Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 jakie? A może dobre stero?


Haki

Recommended Posts

Witam.

Jestem laikiem w kwestii audio i kina domowego (muzyki słucham od 40 lat ale nigdy nie robiłem to profesjonalnie stąd ten laik). Nie chciałbym tworzyć nowych tematów bo ten w zasadzie jak mój tzn. chciałbym zakupić kino domowe (myślałem nad stereo ale nie wiem czy nie lepiej zestaw 5.1) oglądam przede wszystkim filmy ale i czasami słucham muzyki pop, rock rzadziej muzyki elektronicznej. Pokój 6x7m, Budżet na zestaw wraz z amplitunerem lub wzmacniaczem plus głośniki od 4 do 6 tys. 

Troszkę już zacząłem się rozglądać po forach za opiniami czytając innych opinie czy recenzje zestawów głośników, amplitunerów cz samych kolumn podłogowych, ale mnogość i rozbieżność w opiniach sprawia że trudno wybrać. Myślałem o odsłuchu  ale najbliżej to 50 km do jednego sklepu i nie ma tam wszystkich tych co chciałem porównać więc mam problem i stwierdziłem że najlepiej będzie zapytać tutaj.

Nie pytajcie fachowymi nazwami mnie np. o naturalności brzmienia czy dynamice oraz przejrzystości bo się na tym nie znam.

Wiem jedną zasadę biedy nie może kupić dziadostwa dlatego też bardzo się bije z myślami pomiędzy 5.1 a 2.0 ale wówczas dobre głośniki podłogowe.

Jeżeli mówimy o kinie dobre opinie słyszałem o Pylon Audio Pearl 27 plus reszta głośników z serii Pearl. Do tego wzmacniacz Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V485, ale nie wiem czy to dobry tok rozumowania. Czy na przednie np. Sapphire'y 31 bo wiem że ma większe głośniki niskotonowe więc lepszy bas według recenzji posiada.

Albo zestaw 2.0 myślałem o JBL Studio 290 plus jakiś dobry wzmacniacz ale nie wiem jaki lub głośniki HECO MUSIC STYLE 1000 lub Heco Aurora 1000.

Jak macie jakieś inne pomysły podpowiedzcie bo mam mętlik w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że przy takim budżecie znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby stereo jednak to ty powinieneś zadecydować z czego będziesz częściej korzystał. Jeśli na to pytanie odpowiedź wskazuje znacząco na muzykę bądź kino to w tym kierunku zainwestuj fundusze. Swoją wypowiedź zacząłem od pewnej sugestii, ponieważ kupując stereo z kolumnami inwestujesz w przyzwoite trzy elementy, a w kinie przy tej samej kwocie co najmniej w sześć elementów co nie będzie odkrywcze odbije się również na jakości. Wracając do sedna czyli propozycji oczywiście pewnie na forum pojawi się ich sporo oto kilka zestawów od nas. Zacznę od kina i tak na początek Onkyo TX-NR686 + Magnat Shadow 209 + 203 + Center 213  i druga propozycja Denon AVR-S750H + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30. Oczywiście w kinie warto do zestawów dokupić subwoofer, który w tej dziedzinie powinien się pojawić. W stereo zaproponowałbym, któryś ze wzmacniaczy np. Nad C356 czy Audiolab 6000A do których podłączyłbym wspomnianą przez Ciebie markę Pylon, ale z modelu Sapphire 25, która jak dla mnie brzmi lepiej. Jako alternatywę proponuję Heco Aurora 700, mógłby być również model 1000 jednak tu wyszlibyśmy z założonego budżetu. Na rynku jest jeszcze jeden rozdział czyli amplitunery stereo, które starają się godzić wszechstronność z brzmieniem jednak w tym wypadku odczujemy różnice w stosunku do wzmacniaczy. Jeśli miałbym i z tego działu podać kilka propozycji to na pewno byłaby to Yamaha RN803D ewentualnie  Denon DRA-800H  czy Onkyo TX-8270. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Temat jest prosty.

Poczytaj to:

 

Jesteś właśnie w grupie cenowej o której psiałem.

Zasadnicze pytanie jest takie. Jak odbierasz stereo z zestawu kinowego? I nikt! Powtarzam NIKT! nie może Ci narzucić że dobrze czy źle. Musisz to sprawdzić sam.

Bo to że kino odbierzesz lepiej na systemie kinowym niż stereo jest już sprawą raczej oczywistą. U Ciebie przeważa jednak muzyka. Więc nie pozostaje mi nić innego jak zaprosić Cie do nas lub pożyczyć sprzęt abyś sam mógł się przekonać. Wtedy mogę doradzać konkretne klocki.

Pozdrawiam i służę pomocą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

U Ciebie przeważa jednak muzyka.

Czytając opis,to nie do końca.

9 godzin temu, Haki napisał:

myślałem nad stereo ale nie wiem czy nie lepiej zestaw 5.1) oglądam przede wszystkim filmy ale i czasami słucham muzyki

 

Nasuwa się pytanie,jak słuchasz muzyki?,czy jest to tzw.granie w tle przy jakiś tam pracach,czy jednak lubisz usiąść, włączyć ulubione kawałki i delektować się muzyką. Jeżeli jednak przeważają filmy to możesz pomyśleć nad amplitunerem z wyjściem pre-out na wzmacniacz stereo,zostawisz sobie furtkę na przyszłość jak coś w tym temacie by się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maverick2005 napisał:

Czytając opis,to nie do końca.

 

Nasuwa się pytanie,jak słuchasz muzyki?,czy jest to tzw.granie w tle przy jakiś tam pracach,czy jednak lubisz usiąść, włączyć ulubione kawałki i delektować się muzyką. Jeżeli jednak przeważają filmy to możesz pomyśleć nad amplitunerem z wyjściem pre-out na wzmacniacz stereo,zostawisz sobie furtkę na przyszłość jak coś w tym temacie by się zmieniło.

Dobry wieczór.

Kolega Maverik2005 podał ciekawą alternatywę. Fakt u mnie częściej jednak filmy muzyka jak piszecie w tle, chodź powiem szczerze że czasem (rzadko bo rzadko) lubię sobie włączyć U2 czy Depeche Mode celem wyciszenia się i odpoczęcia od tego życiowego pędu - praca-dom-praca itd.

Mam w taki razie pytanie czy te rozwiązanie z amplitunerem z wyjściem pre-out umożliwi mi np przełączanie się między muzyką a filmami w zależności od potrzeb?

Drugie dodatkowe pytanie kolega Q21 podał przykładowe zestawy "Onkyo TX-NR686 + Magnat Shadow 209 + 203 + Center 213  i druga propozycja Denon AVR-S750H + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30". Czy koledzy Maverik2005 i S4Home mają jakieś propozycje w zadanym przedziale cenowym tj. 4-6 tys.? Jeśli tak to  jakie i jakie różnice między proponowanymi przez kolegę Q21 występują? Oraz jeszcze jedna rzecz aby ewentualnie amplituner miał to wyjście pre-out jeśli jest możliwość przełączania się między ampli a wzmacniaczem.

Pytam o propozycje gdyż sam się nie znam a marketingowy opis producenta który mogę przeczytać na stronie internetowej może być piękny zestawu za 1500 zł.Dlatego chciałbym przedział cenowy był podobny bo wówczas więcej można powiedzieć o plusach konkretnego zestawu w tym samym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolumny proponowane przez Q21, warte rozważenia i posłuchania w tym przedziale cenowym,ale moim zdaniem Heco Aurory 700 są lepszą propozycją niż Magnaty 209,co do amplitunera jeżeli mówimy o pre-out na wzmacniacz to podane modele Onkyo 686 czy Denon AVR s750h tego nie mają,tu spójrz na Onkyo 696,Yamaha 685 lub Denon 3500,tylko wiadome jest że cena wyższa.

Pamiętaj tylko że podane propozycje,to 5.0 czyli bez subwoofera i tu dochodzi kolejny koszt, jeżeli chcesz stworzyć system kina domowego 5.1,ale moim zdaniem lepiej kupić na początku lepsze kolumny,a ewentualnie subwoofer dołożyć później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, maverick2005 napisał:

Jeżeli chodzi o kolumny proponowane przez Q21, warte rozważenia i posłuchania w tym przedziale cenowym,ale moim zdaniem Heco Aurory 700 są lepszą propozycją niż Magnaty 209,co do amplitunera jeżeli mówimy o pre-out na wzmacniacz to podane modele Onkyo 686 czy Denon AVR s750h tego nie mają,tu spójrz na Onkyo 696,Yamaha 685 lub Denon 3500,tylko wiadome jest że cena wyższa.

Pamiętaj tylko że podane propozycje,to 5.0 czyli bez subwoofera i tu dochodzi kolejny koszt, jeżeli chcesz stworzyć system kina domowego 5.1,ale moim zdaniem lepiej kupić na początku lepsze kolumny,a ewentualnie subwoofer dołożyć później.

Maverik2005 chodzi o tego typu wyjście preout i podłącza się do niego wzmacniacz?(W wejście front L-R?).

Jeśli pisałeś o tych trzech ampli to cenowo najlepiej chyba Yamaha MusicCast RX-V685 -2,5 tys., Denon powyżej 3 tys., Onkyo około 2,8 chyba że lepiej dołożyć do któregoś?.

Przy tych Heco aurora 700 każdy z tych amplitunerów będzie z nimi dobrze współpracował?

I jeszcze jedno jaki wzmacniacz do tego wyjścia preout?

9313088_3p.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Raz jeszcze dziękuję za pomocne informacje, spostrzeżenia oraz doradztwo, ale mam jeszcze jedno pytanie jaki w takim razei wzmacniacz do tego amplitunera był by dobry dla muzyki który miał by być podłączony pod wyjście preout? Rozumiem że mowa o wzmacniaczu stereo tylko co by było dobre dla głośników heco Aurora 700 które tutak zostały polecone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Haki napisał:

ale mam jeszcze jedno pytanie jaki w takim razei wzmacniacz do tego amplitunera był by dobry dla muzyki który miał by być podłączony pod wyjście preout?

Tu na obecną chwilę ciężko jest coś doradzić w ciemno.W pierwszej kolejności powinieneś posłuchać któryś z tych amplitunerów w kinie i muzyce,bo może się okazać że sam ampl. Ci wystarczy, dlatego tak bardzo ważny jest odsłuch,to co podoba się mi,nie musi Tobie, dlatego na to pytanie ciężko odrazu podać odpowiedź, ewentualnie tu na forum masz możliwość wypożyczenia od Q21, s4home sprzętu do domu, warto byś posłuchał jakiś sprzęt,bo łatwiej będzie Ci określić co się podoba,a co nie,uwierz mi ,ale w audio wtopić 6-7 tys. to nie problem, dlatego warto poświęcić trochę czasu na testy.Jeszcze jedno pytanie, jakiej muzyki słuchasz?

Pamiętaj,samymi opiniami z internetu się nie kieruj wybierając sprzęt,to nie obraz,czy lodówka,itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Raz jeszcze dziękuję za pomocne informacje. Dużo się dowiedziałem i zacząłem dużo myśleć i zastanawiam się co sądzicie abym zrobił coś pośrodku aby nie wygórować ceny a być w miarę usatysfakcjonowany i dlatego pomyślałem o dobrym froncie a dokładnie Klipsch Reference Premiere RP-280F (lub Dali Zensor 7 niei wiem które lepsze ale Dali tańsze o 500 zł na sztuce) plus do tego Onkyo TX-8270 by móc podłączyć TV. Nie wiem czy to był by dobry kompromis pomiędzy stereo a multimediami i dobrymi frontami do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sprzęt, który będzie grał przyzwoicie w stereo i posiadał funkcjonalność amplitunera AV to onkyo może być dobrym wyborem. Z tym, że ja osobiście wybrał bym do niego kolumny dali, które w stereo moim zdaniem z tym amplitunerem zagrają dużo lepiej niż klipsch. Inną drogą może być czysty wzmacniacz z wejściami optycznym do podłączenia TV plus audio chromecast bądź np Yamaha wxad 10 jako streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Haki napisał:

Klipsch Reference Premiere RP-280F

Tu zalecam odsłuch, miałem okazję słuchać tych kolumn z Onkyo tx8250 i mnie górne rejestry zmęczyły po kilku dźwiękach,przy dłuższym słuchaniu potrafią męczyć uszy do kina bardzo fajne kolumny,ale do muzyki,hym trzeba lubić takie granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś w takim razie uderzać w kino domowe.

Bo muzyka w tle wiem jak się kończy. Dobór dobrych kolumn już zapewni ci że depeche mode będzie mógł sobie raz na jakiś czas spokojnie pościć i odsłuchać stereo. 

Ale fakt zostawił bym miejsce do poprawy wybierając amplituner z wyjściem pre out. Na razie na przyszłość ale kto wie, kiedy.

Na placu boju zostaje zatem Yamaha 685 oraz Onkyo 696.

Marantza bym pominął jako że w kinie delikatnie brakuje mu Pazura. Chyba że potrzebujesz koniecznie wersje slim amplitunera. 

Co do kolumn to naciągając budżet warto dołożyć do heco aurora 700. Znakomity stosunek cena jakość .

Trzymając się budżetu magnat shadow 207 dobrze się sprawdzi ewentualnie indiana linę tesi 661. 

Oczywiście mówiąc o kinie musimy pamiętać o komplecie z subem. 

Zapraszam po indywidualne wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...