Skocz do zawartości

jaki ampli? kino domowe 5.1 + rzutnik + tv


Dorota Orzechowska

Recommended Posts

Cześć, kompletuje sobie właśnie kino domowe i liczę na poradę. Pokój jest nieduży, ok. 18m2; nie mam ten szans na wstawienie większych kolumn więc od razu interesowały mnie tylko małe głośniki (będą podwieszone na ścianie). Przeglądając głównie to forum, zdecydowałam się na Tannoy TFX 5.1 i teraz muszę zdecydować się na amplituner. Z tego to czytałam, przy takich głośnikach żadne cudo techniki nie jest mi potrzebne i nie ukrywam budżet też nie jest największy. Pytanie czy biorąc pod uwagę, że chcę pod ten ampli podłączyć rzutnik (Epson EH-TW6700) i telewizor (aktualnie Sony kdl-55w755c i raczej przez dłuższy czas się nie zmieni), to powinnam jednak w ten sprzęt włożyć więcej? Przeznaczenie: w 99% do oglądania Netlfixa i innych streamingów. Będę wdzięczna za wszystkie rady lub ew modele, które polecacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Doroto z tego typu kolumienek efekt w kinie będzie bardzo przeciętny a jeśli będzie chciała Pani jeszcze posłuchać muzyki to niestety może się Pani zawieść. Wcale nie musi Pani inwestować strasznie wielkich pieniędzy na kolumny, które zapewnią dobrą jakość w kinie jak i w muzyce stereo wystarczy zestaw złożony z monitorów np. Indiana Line Nota 260X + 240X + 740X w połączeniu z amplitunerem Yamaha RX-V485, albo Monitor Audio Monitor 100 + 50 + C150 + Marantz NR1609. Do tych zestawów wystarczy dokupić jakiś niewielki, przyzwoitej jakości subwoofer np. Klipsch R-100SW czy Focal Sib Cub3 i będzie Pani mieć zestaw, z którego będzie Pani bardziej zadowolona. Podane zestawy kupi Pani u nas w atrakcyjnych cenach za gotówkę i na raty - zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - niestety te amplitunery się nie sprawdzą, musi być 2x HDMI wyjście. Głośniki też niestety za duże, nie mam możliwości zamontowania takich kolumn. Czy jest coś z małych głośników, co wyróżnia się jakością? Głośniki mogę dokupić w późniejszym terminie, może warto dozbierać - ale nadal muszą być małe, więc pytanie czy jest sens? Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tannoye wypadają na prawdę dobrze. Ich dźwięk jest bardzo naturalny a i sub dodaje im energii i ubasawia system.

Jeśli chcesz podłączyć TV + projektor to musi mieć 2x HDMI out a więc

Denon x2600, Onkyo 696, Yamaha 685. I one w 100% wykorzystają potencjał kolumn.

Zapraszam po wyceny i służę pomocą.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...