Skocz do zawartości

Multiroom - 3 pomieszczenia plus kino domowe


meszek0009

Recommended Posts

Witam wszystkich. Przejrzałem trochę tematów na forum, mam parę koncepcji, ale nie do końca znalazłem to czego szukałem, plus nie do końca wszystko rozumiem, bo jestem raczej laikiem.

W grudniu odbieram mieszkanie i chciałbym w salonie postawić kino domowe oraz nagłośnienie multiroom w łazience, sypialni i ... na balkonie (?). W salonie chciałbym postawić zestaw głośników 5.1, podłączyć to pod amplituner, który umożliwi zbudowanie multiroomu opartego na :

- wersja 1 - 2 sufitowych głośnikach w sypialni, 1 sufitowym głośniku w łazience i 1 głośniku na balkonie.

- wersja 2 - takiej samej liczbie głośników w tych pokojach jw., ale bezprzewodowych.

Zależy mi, żeby w każdym pomieszczeniu można było grać coś innego, żeby można było łatwo odpalać bezprzewodowo muzykę z pozycji telefonu, jakaś dedykowana aplikacja do sterowania tym byłaby atutem. Oprócz tego do amplitunera byłby podpięty rzutnik, najprawdopodobniej Benq TK800 i konsola (jeszcze nie wiem jaka), która byłaby źródłem obrazu. Jeśli chodzi o kino domowe, to główny użytek to filmy i seriale (netflix, hbo go, niedługo Disney+) oraz gry. Muzyka w pozostałych pokojach ma być przed wszystkim tłem, umilaczem, przy jakichś domówkach rozrywką.

Czy jesteście w stanie doradzić jakiś zestaw ? Jaki amplituner wybrać, żeby sprostał tym wymaganiom co do multiroomu, jakie głośniki doradzacie, szczególnie czy znajdę coś sensownego z tych bezprzewodowych? A może da się jakoś to połączyć - w sypialni głośniki sufitowe a w łazience bezprzewodowe? Czy jest coś, na co muszę zwrócić szczególną uwagę robiąc kosztorys z ekipą wykończeniową? Czy da się to tak załatwić, aby przygotowali oni wszystko pod ten sprzęt, a dokupić jego część później? Na całość (amplituner i wszystkie głośniki) chciałbym przeznaczyć do 9 tysięcy. Salon z aneksem 23 metry, sypialnia 10m, łazienka 5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oczywiście zajmujemy się takimi instalacjami i jest to do zrobienia. W tej kwocie najlepiej będzie jeśli wybierzesz sprzęt Yamahy z linii musicast, ewentualnie Onkyo z systemem Sonos. Obecnie te firmy współpracują ze sobą właśnie w Multiroomie.

I teraz tak. Kwota nie jest duża. Podstawowy sensowny model amplitunera to albo Yamaha 685 albo Onkyo 696. Co do setu w głównym pokoju to tu wybór jest spory. Zapraszam Cie na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu.

Sety:

Heco Aurora 700 5.1

Melodika BL40MK III 5.0 plus sub Heco

Magnat Shadow 207/209 set 5.1

To jedynie przykłady. Co do głośników dodatkowych. Tu sprawa jest prosta. Jeśli będą to głośniki kablowe to ich cena jest znacznie niższa. Nawet w okolicy 200zł. Ale przy tych amplitunerach masz możliwość zastosowania tylko/aż dwóch takich (grają to samo – stereo). Głośniki bezprzewodowe to wydatek raczej od tysiąca w górę. Ich możesz mieć dowolnie dużo. Więc tu wybór zależy od ceny. Co do kabli to należy ustalić gdzie ma stać amplituner i tam zostawić 50-80 cm luzu na każdy kabel. Każdy kabel głośnikowy ma być puszczany w peszlu! Aby można go było wymienić. NA zgięciach nie tniemy kabli! Bo to też widziałem. Kabel trzeba sprawdzić – przedzwonić przed finalnym tynkowaniem malowaniem itp.  Jeśli sub ma stać w innym miejscu to puść także kabel do niego w ścianie. Ale kabel do suba – jeden kawałek nie głośnikowy i jeszcze nie daj boże nie zarobiony.

Pytania? Pisz, dzwoń, służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał przedmówca. Ja dorzuciłbym jeszcze do stawki amplitunery Denon np. AVR-S750H. Praktycznie amplitunery Denon wszystkie mają już system HEOS czyli pełnoprawny multiroom. W ramach jednej aplikacji na telefonie czy tablecie możemy zarządzać niezależnie różnymi strefami. Jedna z nich może być pasywna i obsługiwać do dwóch głośników. Reszta wymaga zasilania - albo zewnętrznego wzmacniacza strefowego jak Denon Heos Amp i wtedy można podłączyć dowolne kolumny/głośniki a samo urządzenie ukryć tam gdzie będą wyprowadzone przewody z instalacji lu zastosować głośniki aktywne z serii HEOS. Co do kolumn do salonu, tutaj przydałby się odsłuch gdyż wybór jest spory. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...