Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do ELAC 609 x pi


cwoo

Recommended Posts

Witam,

W systemie mam wyżej wspomniane ELACi, AA Paganini CD oraz CA 851A i CA 851N

Słucham bardzo różnorodnej muzyki - bardzo. Jeśli jednak miał bym coś wybrać to najczęściej Soft Rock, POP, Wokale głównie damskie, Realizacje akustyczne

Lubie też czasem puścić coś z gramofonu.

Wcześniej miałem kolumny USHER 6311 które miały za dużo basu. 

Ogólnie byłem zadowolony z brzmienia do momentu gdy miałem możliwość podpiąć ELACi pod końcówkę USHER 1.5 która jak by dodatkowo ubarwiła cały przekaz.

Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi ELACami, co je odpowiednio napędzi, z czym powinny zagrać najlepiej?

Pomieszczenie 20-25m2 średnio wytłumione.

Dzięki za wszystkie sugestie i uwagi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite kolumny!

Nie wszyscy to powiedzą ale te kolumny to klasa sama w sobie. Ale są wymagające.

Nie napisałeś nic o budżecie. Ale myślę że u ciebie świetnie sprawdzi się system dzielony. 

Dźwięk dynamiczny, ciepły, miły dla ucha uzyskasz z systemów atolla. I tutaj są do wyboru nie koniecznie drogie segmenty 

Dźwięk jaśniejszy, żywszy. Rozwinięcie twojego obecnego to primare.

Jako coś pośrodku, kwintesencja stereo, mimo że nie demon mocy to końcówka roksan caspian m2. I ja podłączył byś do 851n.

Zapraszam do testów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie pewnego tropu poszukiwań.

Jeśli chodzi o budżet to na docelowy klocek myślałem wydać coś ok 10k, no może trochę więcej :)

Przy czym biorę też jak najbardziej pod uwagę używane elementy.

Co myślicie o tym żeby sparować to z Yamaha A-S3000 ?

Czy integra Roksan Caspian jedynka z 2004 brzmiała by podobnie do tej końcówki m2 ? bo taką chyba miał bym możliwość przetestować.

Może też Primare A30.2.

Co myślicie o zamianie mojej integry na 851W? Czy dodatkowa moc może sprawić że kolumny zagrają lepiej czy będzie to niezauważalne?

Zakładam że klocki z tej samej linii mają ten sam charakter

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to sprawa drugorzędną. 

Jakość dźwięku, oraz rezerwa prądowa będzie świadczyć o tym czy dźwięk ci się spodoba czy nie. 

As3000 to dobry krok. Fajny wzmak. Ale koniecznie do posluchania. Bo może mieć podobne wady co 851w.

Caspian 1 gra jednak innym dźwiękiem niż seria M2. Aczkolwiek barwa jest podobna. 

A używana leema tucana albo denon 2020ae?

Albo dzielony atoll oraz Cyrus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Koniecznie pomyśl o wyższych modelach Naim-a np. Supernait lub ATC SIA 2 150. To silne, bardzo muzykalne integry, które powinny znacznie przewyższyć możliwości posiadanego Cambridge Audio. Jeśli system dzielony, znakomity stosunek jakości do ceny posiada Vincent i końcówka SP-331 lub SP332 oraz któryś z preampów np. SA-31MK. To sprzęty hybrydowe więc łączą muzykalność, barwę i nasycenie z bardzo wysoką wydajnością prądową, dynamiką i kontrolą brzmienia. Zachęcam do odsłuchów oraz wypożyczenia sprzętu do domu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...