Skocz do zawartości

Kino domowe 5.2.1 z atmos - soundbar nie wystarcza


preclowski

Recommended Posts

Witajcie. Niedawno kupiłem telewizor Sony X950G 65” razem z soundbarem Sony Z9F oraz dedykowanymi satelitami. Niestety - pomijając problemy techniczne gra to „tak sobie”. Niby atmos certified, ale podobnego „atmosa” słyszałem na starych 2.0 Edifierach R2600. Skłaniam się ku sprzedaży soundbara i kupieniu zestawu 5.1.2 jeśli będzie mnie na niego stać i tutaj potrzebuję waszej pomocy. Oczywiście będę szukał możliwości odsłuchania zestawu, jednak potrzebuję typów.

Ze spraw technicznych - pomieszczenie 5x4m, trochę zagracone więc ciężko będzie rozstawić zestaw (stąd próba z soundbarem). Chciał bym pójść w sprzęt Sony - podoba mi się wizja integracji telewizora i konsoli (czekam na ps5) z zestawem audio. Dlatego celuję w amplituner Sony STR-DN1080. Do tego chciał bym dorzucić głośniki. Z mojego researchu fajnie wygląda atmosowy zestaw Jamo S809. Powiedzmy że finansowo to szczyt moich możliwości z dwukrotnie przekroczonym budżetem. Planuję wykorzystać ten zestaw w 70% do filmów, w 15% do gier i 15% do muzyki. Czy takie kombinacje mają w ogóle sens? Zależy mi na efektach w filmach, jednak nie mam szans ani na rozstawienie 7.1 ani na montaż głośników na suficie. A może powinienem pomyśleć nad soundbarem ST-HT5000 lub po prostu pogodzić się z ograniczeniami finansowymi? Z9F gra w porządku, ale nie ma tutaj mowy o dźwięku przestrzennym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że chcesz wszystko chcesz "zesmarcić" ale może jednak warto kupić coś lepszego? W Sony wierzę, ale w bardziej w słuchawki. Słuchałem kilku amplitunerów i niestety słabo to widzę...a jeszcze salony firmowe w Sony polecają to z jasnymi Jamo...W tej cenie wolałbym kupić amplituner Yamahy z głośnikami Indiana Line. Za 5 tkę spokojnie coś się znajdzie. Takich zestawów to po sufit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,.żaden soundbar nie da ci ani atmosa ani nawet prawdziwego dźwięku HD. Może wyższe modele Yamahy będą godne rozważenia dla osób totalnie nie mających miejsca w salonie.

Tylko kino z prawdziwego zdarzenia da ci taką opcję.

Myśląc o systemie jamo zapewne rozważałeś te nakładki na fronty? Jeśli tak to daj spokój. To bardzo słabe głośniki. Lepiej wziąć klasyczne 5.1 a wybrać coś lepszego niż jamo. Na prawdę. Poczytaj to zobaczysz że one tylko ładnie wyglądają. 

W podobnym budżecie są magnat shadow 207, melodika bl40mkIII czy tannoy 7.4 mówię o całych setach. I chyba nikt nie powie że te modele grają gorzej. Sprawa oczywista. 

Nie patrz też na komplet z telewizorem. 

Amplitunery Onkyo, Yamaha, denon zagra lepiej. Sony już dawno zostawiło za sobą sprzęt audio. Amplituner z dobrym dźwiękiem, solidna kalibacja i lepszy system 5.1 moim zdaniem tędy droga!

Zapraszam po wyceny. W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 08:30, S4Home napisał:

Zapraszam po wyceny. W razie pytań służę pomocą.

Cześć. Dzięki za polecenia. Najpierw jednak chciał bym się upewnić że droga atmosa jest zamknięta. Samo stwierdzenie że nakładki na Jamo nie dadzą efektu mnie nie satysfakcjonuje. Co w takim razie mógł byś polecić? Atmos to powód dla którego pozbyłem się swojego stereo. Wspomniane soundbary Yamahy to które konkretnie modele? Myślisz że warto je odsłuchać i że mogą dać słyszalny efekt atmosowy? A jeśli nie - czym powinienem się zainteresować?

Chętnie skorzystał bym z opcji wyceny, jednak interesuje mnie odsłuch na miejscu. Nie podołam logistyce odsyłania tak wielkich pudeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

Atmos, albo w sufit, albo wcale. Te odbijane protezy, czy to Jamo, czy innych producentów, możesz sobie darować - lepiej te pieniądze dołożyć do podstawy 5.1

Jakie są alternatywy do Jamo? Wszystko co znalazłem w sieci to głośniki atmosowe do zabudowy. Jest może coś bezprzewodowego (tzn. tylko zasilanie) co da się zainstalować na suficie bez robienia nowego sufitu? A możesz do czegoś porównać efekt tej "protezy" do głośników w suficie? Może jednak taka proteza będzie dla mnie wystarczająca? Salony audio mogą mieć taki zestaw do odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, preclowski napisał:

Może jednak taka proteza będzie dla mnie wystarczająca?

Może... nikt za Ciebie decyzji nie podejmie.

 

21 minut temu, preclowski napisał:

Salony audio mogą mieć taki zestaw do odsłuchu?

Mogą. Podzwoń, popytaj.

Generalnie uparłeś się na tego atmosa, nie mogąc stworzyć mu odpowiednich warunków. Mając na uwadze budżet, w którym chcesz się poruszać, to kupowanie tych nakładek, to jak kupno spoilera do Lanosa z przeświadczeniem o dwukrotnym zwiększeniu mocy silnika. Generalnie pieniądze wywalone w błoto. Ale to jest moje zdanie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał markcox jak chcesz atmos to montuje głośniki w lub na suficie. Słuchałem, bo mieliśmy te jamo. No jeden z produktów który był na stanie z przypadku. Którego się po prostu nie poleca. 

Podobne rozwiązania i heco , klipsch czy dali są deczko lepsze. Ale to wciąż proteza.

Sounbary Yamahy to kwoty od 5-6k więc pytanie czy będziesz nimi zainteresowany. I też to modele które wymagają bardzo specjalnego pomieszczenia. Wręcz idealnego, aby dźwięk mógł się odbic. 

My ogarniamy i wysyłkę i powrót pudel. Zrobisz jak zechcesz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiele osób tego nie rozumie. 

I nie jest to ich wina. Tylko producentów.

Głównie sprzętu plastikowego. Początkowo zachęcali kupujących dźwiękiem "3D", później bezprzewodowymi subwooferami, następnie dźwiękiem w jakości HD ( gdyby to jeszcze mogło wykorzystać taki bitrate) a teraz właśnie atmos. 

Skoro soundbar Koreańczyka ma atmos napisane to znaczy że na pewno to obsługuje! I basta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...