Skocz do zawartości

Stereo do 6000 zł [Spotify, Netflix]


spamkuba

Recommended Posts

Dnia 20.09.2019 o 14:22, Kubakk napisał:

Nie dałbym więcej jak 2999zł a i to uważam za przesadę za sprzęt zbliżony do ampli KD ;) 

A kto mówił że on jest zbliżony? Podobno imponuje waga i wielkoscia. Jeszcze go nie mieliśmy. Ale wstępne informacje wskazują na znacznie lepszy sprzęt. 

Biorąc pod uwagę funkcję?

Czy nad 368 że złączami HDMI , bo ma taką możliwość to też sprzęt zbliżony do kina domowego?

Dnia 20.09.2019 o 14:48, lysyrafal napisał:

Dokladnie tak za duzo wszystkiego w jednym klocku.

Dokładnie was rozumiem. Ale to klienci nakładają takie wymogi. Panowie ja też ubolewam ale rynek idzie w tą stronę i na razie nikt tego nie zmieni.

Nie no proszę nie porównujmy lamp 10wdo mini wieży 10w. Ilość pracujących amperów jest w lampie kilku krotnie większa. 

Moim zdaniem opcja Yamaha 602 z oberon 7 albo denon z bronze 6 powinieneś po prostu odsłuchać. Tak to będziemy tu dywagować jeszcze kilka stron. Jak mówię możesz sprzęt wsiąść na odsłuchu domowy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pinio napisał:

Myślałem o CD DENON DCD-520AE + DENON PMA-520AE + Odtwarzacz sieciowy DENON DNP800NE i np. DALI ZENSOR 7. Aktualnie mogę to dostać za 6406 PLN. A więc w budżecie. Co myślicie o takim zestawieniu?

Bardzo słabe zestawienie. Wyjątkowo słabe.

Po pierwsze dali absolutnie nie pasuje do Denona. Po drugie najsłabszy model 520 ma bardzo rozluźniony bas. Podłączając go do zensora będą ciepłe kluchy z brakiem przestrzeni. Do tego odtwarzacz sieciowy który jest ponad resztę elektroniki. To nie tędy droga. W podobnym budżecie dostaniesz 

Zensor 7 + Yamaha rn803 + cds300 a zagra 2 klasy lepiej. 

Albo denon 720+dcd520+dnp800 ale z monitor audio bronze 6. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Panowie,

Po godzinach namysłu postanowiłem i kupiłem. Oczywiście budżet przekroczyłem. Dużo, niedużo, dokładnie 2000. Niestety złamałem się i wpadłem w pułapkę dodawania i kombinowania :)

Yamaha 803+cd s300+ i tu zaskoczenie... Polk RTiA7. Ampli świetny, funkcje sieciowe bardzo rozbudowane, wygląd naprawdę klasyczny i elegancki. Jeżeli chodzi o kolumny to zmiażdżył mnie ich wygląd i jakość wykonania. Piękne to mało powiedziane. Aktualnie je wygrzewam, ale grają bardzo naturalnie. Na początku myślałem nawet, że chyba bas za słaby i dodałem nawet basów na amplitunerze :). Po kilku dniach stwierdziłem, że jest ok. Zależy czego słucham. I tu chyba mam taki mój wniosek. W sklepach zawsze ten bas jest mocniej eksponowany i robi wrażenie, ale jest to moim zdaniem na pokaz, kosztem środka i góry. Niestety na większości laików to działa. A bas nie zawsze musi być mocny. Jak ktoś lubi stukające szklanki w kredensach to musi wyposażyć się w suba. Ważne, że bas jest szybki, dynamiczny i czysty. Ogólnie w Polkach góry, doły, średnie tony wydają mi się czytelne i nieprzesadzone. Jak zrobię "delikatnie" głośniej to nic nie trzeszczy, nie pierdzi... Oprócz tego, że jest głośniej proporcje dźwięków są te same. Kolumny się nie męczą grają ładnie, czysto, wydaje się wręcz, że chcą mi powiedzieć "chłopie my ty się nudzimy, przekręć to pokrętło w prawo a zobaczysz na co nas stać" :). Jestem laikiem i muszę wam powiedzieć, że jestem zadowolony a to chyba najważniejsze. Zrobię jeszcze eksperyment i podłączę druga parę kabli, ponieważ kolumny mają opcję bi-wiring. Zrobię to później, ponieważ napaliłem się na gramofon i zrobię to za jednym razem. Teraz muszę przekonać żonkę, że to dopiero początek, mam nadzieję, długiej i przyjemnej przygody z "dźwiękiem" :) A może podpowiecie coś w temacie gramofonu. Tak jak mówiłem, dopiero zaczynam odkrywać zabawę ze stereo. Dziękuję i pozdrawiam

Nie bójmy się eksperymentować ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 23.09.2019 o 07:27, maciek72 napisał:

To szwagier powinien oddać Marantz do serwisu.  Albo , tak wciśnięty między klimoty , że nie ma wentylacji .

Przecież,  to jest cyfrowy wzmacniacz . Może ma głośniki 4 Ohm ? 

Aż wstyd to pisać, ale chodziło o kable. Miał cieniutkie jak włos. Wymienił i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...