Skocz do zawartości

Yamaha R-N602-Gapless Playback


Johan

Recommended Posts

Hejka

Od 3 lat jestem szczęśliwy posiadaczem amplitunera R-N602 Yamahy. Przez cały czas eksploatacji nie zwróciłem uwagi na jeden zasadniczy problem, a mianowicie stan ( powinno to być zniwelowane przez Gapless Playbeck), w którym każdy plik niezależnie od źródła, tj. CD, USB czy Deezer, Tidal w standardzie koncertowym czytany jest jako oddzielny czyli po każdym utworze następuj przerwa. Myślałem, ze to usterka serwisów streamingujących, ale dziś po raz pierwszy od lat 3 włączyłem sobie cd. I co się okazuje ?-to samo.

Jedynym serwisem jaki działa prawidłowo jest  jak się okazuje Spotify. No, ale Spotify w odróżnieniu od konkurencji nie ma HiFi więc lipa. Przeglądnąłem wczoraj instrukcję obsługi i nigdzie nie zauważyłem żadnej wzmianki n/t Gapless. w związku z powyższym mam pytanie czy jestem odosobnionym przypadkiem( w końcu 3 lata temu kupiłem wzmacniacz, który był niejako prototypem) czy też ktoś ma podobny do mnie problem. Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Od 3 lat jestem szczęśliwy posiadaczem amplitunera R-N602 Yamahy. Przez cały czas eksploatacji nie zwróciłem uwagi na jeden zasadniczy problem, a mianowicie stan ( powinno to być zniwelowane przez Gapless Playbeck), w którym każdy plik niezależnie od źródła, tj. CD, USB czy Deezer, Tidal w standardzie koncertowym czytany jest jako oddzielny czyli po każdym utworze następuj przerwa. Myślałem, ze to usterka serwisów streamingujących, ale dziś po raz pierwszy od lat 3 włączyłem sobie cd. I co się okazuje ?-to samo.

Jedynym serwisem jaki działa prawidłowo jest  jak się okazuje Spotify. No, ale Spotify w odróżnieniu od konkurencji nie ma HiFi więc lipa. Przeglądnąłem wczoraj instrukcję obsługi i nigdzie nie zauważyłem żadnej wzmianki n/t Gapless. w związku z powyższym mam pytanie czy jestem odosobnionym przypadkiem( w końcu 3 lata temu kupiłem wzmacniacz, który był niejako prototypem) czy też ktoś ma podobny do mnie problem. Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję

Nie rozumiem o co chodzi z CD. Nie było gapless po analogu? Nawet jeśli po cyfrze to byłaby raczej wada odtwarzacza, bo gapless to funkcja transportu. Z tego co widzę to w sieci jest trochę wątków na temat problemów z gapless w przypadku Tidala w musiccast - więc może coś jest na rzeczy. Deezer - niestety -nie ma gapless w ogóle.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Odtwarzacz CD podłączony jest do amplitunera poprzez kabel coaxial i przez cały okres użytkowania nie sprawdziłem odtwarzania płyt koncertowych . Muszę sprawdzić po analogu czy ten problem występuje również i w tym przypadku. Jeśli chodzi o internet to korzystałem do tej pory z usług Deezera, Tidala i Spotify i Ci ostatni odtwarzają wszystko jak być powinno czyli koncerty jak w oryginale. Powiem szczerze, ze denerwuje mnie to, że nie mogę odsłuchać płyt w całości tylko w kawałkach.  Ciekawa sprawa jak w Spotify rozwiązano ten problem ponieważ co prawda pomimo gorszej jakości( czasami nie do odróżnienia od konkurencji) wszystko tam chodzi jak należy.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 

Posprawdzałem wszystko i z cd doszedłem do porozumienia. Okazało się, ze właczona była funkcja dzielenia plików tyle, że nie nazwano ją gapless tylko na pilocie Space.

Pozostała jeszcze sprawa internetu. Może też się uda? W końcu spece od Yamahy znali dokładne parametry przesyłu plików i powinni wg mnie uwzględnić w parametrach swojego oprogramowania. \

Zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...