Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz lampowy wybrać


Recommended Posts

Witam szanowne grono forumowiczów Jestem nowym użytkownikiem tego forum Chciałbym zacząć swoją przygodę z wzmacniaczem lampowym mam parę opcji  do wyboru moje kolumny to jak narazie Ushery 601 Muzyka której słucham to tak naprawdę od rocka elektroniki alteranywy do jazzu Wzmacniacze które brałem pod uwagę do mingda mc-34a, Fezz  Silver Luna A może jakieś podpowiedzi? Kwota od 2000 do 3000

Edytowano przez Elmo00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twoje kolumny lubią prąd i potrzebują dość wydajnej lampy aby zagrać poprawnie. Fezz Silver Luna może być dobrym tropem - jest to silny, dynamiczny wzmacniacz, dobrze kontrolujący dźwięk. W Twoim budżecie nie do przebicia jednak będzie Yaqin MS-30L. To absolutny hit jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Mocy powinno spokojnie wystarczyć a samo brzmienie jest rasowo lampowe :) barwa, nasycenie, muzykalność to tylko niektóre z wybitnych cech niespotykanych w tej cenie, jakie ma ten model. Warto bezpośrednio porównać Fezza i Yaqina bo grają zupełnie inaczej. Mingda z tego co wiem, już od dłuższego czasu nie ma przedstawicielstwa w Polsce. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomocne ( i niesponsorowane ) , ale można poczytać tutaj test https://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/06/wzmacniacz-meixing-ming-da-mc34.html

 

Cytat

Bardzo ładnie Ming Da współpracował z polskimi kolumnami Divine Audio Electra 2 (test TU), które producent rekomenduje do lampy (wysoka skuteczność 91 dB) – tu przekaz był ładnie harmonijny o plastycznej, holograficznej przestrzeni oraz z dobrze nasyconą średnicą. Niestety, rozdzielczość nie zawsze była doskonała, ale i tak na wysokim poziomie jakościowym. Dodatkowo basy tu brzmiały raczej w stylu monitorowym, a w zasadzie w stylu dużych monitorów, bo niskie tony były dość bogate, ale nigdy w nadmiarze. Obcięte mniej więcej w 1/3 od dołu.
 

Kiedy przyłączyłem brytyjskie Spendor A5, przecież niewskazane do lampy (niska skuteczność 86 dB) mezaliansu specjalnego nie było, a to dobrze świadczy o wzmacniaczu, bo nawet tak trudne kolumny poprawnie i gładko wysterował, choć uczciwie trzeba przyznać, że ich wspólny dźwięk nie był najwyższych lotów. Trochę kuły tony wysokie, bo jakiś lekki „bałagan” tam się wytwarzał od czasu do czasu, ale i tak było lepiej niż myślałem.

Ming Da bardzo chętnie natomiast pracował z monitorkami Usher S-520, które też są wymagające względem jakości amplifikacji i ilości dostarczonych watów. Jednak to zestawienie okazało się być na wskroś przyjemne, bo synergistyczne. Ushery S-520 otrzymały sporą dawkę mocnego basu, a same zapewniły dobrą, przejrzystą średnicę oraz całkiem nieźle detaliczną górę. Klasyczna sytuacja „win-win”. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych wzmacniaczy lampowych warto zainteresować się również modelem Prima Luna Prologue One.

Jednak Twoje kolumny warto też podłączyć do mocnego wzmacniacza hybrydowego (o czym już napisali Koledzy) np. firmy Vincent. Usher ze słabym wzmacniaczem (a kupując nowy do 3 tys. tak by raczej było) nie zagra dobrze :-( Zaś V-601 są bardziej wymagające od S-520.

A przede wszystkim przed zakupem należy sprawdzić jak to zagra i nie kupować w ciemno!

Pozdrawiam

PS. Przeniosłem wątek do bardziej odpowiedniego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...