Skocz do zawartości

Stereo do 6000 zł [Spotify, Netflix]


spamkuba

Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu stereo do pokoju dziennego w kwocie do 6000 zł.

Poniżej przesyłam plan pokoju (niebieskim zaznaczyłem kanapę, czerwony wyspę, czarny to głośniki). Jest to pokój połączony z kuchnią - 28m2. Sam zestaw umieszczony będzie po bokach wyspy kuchennej. Odległość od głośników będzie wynosiła 2,5-3m. 

Warunek: głośniki czarny mat, sprzęt nowy. Słuchać będę wyłącznie poprzez: spotify, youtube + podłączony tv.

 

Co wybrać?

- wzmaczniacz (wszystko podłączone do tv i uruchamiane przez spotify na tv) a z czasem dokupić do tego odtwarzacz sieciowy?

- wzmaczniacz z modułem bluetooth (podłączone do tv + możliwość uruchamiania muzyki przez bluetooth na komórce?)

- amplituner

 

Gdzie kupić? 

- internet?

- sklep stacjonarny?

 

Rodzaj muzyki: elektroniczna poniżej przykład. Do tego dochodzą filmy, seriale.

 

 

 

stereo.jpg

Edytowano przez spamkuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzmacniacz z DAC jak np cxa60 do tego chromecast audio i kolumny Heco Aurora 700 / pylon Sapphire 25 w kolorze czarnym. Fajną opcją byłby Magnat mr780 + chromecast audio ale nie wiem jakie dobre kolumny zmiesciłyby się z budżecie. Jeszcze pomyślałem o denon pma800ne + polk audio s55e

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

jeśli stawiasz na najwyższą jakość dźwięku, system zbudowałbym na bazie dobrego wzmacniacza, wyposażonego w wbudowany przetwornik, co pozwoli Ci na wprowadzenie wszystkich zewnętrznych źródeł audio i uzyskanie wysokiej jakości dźwięku. Na samym początku rzeczywiście możesz wykorzystać telewizor jako źródło Spotify, ale musisz liczyć się z pewnymi kompromisami jakościowymi. Google Chromecast jest lepszym rozwiązaniem, kosztuje grosze, łatwo się steruje, ale także będzie „wąskim gardłem” jakościowo dla takiego systemu. Na pewno warto docelowo pomyśleć o dobrym odtwarzaczu sieciowym. Ale nie zmienia to faktu, że na początek przy obecnym budżecie najlepiej skupić się na do borze dobrego wzmacniacza i dedykowanych kolumn.

Przechodząc do konkretów, moja propozycja to Cambridge Audio CXA60 lub Audiolab 6000A. Powyższe wzmacniacze uzupełniłbym kolumnami Kef Q750Polk Audio S55E, ewentualnie Heco Aurora 700. Na pewno obiektywnie najlepsze będą Kef Q750, zapewniając świetną dynamikę, szybkość, swobodę i przestrzeń. Heco to bardziej miękkie, ciepłe, plastyczne granie. Polk Audio natomiast zagra bardziej twardo, mocno, szybko.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tej cenie masz wybór. Początkowo pominął bym zakup jakiegoś mega wypasionego playera sieciowego na koszt lepszej elektorniki i/lub kolumn.

Zakup urządzenia z wbudowanym DACiem też jest dobrą opcją i tak

Cambridge CXA80 + HECO Aurora 700 /1000 to jeden typ. Dźwięk mocny. Rozdzielczy. Do elektroniki na prawdę konkretny.

Magnat MR780 + Monitor audio Bronze 6 / Magnat 757. Dźwięk o wyższej dynamice, twardszy, szybszy.

KEFQ750 także znalazły by się na mojej liście do polecenia.

Zapraszam do nas na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu zdalnie.

Dostaniesz też lepsze ceny.

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć,

Nie proponujecie np. Yamaha?

Zamierzam nabyć stereo do ok 6500. Mój pokój to ok 27m2 + otwarta kuchnia ok 14m2. Na początku myślałem o systemie all in one n. Maranz Melody X + porządne kolumny. Byłem nawet na odsłuchu z Polk S20 E i musze powiedzieć, że brzmiało super. Jednak moc 2x35W nie przekonuje mnie do zakupu. Następnie odsłuchałem Cambrigde One z Pylon Opal 23 i wydaje mi się, że dźwięk był bardziej dokładny i szybszy. Jednak moc tego kombajnu też mnie nie przekonuje. Powiedzcie proszę czy zestaw:
- Yamaha R-N602 (amplituner) + Yamaha CD-S300 + Sapphire 31 lub Monitor Audio Bronze 6 lub Dali Oberon 7 +kable Melodika MDSC4030 to dobry wybór? Co sądzicie o takim zestawie Yamaha? Nie przesłuchałem żadnego z tych zestawień i zastanawiam się czy wogóle warto.

Dodam tylko, że ze względu na gabaryty nie chciałbym budować zestawu: wzmacniacz+odtwarzacz sieciowy+cd. Mój regał, którego nie mam zamiaru wymieniać ma 2 półki o wysokości 25 i 22 cm. Zależy mi na CD ponieważ mam trochę płyt, które lubię przesłuchać od czasu do czasu. Mój TV jest stary i nie mam w nim opcji sieciowych, więc powyższy amplituner ogarnąłby te tematy.

A może ktoś z was ma do zaoferowania coś innego, godnego polecenia w podobnej kwocie.

 

Edytowano przez Pinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie ma szans aby melody czy Cambriddge One z monitorami zagrały w 27 + 14m!

Rozumiem że słuchałeś tego w salce o powierzchni 8-14m. Ale do Twoje pomieszczenia to nie przejdzie.

Yamaha RN602 + CDS300 + Oberon 7 lub Aurora 700 zagra o niebo lepiej.

Ewentualnie do Bronze 6 polecam jednak Denona DRA800 + CD520

Zapraszam do wypożyczenia sprzętu i po forumowe rabaty.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mocy w amplitunerach znajdziesz aż nadto, dodatkowo szeroka funkcjonalność jednak porównanie ich do wzmacniaczy dźwiękowo wypada gorzej. Myślę że bez odsłuchu i porównania nie powinieneś podejmować decyzji. Przyjedź, posłuchaj, porównaj nic to nie kosztuje a będziesz miał pewność że dokonałeś właściwego wyboru. Jeszcze raz zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 HOME, myślę, że maks 6500 zł, ale chodzi mi już o komplet z kablami.

Zrobiłem ostatnio badanie słuchu i nie słyszę w środkowym zakresie na prawe ucho, więc nie wiem czy odczuję różnicę 🤣. Ale za to mój starszy synek ma mega słuch, więc niech będzie, że to dla niego :) 

Co do salki odsłuchowej to faktycznie nie była duża. 

I właśnie zaczyna się to czego się obawiałem, czyli kolejne opcje. Moim wyborem nie będzie Denon lub Yamaha. Innych producentów odstawiam. Możecie coś podpowiedzieć? Czy moje pierwotne założenie Yamaha RN602 + CDS300 i np. Oberon 7 jest godny polecenia? Czy Denon DRA800 + CD520 + Bronze 6?

lysyrafal zaproponował Yamaha A-S701 + Yamaha CD-N301 - jak uważacie ?

A już myślałem, że jestem nastawiony na Yamahę. Teraz mam znowu dylemat. :) Ale to dobrze, bo sprzęt ma trochę posłużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie (jesli chodzi o caly zestaw) warto rozwazyc kolumny czesto polecane na tym forum czyli Dali Zensor 7 (teraz sa ich wyprzedaze). Pomysl tez, zeby oprocz kabli glosnikowych zaopatrzyc sie w dobry interkonekt analogowy.

A tu polecam jeszcze posluchac:

https://www.q21.pl/pylon-audio-opal-30.html

lub troche drozej:

https://www.q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pinio napisał:

Hej, właśnie jedna z pierwszych opcji to były m.in. sapphire 31 z zestawem yamaha. Pisałem o tym wcześniej. Jednak w odpowiedzi nikt o nich już nie wspomniał i pomyślałem że może nie są warte rozważań.

Tak rzeczywiscie, ale lepsza opcja do tych kolumn bedzie jednak wzmak jest mocniejszy. Trzeba tez brac pod uwage to, ze pomieszczenie masz dosc duze (27m² + 14m²).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

Nie do końca chodzi mi to czy dołożyć czy nie. We wszystkim trzeba mieć granice. Szczerze powiem, że na początku zamierzałem kupić coś za 3000. Tak żeby grało. Zacząłem czytać i zrobiło się 4000, 5000. Aktualnie jest 6500. Myślę, że to jest ta granica. Nie chodzi mi o to żeby coś gdzieś kiedyś dokupić. Wiem że dokładając 500 będę mógł wybrać "lepiej". Ale tak można w nieskończoność przesuwać i dokładać. Być może kosztem jakości, ale w tej kwocie chciałbym się zamknąć. Jak pisałem wcześniej mój słuch nie jest doskonały i być może nie usłyszę różnicy. Wiecie żeby jeździć nie trzeba mieć ferrari. Lexus mi wystarczy 😈

Edytowano przez Pinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pinio napisał:

Nie no bez przesady. Marantz X to 2x35W, więc jak inwestować w dobrą akustykę? 

A co ma moc do tego? Lampy po 20 tys mają po 2x10 Wat...

 

Ja spróbowałbym z Yamaha RN602. Będziesz miał wszystkie bajery na pokładzie. A głośniki do tego, to dla przykładu Pylony Opal 30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakładałem że wydam dużo mniej. Myślałem że monitory nowe kupię max do 2000zł za parę a po odsłuchach wyszło 3600zł za nowe  Kef R300. Amplituner  Yamaha 803d nowy udało się wyrwać za 3020zł zamiast 3500zł kable głośnikowe twin mix Oehlbach nowe 250zł na licytacji zamiast 700zł, cds 700 Yamaha używany za połowę 970zł z wysyłką., kable do cd Melodiki ok 70zł nowe z własną konfekcją wtyków Nakamichi. Cd  s 300 Yamachy możesz kupić tak jak ja używany takie chodzą już po 500zł. I nie rób kroķów w tył. Lepiej wydać trochę więcej niż później tego żałować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

A co ma moc do tego? Lampy po 20 tys mają po 2x10 Wat...

 

Ja spróbowałbym z Yamaha RN602. Będziesz miał wszystkie bajery na pokładzie. A głośniki do tego, to dla przykładu Pylony Opal 30.

A widzisz. Jestem laikiem i uważam że moc wzmacniacza ma znaczenie. Niejednokrotnie w sklepach tym argumentem posługiwali się sprzedawcy. Oczywiście oni są od tego żeby sprzedać i niekoniecznie dobrze doradzić. Niestety do Marantz mcr jestem uprzedzony, poleciełem go szwagrowi i trochę żałuję. Gdy słucha trochę głośniej to po ok. 10 min sprzęt się wyłącza. Ale nie o tym mowa. W każdym razie yamaha rn602 + cd300 jest w tym momencie nr 1 i zastanawiam się nad głośnikami Pylony czy Dali. Chociaż nie ukrywam że w głowie siedzi mi jeszcze zestaw Denon. 

Edytowano przez Pinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...