Skocz do zawartości

Focal dome 5.1 dobór ampliyunera


Dzwiekoszczelny

Recommended Posts

Witam. 

Moje pytanie dotyczy doboru amplitunera do kolumn Focal dome 5.1 spotkałem się z opinią że dobrze zgrywaja się one z Onkyo. Czy nr 686 lub 696 będzie opcja wystarczająca czy inwestycja w coś drozszego czyli seria RZ wydobedzie z nich dużo więcej. To dość małe kolumnieki stąd moje wątpliwości czy jest konieczność zagłębić się w elektroniczne niuanse. Czy może jakieś inne amplituner jeszcze wchodziłyby w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór marki Onkyo jest w tym przypadku jak najbardziej optymalny. Jeśli budżet pozwoli, to warto zainwestować w najnowszy model, który po prostu dłużej będzie aktualizowany i dłużej Ci posłuży. Tak więc moim zdaniem optymalny jest TX-NR696. Seria RZ jest oczywiście lepsza, ale przy tych kolumnach różnica będzie minimalna, nie ma sensu inwestować.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kabli do tego systemu, jak je dobrac. Z uwagi na dość małe terminale chyba wejdzie przekrój 1.5mm, z tym że do tylnych głośników potrzebne będzie ok 6.5-7m na strone. Czytają odległość wymagałaby czegoś grubszego? Czy kable z dodatkowym "corem" np. Melodika mdc2150 wnoszą coś do grania czy zwykły OFC jest ok? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolega i z branży.

Model 696 spokojnie przy tych kolumnach wystarczy.

Kabel 2150 to dobry kabel od Melodiki. Żyła bascore jest Ci tutaj totalnie nie potrzebna, ale kabel ma dobra osłonkę , izolację i jest trwały. Jeśli potrzebował byś coś cieńszego to da się załatwić.

Pisz do nas o ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...