników, gdzie tyły będą bezprzewodowe (nie licząc zasilania?)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc  

Edytowano przez Bartosz Piotrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Rozważam zakup soundbara lub kina z aplitunerem.

Nie wiem czy do moich wymagań nie jest to jednak przerost formy nad treścią.

Już na Fidelio przyjemnie ogląda mi się filmy i gra, ale pomimo satelit danych na tył brakuje mi "przestrzenności", a czasem też grają tak cicho, że nic z nich nie sychać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Soundbar to chyba najgorzej wydane pieniądze w kwestii sprzętu audio :) Na pewno warto postawić na klasyczne kino domowe i to takie, które nie jest plastikowym zestawem z marketu typu LG Samsung tylko rozsądny amplituner kina domowego i do tego zestaw kolumn. Bezprzewodowe głośniki tylne fajnie działają w systemach Yamahy. Proponowałbym np. amplituner ze średniej już półki RX-V685, do tego bezprzewodowe tylne głośniki Yamaha Music Cast 20 i "jakieś" kolumny przednie podłogowe oraz głośnik centralny. Tutaj już dobrze byłoby określić budżet w jakim możemy się poruszać aby coś konkretnie doradzić, znając już cenę amplitunera oraz tylnych kolumn.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zamknąć w 6-7 tys.

Bardzo zależy mi na "usłyszeniu" atmosa bez wieszania głośników na suficie.

Bezprzewodowość nie jest musem, ale ułatwi mi życie.

Ewentualnie najpierw front, a po jakimś czasie tył ;)

Edytowano przez Bartosz Piotrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden soundbar nie da Ci dźwięku Atmos. To jakaś głupota marketingowa.

Dodatkowo w kocie 7k warto inwestować w dobry sprzęt 5.1 a nie Atmos. Położenie tych , przepraszam, ale jakże słabych kolumn Jamo, do odbicia dźwięku od sufitu ? To jak założenie lepszych wycieraczek do auta, może pojedzie szybciej. Otóż nie.

Jeśli ma to być Atmos, to albo głośniki zamontowane w suficie, albo na suficie (monitory płaskie) albo te droższe modele odbijające. Ale to nadal będzie tylko proteza. Dobrze radze, wybierz amplituner oczywiście z opcją Atmos. Ale zbudują solidne kino 5.1 niż słabe 5.1.2

Służę pomocą , testami i wycenami.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...