Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D / Denon DRA-800H / Onkyo TX-8270 - Porównanie!


S4Home

Recommended Posts

Dnia 19.09.2019 o 09:10, S4Home napisał:

Nie ma go jeszcze na rynku.

Teraz jeszcze zmiana dystrybutora, no czekamy.

a już macie jakąś konkretną datę kiedy 8390  otrzymacie - przynajmniej do testów . ile czasu wam zajmie porównanie do 803 / 8270 ? ;) ...zmiana na dsv - jak sądzicie to na lepiej czy gorzej dla nas w Polsce , rozumiem ze serwis onkyo tez przejmą?  

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serwis podlega dystrybucji więc przechodzi razem z całym pakietem promowania, magazynowania i tak dalej. 

Wcześniej było powiedziane październik, ale gdzieś już wyczytałem , zaznaczam nie w Polsce , że listopad. Myślę że pierwszych egzemplarzy można się spodziewać już do miesiąca czasu. Zapewne jak to jest ostatnim czasy, nasz rynek nie zostanie zalany niewyobrażalną ilością. 

Ile czasu na test? Rzetelny? Wygrzewanie ampli 2 ,3 dni. Bo gra wtedy u nas cały dzień więc wystarczy. 

Odsłuch na kilku kolumnach i opinia niezależna 3 osób to kolejne 2 dni. 

Ja generalnie mam już swój typ i pewne domysły czego się spodziewać po tym urządzeniu. Zobaczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,  a jak w tym zestawieniu umiejscowić Marantz NR1200 ? Niby bliźniacza konstrukcja do Denona Ale chyba nie wszystko tak samo upakowane ? 

Mamy więc amplituner stereo z gniazdem hdmi ( obsługujące wszystkie najnowsze standardy, w tym HDCP 2.3, rozdzielczość 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, HLG, High Dynamic Range (HDR10), wideo 21:9, 3D oraz BT.2020. Ponadto, funkcja ARC) , wyjściem na suba ...

Czy w połączeniu z legendarną na tym forum wysoką muzykalnością Marantza nie uzyskujemy lepszego amplitunera dla tych którzy chcą go podłączyć do TV niż Yamaha 803 ?

Czy jednak żadna muzykalność nie przebije mocy wzmaka, który w 803d drzemie ?

Edytowano przez fiedek14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to bliźniacze konstrukcja z denonem. Jedyne co mają bliźniacze to podobna aplikacja sterująca i to że oba są wzorowane/ zrobione ( to jeszcze podlega weryfikacji) na swoich kinowych braciach.

Podobnie jak slim w amplitunerach kinowych tak i tutaj widzę klienta który po prostu musi mieć takie urządzenie. Niskie czy to że względu na półkę czy też na warunki akceptacji żony 🤣

Z tą legenda o marantza to bym nie przesadzał. Faktycznie ich amplitunery AV grają dość dobrze w stereo ale kosztem przestrzeni i swobody w kinie. Biorąc pod uwagę że kupuje się amplituner kinowy to nie wiem czy to jednak miano legendy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie chodzi tu o klienta który decyduje się na jeden klocek, ale będzie z niego słuchał i muzyki I filmu/ tv . Stąd zdaje mi się że jest to konkurencja dla Onkyo8270 czy Denona. 

jeżeli mówisz, że nie są to bliźniacze produkty to tylko dobrze dla rynku I klienta celującego w ampli stereo do tv i muzyki... To czekam aż ktoś to odsłucha i porówna do konkurencji z tego postu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda dobrze mieć wybór. Ale jak mówię tutaj raczej klient z naciskiem na slim go wybierze. Amplitunery stereo Denona i Onkyo już grają pod stereo. To nie typowe kinowki AV. Więc brzmienie marantza jest tej samej klasy , różniące się zapewne ale nie odstające w jedną czy drugą stronę. A spodziewam się że pod kątem dynamiki tu slim może dać swoje znaki. 

Nie miałem go to jedynie moje przypuszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Dnia ‎18‎.‎09‎.‎2019 o 11:44, Kubakk napisał:

A jak nowe onkyo 8390 się sprawuje ? Przebije yamahę 803 ?

dołączam się z tymsamym pytaniem, jak się okazuje po odsłuchach czy nowe onkyo przebija  rn803?

no i czy nowe onkyo 8390  lepsze od onkyo 8270?

za szybki odzew  dzięki bo popchnąłem swoje  onkyo 8270  i stoję przed wyborem, posiadam kolumny dynavoice df8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...