Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

z racji, że jestem kompletnym laikiem w tych tematach oraz nie jestem jakimś audiofilem czy coś to proszę was o pomoc w doborze zestawu kina domowego do mojego salonu (ok. 20 mkw) pod telewizor LG OLED65C8. Rozkład pomieszczenia na bazie prostokątu. TV vis-a-vis sofy (na dłuższych ścianach).

 

Chciałbym coś typu 5.0 - 5.1 głównie do filmów 4K oraz netflix, youtube.

Ile chciałbym wydać? - 3 - 4 tysiące maksymalnie.

Prośba aby przy sugerowaniu sprzętu, podać też gdzie mogę takie coś kupić w najrozsądniejszej cenie :)

Z góry dzięki za wszystkie rady i propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, sugerowałbym Ci zestaw w konfiguracji 5.1. W kinie domowym subwoofer jest niezbędny. Oczywiście jeśli chcesz dobrej klasy system, w zadanym budżecie możemy złożyć na początek konfigurację 5.0, a w przyszłości dokupisz subwoofer.

Spójrz na zestaw Yamaha RX-V485 z kolumnami Polk Audio T531. To nowoczesny amplituner, który w systemie kina domowego sprawdzi się świetnie. Kolumny to mocne, dynamicznie grające konstrukcje. Do powyższego zestawu możesz od razu lub w przyszłości dokupić dobry subwoofer, proponuję Klipsch R-100SW

Jeśli natomiast chcesz pozostać na początek przy konfiguracji 5.0, spójrz na zestaw Onkyo TX-NR686 z Polk Audio T531 lub Yamaha RX-V485 z Indiana Line Nota 550X w konfiguracji 5.0. Dobrą opcją będzie także system kolumn Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przepraszam że powiem coś ostrzej ale taki już jestem. Wydałeś na telewizor 8k a na audio chcesz wydać 3.

Lata temu przeprowadzono test na grupie pełnej sali kinowej. Puszczono im film bez dźwięku a później ten sam bez obrazu z pełnym nagłośnieniem.

Pytano: Który film wywarł na Tobie lepsze wrażenie?

Już nie pamiętam czy 65 czy 70% osób odpowiedziało że ten z dźwiękiem.

Oczywiscie możesz wybrac system podstawowy

Yamaha 483 + Taga 606V3 / Quadral 6500 LE + Magnat 302A i już będzie znacznie lepiej od pyrkaczy w TV.

Ale wydasz 8k i poczujesz co to kino domowe.

Oczywiscie decyzja należy do Ciebie. Nie moim interesem jest Cie nakręcać bo ja akurat tak nie działam. :P Chciałem przytoczyć po prostu pewną zależność. A wiem i p osobie i po moich znajomych z którymi rozmawiam otwarcie o audio że idąc w obraz warto iść w dźwięk.

Pozostaję do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię sprostowanie - za TV dałem zdecydowanie mniej niż napisałeś, choć potwierdzam, że obecna cena tego modelu w każdym sklepie nadal jest znacząco powyżej 8k.

W kwestii audio jeszcze nic konkretnego nie wybrałem i się bardzo poważnie nad tym zastanawiam, aby wydać na to załóżmy do 5k oraz poluję na ciekawe promocje itp. itd.. To wynika z faktu, iż czytam sobie tutaj posty, różne opinie, testy recenzje itp oraz zważywszy, że jak kupię sprzęt to najbliższe 5 lat spędzie ze mną to warto pójść w coś lepszego. Obecnie w rozważaniu mam magnat shadow set + yamahe 485.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przytoczyłem pewna zależność. 

Wiem , jestem sklepem, mogłeś to tak odebrać. Ale moim zadaniem nie jest nakręcać cię na coś droższego żeby więcej zarobić. I tak kupisz gdzie będziesz chciał. 

Yamaha 485 plus shadow 207 to już lepszy pomysl. Kolumny o lepszej dynamice i dźwięku. Ale oczywiście nadal mówimy o secie kompletnym 5.1 prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...