Skocz do zawartości

8 000 na aplituner i głośniki


Tacatequti

Recommended Posts

Cytat

za 8 tyś mozesz wybrac co najmniej 5 zestawów lub 50..pytanie jest bardzo ogolnikowe, prosimy o referat skoro taka kasa do wydania



Tak jak napisałem, chcę za tą kwotę kupić tylko amplituner i zestaw głośników do tego. W chwili obecnej nie chcę rozdrabniać kasy na cd i/lub dvd do tego, bo taki zakup planuję w przyszłości (chyba, że będzie jakiś zestaw o dobrych osiągach, w którym to już jest). Na chwilę obecną chcę mieć 2 dobrej jakości rzeczy.

Amplituner chciałbym, aby miał możliwość podpięcia zestawu głośników 7.1 , chociaż na chwilę obecną chcę kupić zestaw głośników 5.1 - nie ma chyba później większego problemu z dokupieniem dwóch kolejnych i podłączeniem ich?

Chciałbym za tą kwotę mieć dobrej jakości zestaw audio (na dobrych kilka lat) zarówno do słuchania muzyki, jak i funkcjonującego jako kino domowe. Możliwość podpięcia pod to kompa będzie dużym plusem, gdyż w nim trzymam większość muzyki (wiem, że np. Yamaha RX-V2700 ma taką możliwość). Jeśli już nie, to przynajmniej możliwość podpięcia pendrive.

Co do firmy i marki, to biorę pod uwagę Yamahe, Denona, Onkyo i Harman Kardon. Chcę coś najlepszego i nie wiem, która z tych firm oferuje najwyższej klasy sprzęt za tą kwotę. Tak sobie założyłem, że na amplituner chciałbym wydać 3000, a resztę na głośniki. Niemniej jednak proporcja ta może ulec zmianie. Cenowo moim wyznacznikiem jest skapiec.pl .

Ogólnie tematyka audio pozostaje dla mnie tajemnicą, stąd też moja prośba do Was, którzy znają się na rzeczy i w tym siedzą. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, plusy i minusy, rozwiązania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiem Ci co ja o tym sądze
Wybrałeś marki..posłużyłeś się testami lub wyglądem, marki są ok ale każda marka chrakteryzuje się czymś innym tak jak Yamaha wygrywa w kinowych wątkach tak często inne np Denon gra po prostu ladniej.. chcoć zależto od modelu konfrontacji z jakimi głośnikami kablami etc..
Harman to amreykański wyczyb czyli gra mocno z wysoką rezerwą prądową i jak każdy wie, w specyfikacji jak harman podac 70W na kanła to już zaczyna się robić pożądnym klockiem po te 70w zachowuje od min do max i nie traci..
Kino - postaw po prostu na 5,1..7,1 jako się nei przyjeło nie wspominajać ze w ogole malo filmów jest wypuszczona w takim formacie..naprawde..
Kompa kablem możesz podłączyć do każdego ampli - tu nie ma żadnego problemu..
Co do tematyki audio skoro początki czeka Ciebie długa droga - pośpiech niewskazany, za to bardzo wskazane żmudne odłuchy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok powiem Ci co ja o tym sądze
Wybrałeś marki..posłużyłeś się testami lub wyglądem, marki są ok ale każda marka chrakteryzuje się czymś innym tak jak Yamaha wygrywa w kinowych wątkach tak często inne np Denon gra po prostu ladniej.. chcoć zależto od modelu konfrontacji z jakimi głośnikami kablami etc..
Harman to amreykański wyczyb czyli gra mocno z wysoką rezerwą prądową i jak każdy wie, w specyfikacji jak harman podac 70W na kanła to już zaczyna się robić pożądnym klockiem po te 70w zachowuje od min do max i nie traci..
Kino - postaw po prostu na 5,1..7,1 jako się nei przyjeło nie wspominajać ze w ogole malo filmów jest wypuszczona w takim formacie..naprawde..
Kompa kablem możesz podłączyć do każdego ampli - tu nie ma żadnego problemu..
Co do tematyki audio skoro początki czeka Ciebie długa droga - pośpiech niewskazany, za to bardzo wskazane żmudne odłuchy



Właśnie wiem i zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też chciałbym mieć jak najbardziej wyważony sprzęt w całości, zarówno amplituner jak i głośniki do niego. Gubię się w całym tym żargonie i nie wiem na dobrą sprawę, na które parametry zwracać uwagę, które są wyznacznikami jakości danego sprzętu i jak dobrać jedno do drugiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ok powiem Ci co ja o tym sądze
Wybrałeś marki..posłużyłeś się testami lub wyglądem, marki są ok ale każda marka chrakteryzuje się czymś innym tak jak Yamaha wygrywa w kinowych wątkach tak często inne np Denon gra po prostu ladniej.. chcoć zależto od modelu konfrontacji z jakimi głośnikami kablami etc..
Harman to amreykański wyczyb czyli gra mocno z wysoką rezerwą prądową i jak każdy wie, w specyfikacji jak harman podac 70W na kanła to już zaczyna się robić pożądnym klockiem po te 70w zachowuje od min do max i nie traci..
Kino - postaw po prostu na 5,1..7,1 jako się nei przyjeło nie wspominajać ze w ogole malo filmów jest wypuszczona w takim formacie..naprawde..
Kompa kablem możesz podłączyć do każdego ampli - tu nie ma żadnego problemu..
Co do tematyki audio skoro początki czeka Ciebie długa droga - pośpiech niewskazany, za to bardzo wskazane żmudne odłuchy



Właśnie wiem i zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też chciałbym mieć jak najbardziej wyważony sprzęt w całości, zarówno amplituner jak i głośniki do niego. Gubię się w całym tym żargonie i nie wiem na dobrą sprawę, na które parametry zwracać uwagę, które są wyznacznikami jakości danego sprzętu i jak dobrać jedno do drugiego.



Znalazłem takie modele, który byście wybrali i dlaczego?
DENON AVR-2809
Onkyo TX-SR875E
Yamaha RX-V2700
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...