Skocz do zawartości

Mój pierwszy zestaw 2.0 z amplitunerem do 1200 zł


Michał Żurawski

Recommended Posts

Witam, nazywam się Michał.

To mój pierwszy post tutaj po szczątkowym zapoznaniu się z podstaw techniki audio z innych forów i tego. Chcę złożyć swój pierwszy zestaw 2.0 pod tv/ps4 czy bezpośrednie podłączenie smartphona pod amplituner i strumieniowanie muzyki. Domyślam się, że w tej kwocie powiecie że nic się fajnego nie złoży ale audiofilem jeszcze nie jestem, a chcę poprawić jakość nagłośnienia pochodzącego z tv. Pokój około 3x5m w bloku. Kolumny podłogowe. Zależy mi więc głównie na jakości dźwięku, mniej na mocarnym bassie czy max glośności. Przeszukalem kilka stron aukcyjnych i wybrałem po kilka amplitunerów i kolumn. Chciałbym aby siedzący w tym temacie wskazali mi najbardziej optymalny zestaw lub podali coś co wg nich było by lepsze. A to moje znaleziska:

Marantz Pm63

Denon DRA 425

Denon AVR 1909

Onkyo TX-SV535

Onkyo A-8170

Yamaha HTR 3063

Yamaha RX-V 373

I kolumny:

Magnat Victory 80

Philips FB815

Yamaha NS-50F

MB QUART 800

Jamo Studio 160

Altus 110.

Z góry dziękuję za samą chęć przeczytania, porównania i pomocy w wyborze. 

Edytowano przez Michał Żurawski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym amplitunera AV gdyż potrzebujesz wyłącznie dwóch kanałów. Z drugiej strony potrzebujesz podłączyć TV i konsolę, więc tutaj mógłby wystarczyć wzmacniacz stereo z dwoma optykami.  Ale znowu taki będzie kosztował więcej niż ampli do kina. Ominąłbym szerokim krokiem Altusy 110. Gorzej już być nie może...Jamo i Yamahy zagrają dużo lepiej.

Konkluzja: Yamaha RXV 373+NSF50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżki orzech. Niskie amplitunery kinowe w ogóle nie nadają się do stereo. A do tego pożerają cenę.

Więc weź wzmacniacz dokup DACa za 120 zł nawet fioo i wtedy możemy rozmawiać.

3x5 to może nawet z dobrymi monitorami? Denon PMA 560 + Magnat Quantum 673?

A jeśli podłogowe to szukaj starszych Quantumów serii 505 na przykład. Ewentualnie Tannoy F3, Klipsch F1. Dołozysz do 1500 i już coś znajdziesz lepszego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 18:47, Miras23 napisał:

Nie brałbym amplitunera AV gdyż potrzebujesz wyłącznie dwóch kanałów. Z drugiej strony potrzebujesz podłączyć TV i konsolę, więc tutaj mógłby wystarczyć wzmacniacz stereo z dwoma optykami.  Ale znowu taki będzie kosztował więcej niż ampli do kina. Ominąłbym szerokim krokiem Altusy 110. Gorzej już być nie może...Jamo i Yamahy zagrają dużo lepiej.

Konkluzja: Yamaha RXV 373+NSF50.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. To też moi liderzy. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 19:20, S4Home napisał:

Cieżki orzech. Niskie amplitunery kinowe w ogóle nie nadają się do stereo. A do tego pożerają cenę.

Więc weź wzmacniacz dokup DACa za 120 zł nawet fioo i wtedy możemy rozmawiać.

3x5 to może nawet z dobrymi monitorami? Denon PMA 560 + Magnat Quantum 673?

A jeśli podłogowe to szukaj starszych Quantumów serii 505 na przykład. Ewentualnie Tannoy F3, Klipsch F1. Dołozysz do 1500 i już coś znajdziesz lepszego.

Pozdrawiam

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbym prosić na priv? Proszę o jakiś sygnał na 539960025. Z góry dziękuję za kontakt. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...